Halu spravuje firma Starez. Ať je jak chce akciovou společností, pořád je firmou městskou, a tudíž nepodléhá zákonům trhu tak jako jiné firmy. Brno ji může vždy zachránit. Podobně jako může stát zalepit díry v hospodaření Českých drah.

I proto se vedoucí manažeři Starezu nemusí snažit tolik jako ve firmě soukromé. A tím pádem firma městu přináší míň peněz.

Jak z toho ven? Jednoduše: pronajmout halu Rondo přímo soukromému subjektu. Bez mezistupně v podobě městské společnosti. A kdo se nabízí jako první? Přece hokejová Kometa. Kdyby jí město pronajalo celou halu, zabilo by hned několik much jednou ranou.

Už teď nejčastější a nejpopulárnější nájemník by se rázem stal nájemcem jediným. Hokejovému klubu by sice Brno vložilo do ruky mocnou ekonomickou zbraň, ale už by jej jinak podporovat nemuselo. Žádnými mimořádnými dotacemi, žádným dotovaným ledem. Ať si Kometa na provoz vydělá sama dalším pronájmem haly na velké koncerty i jiné akce.

Zákony trhu by Kometu nutily využít každičkého dne i každičkého koutu v Rondu na získání peněz. Díky nim by měl klub na platy hráčů, provoz haly i nájem městu. A nemusel by hrozit vypuštěním názvu Brno ze jména klubu. Pokud by s Rondem v zádech Kometa peníze nevydělávala, už by její vedení nemohlo vinit město z malé podpory, ale jen samo sebe z neschopnosti.

Protože jinde ve světě i v České republice podobný model funguje.