VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Rozhovor

2.10.2011

Bareš: V Brně jsem umíral, v Národním zatím ještě ne

Brno /ROZHOVOR/ - Herec Igor Bareš, který se do povědomí diváků nejvíce zapsal rolí Harryho v seriálu Pojišťovna štěstí, se dnes (neděle) poprvé objeví v nové inscenaci Divadla Reduta.

25.9.2011

Pánek: Na problémy se dívám očima obyčejných lidí

Brno /ROZHOVOR/ - Ředitelem brněnského závodu státní společnosti Ředitelství silnic a dálnic se stal teprve nedávno. Přesto už musel řešit mnoho problémů: kromě nedostatku peněz na klíčové projekty především soudní spory o zastavení tunelů Dobrovského. Ve všech případech hodlá Zdeněk Pánek uplatňovat zkušenosti, které získal jako starosta pětitisícové obce u Prahy.

18.9.2011

Varvařovský: Ombudsman je hned po pánubohu, myslí si lidé

Brno /ROZHOVOR/ - Zkušený právník a bývalý soudce Ústavního soudu Pavel Varvařovský nastoupil přesně před rokem do funkce ombudsmana.

11.9.2011

Alrawi: Už deset let jen vysvětluji, že nejsme teroristé

Brno /ROZHOVOR/ - Teroristický útok na americké Světové obchodní centrum z jedenáctého září 2001 poznamenal vztahy západního a muslimského světa. Podle vyšetřovatelů stála za atentátem islámská militantní skupina al­Káida, která se k útoku sama přihlásila.

4.9.2011

Sojková: V centru Mikulova vznikne pěší zóna bez aut

Mikulov /ROZHOVOR/ - Pálavské vinobraní se bude letos pod Pavlovskými vrchy konat už po čtyřiašedesáté. Organizátorka akce Markéta Sojková očekává desítky tisíc návštěvníků.

28.8.2011

Psycholožka: Děti věří v čarodějnice, ale i v počítačové hry

Brno /ROZHOVOR/ - Všechny děti od šesté do deváté třídy zná jménem. Z prvního stupně zná většinu žáků. „Postupně je ale poznávám, přiřazuji si jména ke tvářím, třídám a osobnostem,“ říká devětadvacetiletá školní psycholožka Lucie Kostková.

21.8.2011

Námořník: Při dešti je to u kormidla jako ve sprše

Podivín /ROZHOVOR/ - Čtyřiapadesátiletý dobrodruh Luděk Kocourek má z plavby po moři nezapomenutelné zážitky. Jako strojník musel na replice pirátské lodi pomáhat se vším.

13.8.2011

Kužel: Musíme očistit jméno jihomoravské policie

Brno /ROZHOVOR/ - Špatná reputace jihomoravské policie i nedostatek peněz a pracovních sil. S tím vším se teď musí potýkat ředitel jihomoravské policie Tomáš Kužel.

6.8.2011

Milan Uhde: Hudrování na politiky jen velmi těžko snáším

Brno /ROZHOVOR/ - Spisovatel a dramatik Milan Uhde byl za vlády komunistů předním představitelem disentu a po sametové revoluci se stal ministrem kultury.

31.7.2011

Juránek: Chceme podporovat učňovské obory

Jižní Morava /ROZHOVOR/ - Náměstek jihomoravského hejtmana Stanislav Juránek se letos už podruhé ocitl pod palbou kritiky a nepříjemných otázek. Prvního července totiž představil další návrh na rušení středních škol v kraji.

24.7.2011

Psycholožka: Za závislost dětí na alkoholu můžou rodiče

Brno /ROZHOVOR/ - Nový výzkum brněnského A klubu ukázal, že čím dál tím více dvanáctiletých dětí kouří a pije alkohol. Tamní psycholožka Tereza Janačíková Nováková k tomu říká: Za závislost dětí na alkoholu můžou rodiče

17.7.2011

Šebesta: Je dobře, že lidi zajímá víc zdraví než peníze

Brno /ROZHOVOR/ - Ústřední ředitel Státní zemědělské a potravinářské inspekce Jakub Šebesta radí, aby si lidé v létě více všímali, kde a jaké potraviny kupují.

10.7.2011

Šéfkuchař: Divím se tomu, jak všichni milují svíčkovou

Brno /ROZHOVOR, ANKETA/ - Už jako dítě obdivoval, jak jeho matka uměla téměř z ničeho vykouzlit slavnostní večeři. A možná to předurčilo jeho budoucí profesi. Novozélanďan Liam Claringbold je totiž šéfkuchař. Nyní vede Restaurant Palazzo v hotelu Comsa Brno Palace, ale za sebou má práci v nejlepších restauracích světa. Rád vymýšlí vlastní originální recepty.

3.7.2011

Kačírková: Hodiny na náměstí Svobody se stanou ikonou

Brno /ROZHOVOR/ - Brněnské kulturní centrum pořádá vánoční trhy a různé slavnosti. Zároveň spravuje některé památky. Vedením organizace je teď pověřená Petra Kačírková.

26.6.2011

Faltýsek: Maturity letos vypadaly jako za Marie Terezie

Brno /ROZHOVOR/ - Ředitel brněnského Gymnázia Vídeňská Pavel Faltýsek rozdal tento týden maturitní vysvědčení čtyřem třídám studentů. Stávající podobu zkoušky však kritizuje.

19.6.2011

Fajmon: Chceme šetřit. Páru nahradí horká voda

Brno /ROZHOVOR/ - Už víc než měsíc je ve své funkci nový ředitel Tepláren Brno Petr Fajmon. S podnikem, který v květnu převzal, se teprve seznamuje. Přesto podle něj funguje dobře. Výrazné změny nechystá.

11.6.2011

Velek: Podlahou kavárny Era už prorůstaly stromky

Brno /ROZHOVOR/ - Po kavárně Savoy a Kolbabově cukrárně se v Brně otevírá další z legendárních prvorepublikových podniků, kavárna Era.

5.6.2011

Mareček: Pokud voda v lahvi zůstane zelená, nekoupejte se

Brno /ROZHOVOR/ - Šéf Krajské hygienické stanice Jan Mareček radí, jak poznat nezávadnou vodu ke koupání. Stačí ji nabrat do lahve a počkat několik minut. Pokud zůstane voda v lahvi zelená, není vhodné se v ní koupat.

28.5.2011

Ohňostrůjce: Týdny příprav vyvrcholí v několika minutách

Brno /ROZHOVOR/ - Každý jeho velký projekt je premiérou a derniérou zároveň. Navíc s nejistým výsledkem, protože závisí na dobrém počasí. „Patří to prostě k mé práci,“ říká brněnský ohňostrůjce Ivan Martinek.

22.5.2011

Večeřová: Jsem bez motivace a jen pro peníze hrát nechci

Brno /ROZHOVOR/ - Dlouholetá opora basketbalových Žabovřesk Ivana Večeřová se v příští sezoně pravděpodobně na palubovce neobjeví. Pro konec kariéry má několik důvodů.

15.5.2011

Holiš: Dobrý streetworker nemusí mít devět náušnic

Brno /ROZHOVOR/ - Problematickým mladým lidem se Martin Holiš věnuje dvanáct let. Nedávno díky tomu získal cenu Osobnost roku od České asociace streetwork.

8.5.2011

Venera: Slabý kádr? Čekáme na kvalitního útočníka

Brno /ROZHOVOR, ANKETA/ - Má šanci stát se nejpopulárnějším člověkem v Brně. Nebo také nejproklínanějším. Hokejový trenér Zdeněk Venera dal po třech letech sbohem svému domovskému Zlínu a vydal se hledat novou výzvu do Komety.

30.4.2011

Bek: Úkol? Udržovat oheň pod roztopeným kotlem

Brno /ROZHOVOR/ - Volby Akademického senátu Masarykovy univerzity v Brně rozhodly, že školu od září povede prorektor pro strategii a vnější vztahy Mikuláš Bek.

24.4.2011

Páter: Velikonoce lidem dobíjí baterky pro další dny

Strážnice /ROZHOVOR/ - Duchovní otec farnosti ve Strážnici, páter Lukasz Karpinski, se sice narodil v Polsku, ale oslavy Velikonoc na Slovácku si velmi oblíbil.

17.4.2011

Ředitel Marek: Budoucnost v kraji patří službám

Brno /ROZHOVOR/ - Hrozí jižní Moravě ekonomický úpadek s armádou lidí bez práce, nebo ji čeká prosperita? Statistiky nyní hovoří spíš pro první verzi. Region patří k několika oblastem s nejvyšší nezaměstnaností v České republice. Nedávno jmenovaný šéf jihomoravského úřadu práce Jan Marek je přesto optimista.

10.4.2011

Kroupa: Hrady a zámky musí lidem nabízet zážitky

Brno /ROZHOVOR/ - Hrady a zámky na jižní Moravě se minulý týden opět otevřely návštěvníkům. Klouzání se v pantoflích po zámeckých chodbách a zajímavý výklad průvodců. Taková jsou podle odborníků i turistů specifika moravských a českých hradů a zámků, které se minulý týden po zimní přestávce opět otevřely turistům.

27.3.2011

Drbal: Politické konspirace? Jsem těžce nad věcí

Brno /ROZHOVOR/ - Když šel tento týden na brněnský magistrát vyjednávat s politiky o budoucnosti Nemocnice Milosrdných bratří, nesl s sebou pro jistotu i rezignační list. Zařízení, kam Josef Drbal v lednu nastoupil jako ředitel, totiž o dva měsíce později opustili prakticky všichni anesteziologové.

20.3.2011

Zezůlková: Z Brna chceme udělat značku jako Coca-Cola

Brno /ROZHOVOR/ – Brněnský magistrát se pustil do vytváření identity města, která má pomoct s jeho propagací a lákáním investorů.

12.3.2011

Sobotka: Chci zůstat nalevo. Hašek: Oslovím víc voličů

Brno /ROZHOVOR/ - Úřadující předseda ČSSD Bohuslav Sobotka nechce stranu měnit. Jihomoravský hejtman Michal Hašek chce ČSSD rozkročenou do středu.

6.3.2011

Mareček: Brno je ideální místo pro práci i volný čas

Brno /ROZHOVOR/ - Filharmonii Brno vedl David Mareček čtyři roky a za tu dobu ji proměnil k nepoznání. Díky své vstřícnosti a odvaze se nebál vykročit novou cestou a přilákal k vážné hudbě nové a hlavně mladé publikum. Dokázal, nakolik je důležité propojit umělecké ambice s marketingem.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení