Ve výsledkové listině superkombinace za ním zůstalo už jen trio lyžařů. Dalších dvanáct závod nedokončilo.

Vráblíkovi patřilo po sjezdu až čtyřicáté místo, ale jeho specialita slalom a nezdary ostatních účastníků jej posunuly o devět příček výš. Předtím startoval brněnský student ještě v superobřím slalomu, který však nedokončil.

Vítězství v superkombinaci oslavil americký sjezdař Bode Miller, přestože byl po sjezdu až sedmý. Nejlepší z Čechů Ondřej Bank skončil sedmý a o jedno místo zaostal za svým výsledkem z předchozích her v Turíně. Vedení v kombinaci po sjezdu neudržel Nor Aksel Lund Svindal, který nedokončil slalom. Další z Čechů Kryštof Krýzl, jehož koučuje Brňan Petr Lajkeb, obsadil 17. místo, Filip Trejbal skončil osmadvacátý.

Bank byl po úvodní sjezdařské části až šestnáctý, ale výborný výkon ve slalomu jej vynesl o devět příček výš, pomohlo mu i vypadnutí i pěti soupeřů. Bank předvedl čtvrtý nejrychlejší slalom a od třetího místa, které obsadil Švýcar Silvan Zurbriggen, jej dělilo 0,87 vteřiny. Druhý skončil stejně jako v Turíně Ivica Kostelič z Chorvatska.

Bank si vyčítal, že ve slalomu nejel ještě odvážněji, mohl prý pomýšlet i na lepší výsledek. Před OH dokonce tajně snil o medaili, ve Světovém poháru už jednou skončil třetí, ale plán mu nevyšel. „Dolní část (slalomu) jsem jel zbytečně zadrženě. Nakonec se našlo šest lepších soupeřů. Slalom byl moc jednoduchý na to, aby v něm sjezdaři ztratili,“ řekl Bank novinářům.

Čtyřnásobný mistr světa Miller potvrdil svojí pozici zřejmě nejvšestrannějšího sjezdaře současnosti. Ve Vancouveru už bral bronz ze sjezdu, stříbro ze super G a medailovou kolekci zkompletoval svým prvním olympijským zlatem v kariéře. Miller ještě může pomýšlet na úspěch ve slalomu.

Když dojížděl do cíle, na jeho tváři hrál úsměv, jako by tušil, že čekání na první olympijské zlato už končí. Byť po něm jelo ještě šest závodníků. Miller se prý na konci slalomu začal bát, aby jízdu úspěšně dokončil. „Cítil jsem, že jsou mé nohy nějaké vratké, už jsem se skoro únavou ani nemohl dívat na branky,“ popisoval Miller.

Psychicky mu prý pomohly úspěchy v předchozích dvou závodech. „Jel jsem na nějaké dobré vlně, cítím se skvěle. Je to neuvěřitelně emotivní a vyčerpávající vyhrát tímto způsobem,“ radoval se Miller nad svým skokem ve výsledkové listině. „Jak se cítím? Jednu nohu mám zraněnou, druhá už je na mé lodi,“ naznačil Miller, jak se těší na dovolenou.

Američan se zapsal i do sjezdařské historie. S třemi medailemi na jedné olympiádě vyrovnal výkon Nora Kjetila Andreho Aamodta, který v Lillehammeru v roce 1994 také stál třikrát na stupních vítězů po dvou stříbrech a jednom bronzu. Ještě lepší jsou legendární Jean-Claude Killy, jenž v roce 1968 v Grenoblu ovládl všechny tři disciplíny, stejně jako Rakušan Toni Sailer v Cortině d'Ampezzo v roce 1956. Sailer i Killy tehdy triumfovali ve slalomu, obřím slalomu i sjezdu.

Superkombinace skončila pohromou pro závodníky, kteří měli závod nejlépe rozjetý po sjezdu. Úřadující mistr světa v této disciplíně Svindal slalom nedokončil a promarnil šanci na to, aby navázal na předchozí vancouverský triumf ze sjezdu a stříbro ze super G. Průběžně druhý, prakticky neznámý italský reprezentant Dominik Paris, ve slalomu zajel až 29. čas a spadl na 13. místo. Švýcar Carlo Janka neudržel třetí pozici a o jedno místo také klesl.

Útok na medailové pozice naopak předvedli lyžaři, kteří mají slalom v krvi. Zurbriggen si k bronzu pomohl z šestého místa, Kostelič figuroval po sjezdu až na devátém. A Miller poskočil ke zlatu ze sedmé pozice. Nejlepší jízda ve slalomu vynesla z patnáctého místa na páté Teda Ligetyho, přesto obhájce vítězství z Turína myslel výš.