Volejbalistky Brna prohrály ve Vyzývacím poháru 0:3

Istanbul - Volejbalistky KP Brno prohrály v osmifinále Vyzývacího poháru v prvním zápase v Istanbulu s domácím Galatasarayem za 68 minut hladce 0:3.

27.1.2010

Ilustrační fotografie.Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

Tureckému týmu stačí v odvetě příští čtvrtek v Brně uhrát k postupu jeden set.
"Soupeřky byly lepší ve všech směrech. My jsme hráli hodně nervózně," řekl ČTK trenér KP Brno Ondřej Marek. Jeho svěřenkyně stačily držet krok s domácím celkem pouze v prvním setu, kdy se dostaly do vyrovnanější koncovky. "Tu jsme ale zbytečně ztratili vlastními chybami. V dalším průběhu se nám už nedařilo," dodal Marek.

Galatasaray přesněji kombinoval a těžil i z důraznějšího podání. Naopak brněnské hráčky se na síti tolik neprosazovaly a k případné šanci na zvrat a zisk alespoň jednoho setu se vůbec nedostaly.

"V útoku se dařilo pouze Strakové. Soupeřky měly v základní sestavě čtyři turecké reprezentantky a volejbalově jsou mnohem dál. Šanci na postup už velkou nemáme," prohlásil Marek.

(čtk)

27.1.2010 VSTUP DO DISKUSE

Kamery ve městech? Pozor na ztrátu soukromí, varuje expert

Jižní Morava - Pomáhají policistům v chytání zločinců, strážníkům v ochraně lidí před kapsáři a třeba i brněnskému dopravnímu podniku a Brněnským komunikacím při rychlém řešení kolapsů. Zároveň ale vyvolávají otázky ohledně možnosti jejich zneužití. Řeč je o kamerových systémech, které čeká modernizace ve většině velkých jihomoravských měst.

Za zločin přišel trest: Zbrojovku čeká boj o udržení

Brno /INFOGRAFIKA/ - Pro vedení brněnského fotbalového klubu přichází po zpackaném podzimu rozhodující fáze sezony. V zimní přestávce potřebuje Zbrojovka ulovit posily, které ji zvednou ze čtrnácté pozice v první lize.

AKTUALIZUJEME

Přítele své sestry střelil do obličeje, úmyslně, tvrdí obžaloba

Brno - Přítele své sestry střelil jednadvacetiletý muž v Cetkovicích na Blanensku podle obžaloby do obličeje, u brněnského krajského soudu se v úterý zpovídá z pokusu o vraždu. Mladíkovi hrozí 10 až 18 let vězení. Muž popírá, že by střílel úmyslně. Poškozený a jeho matka žádají jako odškodné celkem 11 milionů korun.