Jednou z odpovědí je, že ne. A že vůbec nejlepší by bylo, kdyby lidé svého hejtmana neznali. Znamenalo by to totiž, že vše funguje tak, jak má, a hejtman se nemusí mediálně „zviditelňovat“. Prvního muže jižní Moravy ovšem tento náhled staví do role pouhého úředníka-údržbáře. A funkci tak činí zbytečnou. Stejně by totiž mohl pracovat někdo na ministerstvu v Praze. Ušetřilo by se za volby, za krajské zastupitelstvo, za další úřednický aparát.Na jižní Moravě to tak teď vypadá. Juránek je člověk nekonfliktní a slušný. Kdyby se však někdo zeptal běžného člověka, co všechno pro kraj prosadil, málokdo si na něco vzpomene. Proto si ho jako hejtmana vybaví jen o něco málo více než polovina oslovených. I Juránek cítí, že to není mnoho. Po letech ve funkci se mohl zapsat výrazněji.

Ovšem, abychom mu nekřivdili, jeho konkurenti nejsou o nic výraznější. Snad s výjimkou Milana Venclíka, kterému se o nevítanou kampaň postarali Přemysl Veselý s Vlastimilem Sehnalem. Škoda, že na adresu obou pánů nic neřekl a nijak nekomentoval, o čem mluví. Tedy o tom, že se měl s dalšími občanskými demokraty podílet na systému korupce gigantických rozměrů. Vše jsou prý lži, které ho mají poškodit. No, ještě aby mu pomohly. Mohl by začít třeba tím, že by požadoval Sehnalovo odstoupení. Takto to vypadá, že se spíš bojí, co z něj ještě vypadne.

Změna se každopádně nechystá. Žádný muž či žena s velkou vizí nejsou na obzoru. V boji s pragocentrismem hrají hejtmani nejsilnější kartou. Zatím jsme ale jen svědky souboje, kdo má šikovnějšího grafika předvolebních plakátů.