Prvenství obhájily basketbalistky Gambrinusu Sika Brno, které ve finále přesvědčivě porazily USK Praha 93:74 a zvítězily tak v domácím poháru už potřinácté v řadě. Třetí místo vybojoval brněnský Valosun. České mistryně postrádaly v sobotním semifinále se Spartou i o den později ve finále kapitánku Hanu Machovou, kterou trápí zraněné koleno.

„Byl to pro nás problém hlavně proto, že jsme hrály jenom v devíti a nemohly tolik střídat,“ poznamenala křídelní hráčka Gambrinusu Eva Vítečková. V závěru finále navíc odkulhala ze hřiště s poraněným kolenem křídelnice Jana Veselá a lehce kuriózní zranění si až po zápase přivodila i pivotka Večeřová. „Bohužel se teď potýkáme se zraněními, ale do Final Four zbývá ještě dost času, tak snad se stihneme dát dohromady,“ přiblížil žabovřeský trenér Jan Bobrovský.

Už ve třetím souboji během jednoho měsíce držely hráčky USK s Gambrinusem krok jen v prvním poločase. Po změně stran předvedly Brňanky patnáctibodovou šňůru a prakticky rozhodly. Střelecky se dařilo hlavně Žirkové (26 bodů) a Maiga-Baové (double-double za 25 bodů a 10 doskoků). „Finále poháru beru jako kvalitní přípravu na Final Four. USK hraje podobným stylem jako většina evropských družstev,“ uvedl kouč. Třetí místo vybojovaly basketbalistky Valosunu Brno, které se proti Spartě blýskly výborným útokem (stobodovou hranici překonala už čtyři minuty před koncem Hejdová). „Jsem spokojený, třetí místo byl náš cíl. Holky hrály dobře už proti USK, proti Spartě se jejich výkon jenom vystupňoval,“ chválil trenér Valosunu Marian Svoboda