Jak se propadnout o pět pater za sedm vteřin? Zeptejte se brněnských házenkářů. Ti jen krátkou chvíli před koncem zápasu drželi remízový stav ve šlágru extraligy s Hranicemi, aby o něj přišli právě sedm vteřin před koncem zápasu. Euforie po předchozím vyrovnávacím gólu Michala Dostalíka rychle opadla. „Porážka o jediný gól mrzí vždycky. Utkání jsme si ale prohráli dřív," uznala brněnská spojka Jan Hubáček.

Za klíčovou fázi zápasu označil první poločas. To však vyčetl každý z ukazatele skóre. Hosté ze střední Moravy jej vyhráli o sedm branek 14:7.

Nešlo o jedinou dobu, která Brňany mrzela. Šanci měli ještě pár desetin vteřiny, kdy výborně hrající Hubáček uháněl na hranickou branku. „Věřil jsem, že ještě vyrovnám. Obrana se přede mnou otevřela," povídal Hubáček, kterého hosté zastavili za cenu červené karty.

To jim stačilo, aby se v extraligové tabulce posunuli na třetí příčku. Brno se propadlo na hranici elitní šestky kvůli dalším výsledkům a hlavně neuspokojivému výkonu z první půle. „Bránili jsme jinak a šlo na nás vidět, že opravdu chceme vyhrát. Ukázalo se, že sedm branek náskoku v házené nic neznamená," uznala spojka hostů Martin Stržínek.

Výkon Králova Pole v první půli skutečně nesnesl přísná měřítka. Hranice dobře pokrývaly nebezpečné spojky Brno, to ale zkoušelo hlavně středem. „Po posledních zápasech jsme se zamysleli nad obranou. Chtěli jsme hrát na rychlé protiútoky," řekl hranický kouč Libor Hrabal.

Cement stejně jako Brno prohrálo dva předcházející zápasy, dokonce v nich obdrželo celkem sedmdesát branek. Defenzivní taktika mu na jihu Moravy vyšla.

Větší výhodu ve znalosti soupeře přitom měl prokázat brněnský kouč Jan Hegar, který v Hranicích strávil většinu hráčské kariéry a výraznou část trenérské. „Znám individuální kvalitu většiny hráčů, takže snad máme malou výhodu," tvrdil Hegar před utkáním. Ale zmýlil se.

„Možná, že nás soupeř přečetl. Jenomže my jsme mu k výhře taky výrazně pomohli," vracel se Hubáček znovu k prvnímu poločasu nedělního zápasu.

Extraliga házenkářů – 11. kolo: KP Brno – Hranice 25:26 (7:14)

Nejvíce branek: Hubáček 8/1, Dostalík 8 – Stržínek 7, Rachač a Galus po 5. Rozhodčí: Kavulič, Skružný. Sedmimetrové hody: 5/3 – 0. Vyloučení: 2:7. ČK: Šíra, Brož (oba Hranice). Diváci: 430.