VK KP Brno přehrálo Frýdek-Místek 3:2, ale se svým soupeřem si brněnské hráčky často nevěděly rady. Vyhraný duel byl pro Brno už čtvrtým zápasem v jednom týdnu. „Měli jsme toho už plné zuby. Nohy už nechtěly pracovat a tělo neposlouchalo,“ říkala vyčerpaná Julie Jášová, pro kterou bylo vítězství nad aktuálně druhým týmem extraligy dárkem ke čtvrtečnímu svátku.

Brňanky zvládly první set, když zvítězily 25:21. V dalším průběhu utkání se ale potýkaly s problémy na servisu. V kombinaci s mizerným příjmem a nejistou nahrávkou tým Ondřeje Marka svému protivníkovi ulehčil cestu ke srovnání stavu. Třetí sada opět vyzněla lépe pro Brno, ale v dalším setu už rozjeté Královopolanky zastavil soupeřův blok. „Frýdek je velmi těžký soupeř. Na nás byla patrná únava, ale holky zápas bojovností zvládly,“ těšilo Marka. Závěrečný tie-break byl už jasnou brněnskou záležitostí. Do odvety tak pojede Brno 16. prosince s výhrou v zádech.