VYBERTE SI REGION

Demonstrace neplatičů

Komentář - V Brně před vchodem do Úřadu pro mezinárodněprávní ochranu dětí demonstrují členové sdružení K213. Nechtějí vpustit na pracoviště advokátku Lenku Pavlovou, která se stala ředitelkou úřadu. Tito aktivisté jsou mylně prezentováni jako ochránci otců či bojovníci za právo dětí stýkat se po rozvodu s oběma rodiči.

22.1.2008 18
SDÍLEJ:

Lucie JarkovskáFoto: Iva Baslarová

Toto sdružení však nepropaguje ani otcovství definované péčí o dítě a vztahem s ním, ani se nestará o blaho dětí v rozvedených rodinách. K213 usiluje o zrušení §213 trestního zákona, který postihuje neplatiče alimentů. Svou činností se snaží zjednodušit situaci neplatících otců, což v důsledku znamená, že usiluje o zhoršení situace matek, které mají děti v péči a tedy i o zhoršení situace svých dětí.

Děti v rozvádějících se rodinách to nemívají lehké. Svou vinu na tom mnohdy nesou oba rodiče, kteří nedokáží partnerské neshody oddělit od svých rodičovských povinností. Pokud jde rodičům o to, aby maximálně ochránili děti, musí usilovat o dohodu. Musí hledat kompromisy a mírnit negativní emoce namířené proti sobě. Členové sdružení K213 však doslova vyhlásili válku za prosazení svých zájmů a především za pomstu svým bývalým partnerkám, kterým nechtějí platit výživné. Neznám jejich životní příběhy a nevím, zda jim jejich partnerky ublížily či spíše oni ubližovali jim. Ono je to totiž, co se výživného týče, jedno. Dítě musí jíst a oblékat se, vzdělání taky něco stojí. Alimenty pro K213 nejsou příspěvkem na náklady spojené s výživou jejich dítěte, ale považují je za nástroj feministické justice k terorizování otců.

Informace na stránkách sdružení dokládají, že tito muži o žádné kompromisy nestojí. Nechtějí platit, nenávidí své bývalé ženy a bojují proti všem, kteří by se snad matek samoživitelek zastávali. Jejich zbraní je štvavá vulgarita namířená proti každému, kdo se domnívá, že rozvedení otcové by alimenty platit měli. Ministra Nečase nenazvou ve svých článcích jinak než modropták, poslankyni Mazuchovou, která navrhla po vzoru Polska odebírat neplatičům výživného řidičáky, označují důsledně za husu, advokátku Pavlovou za krávu. Podle nich byla Pavlová advokátkou extremistického feministického spolku Koordona. Koordona pomáhá obětem domácího násilí. Nesouhlasit s touto činností můžou jen sami domácí násilníci.

Usmyslí-li si někdo, že placení výživného je nemorální požadavek, je to jeho nezadatelné právo a může si o tom podle libosti psát i mluvit. Měli bychom si však dát velký pozor, abychom tyto lidi neoznačovali za reprezentanty českých otců či bojovníky za práva dětí. To by na tom v Česku byli hodně špatně jak otcové, tak děti.

Autorka je socioložka

22.1.2008 VSTUP DO DISKUSE 18
SDÍLEJ:

Boj v Líšni: lidem vadí plány na vysoké domy

Brno – Vysoké bytové domy uvidí řidiči až ze silnice vedoucí z Újezdu u Brna. Podobně si stěžují na plánovanou výstavbu v Novolíšeňské ulici v brněnské Líšni místní. Obávají se moc vysokých domů, velkého množství nových obyvatel a intenzivní zástavby zatím prázdného pole.

Má malý byt. Proto plánuje zoo s chameleony, chová jich zhruba dvacet

Brno – Lidé z brněnských Žabovřesk si v létě mohli všimnout něčeho nezvyklého. Před jedním z bytových domů stála klec s chameleony. Jejich majitel Libor Červínek se rozhodl ukázat několik svých plazů z poměrně veliké sbírky. „Lidé se často zastavovali a chameleony pozorovali," říká chovatel.

Kočkodani si zakládají na udržení rodu. Soutěžte s Deníkem

Hodonín /O ZVÍŘATECH A LIDECH/ – Oša, Alanys, Arya, Sansa a Baratheon. Roztomilá kočkodaní parta pojmenovaná po hrdinech slavného seriálu Hra o trůny se v hodonínské zoo poprvé objevila v září 2012. V pavilonu primátů a terárií zaujala místo po dvou makacích červenolících.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies