Oproti sobotnímu utkání, které poznamenala absence několika brněnských hráček, byl k vidění volejbal hodný finálové série. Do zápasu se zapojila i největší zbraň Královopolanek Vendula Straková, která byla jednou z juniorek absentujících v prvním utkání. „Vedení nám vysvětlilo důležitost toho kroku.
Byla to pomoc klubu a neměly jsme na výběr,“ vysvětlovala Straková, proč v sobotu společně se spoluhráčkami dala přednost finále extraligy juniorek.
Plnou sílu Brna uvítal i domácí tým. „Byly jsme rády, protože jsme konečně měly plnohodnotného soupeře. Pak se hraje úplně jinak, hra není o ničem, není to jenom přehazování míčů, jak to bylo v sobotu. Myslím si, že jsme se dneska volejbalem i víc bavily,“ soudila kapitánka Prostějova Milada Spalová.

První set byl vyrovnaný až do stavu 17:17, v koncovce ale řádila Američanka Nnamaniová, která položila i druhý setbol a Prostějov po setu 25:21 vedl 1:0. „Ogonna nám dělala problémy. Útočí vysoko a to se těžko brání,“ uznal trenér Brna Ondřej Marek.

Do druhého setu vlétly Hanačky ve velkém stylu a zejména dělové rány Ivany Bramborové zapříčinily vysoké skóre 25:15. Třetí sada přinesla nejzajímavější podívanou. Brno dokonce vedlo 18:15, ale na servisu zaúřadovala Němka Corrina Ssuschkeové a v útoku Spalová. K tomu se přidaly chyby na brněnské přihrávce a Prostějov slavil výhru 25:22. „Do třetího setu jsme udělali některé změny, až do koncovky se nám dařilo, ale pak už jsme si nepřihráli a domácí zaslouženě vyhráli,“ řekl Marek.

Prostějovský trenér Miroslav Čada byl spokojenější. „Minule jsme se málo prosazovali na útoku, ale podruhé jsme už dominovali. Je velká škoda, že si Bramborová zranila kotník a vypadá to, že minimálně měsíc bude mimo,“ vrátil se k závěru třetího setu.

Finálová série se přesune ve středu do Brna. „V domácím prostředí budeme bojovat. Snad si zahrajeme i čtvrtý zápas,“ věří nejvíce bodující hráčka extraligy Straková.

VK Modřanská Prostějov – KP Brno 3:0 (21, 15, 22)

Rozhodčí: Antušák, Trumpeš. Čas: 64 min. Diváci: 900. Stav série: 2:0.
VK Modřanská Prostějov: Töröková, Bramborová, Spalová, Nnamani, Valente, Ssuschke, libero Tomanová – Soaresová, Kučerová. Trenér: Miroslav Čada.
KP Brno: Onderková, Kubínová, Bradáčová, Straková, Rozkydálková, Svobodníková, libero Jášová – Melichárková, Štorková. Trenér: Ondřej Marek.