VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Rozhovor

18.12.2011

Valoch: Bez každodenní práce bych se z bláznil. I teď

Brno /ROZHOVOR/ -Jedenadevadesátiletý Karel Valoch se zasloužil o věhlas české a moravské archeologie i v zahraničí. I ve svém věku chodí každý den na šestou do práce.

11.12.2011

Ondrušová k Jízdě králů: Byla to kolektivní práce

Strážnice /ROZHOVOR/ - Celý týden seděla od rána do večera ve studeném klimatizovaném sále konferenčního centra na ostrově Bali. Účastnila se tam konference mezivládního výboru Unesco.

27.11.2011

Jasinek: Umca je mazel. Dáváme si pusu přes mříže

Brno /ROZHOVOR/ - Chovatel Jaroslav Jasinek se o šelmy v brněnské zoologické zahradě stará čtrnáct let. Nejvíce ho teď zaměstnával porod medvědice Cory.

20.11.2011

Šafářová: Věděli jsme, že tu mísu stejně jednou vyhrajeme

Brno /ROZHOVOR/ - České tenisové reprezentantky před dvěma týdny vyhrály po třiadvaceti letech nejprestižnější týmovou soutěž světa. Titul z Fed Cupu znovu slaví i rodačka z Brna. Janu Novotnou tentokrát vystřídala Lucie Šafářová.

6.11.2011

Vybíral: Polovina našich silnic je ve špatném stavu

Brno /ROZHOVOR/ - Provozní náměstek ředitele jihomoravské Správy a údržby silnic Alois Vybíral upozorňuje, že na potřebné opravy nejsou peníze.

30.10.2011

Sommeliér: Letošní vína mohou překonat i ročník 1997

Brno /ROZHOVOR/ - Žádné naříkání, jen samá chvála. A předpoklad mimořádného úspěchu. Tak hodnotí letošní ročník vinaři na jižní Moravě. Tvrdí, že je nadprůměrný.

16.10.2011

Bek: Do výuky investujeme přes šest miliard korun

Brno /ROZHOVOR/ - Nový rektor Masarykovy univerzity v Brně Mikuláš Bek není bojovník za plánované zavedení školného, i když věří, že zvýší úroveň univerzit.

9.10.2011

Ředitel Gec: V nadprodukci knih i informací se lidé ztrácejí

Brno /ROZHOVOR/ - Vůně formaldehydu, přetížené regály a knihy v igelitových obalech. Tyto dojmy se stávají už jen melancholickými vzpomínkami. Dnešní knihovnictví je, stejně jako ostatní obory, stále více ovlivněno moderními informačními technologiemi.

2.10.2011

Bareš: V Brně jsem umíral, v Národním zatím ještě ne

Brno /ROZHOVOR/ - Herec Igor Bareš, který se do povědomí diváků nejvíce zapsal rolí Harryho v seriálu Pojišťovna štěstí, se dnes (neděle) poprvé objeví v nové inscenaci Divadla Reduta.

25.9.2011

Pánek: Na problémy se dívám očima obyčejných lidí

Brno /ROZHOVOR/ - Ředitelem brněnského závodu státní společnosti Ředitelství silnic a dálnic se stal teprve nedávno. Přesto už musel řešit mnoho problémů: kromě nedostatku peněz na klíčové projekty především soudní spory o zastavení tunelů Dobrovského. Ve všech případech hodlá Zdeněk Pánek uplatňovat zkušenosti, které získal jako starosta pětitisícové obce u Prahy.

18.9.2011

Varvařovský: Ombudsman je hned po pánubohu, myslí si lidé

Brno /ROZHOVOR/ - Zkušený právník a bývalý soudce Ústavního soudu Pavel Varvařovský nastoupil přesně před rokem do funkce ombudsmana.

11.9.2011

Alrawi: Už deset let jen vysvětluji, že nejsme teroristé

Brno /ROZHOVOR/ - Teroristický útok na americké Světové obchodní centrum z jedenáctého září 2001 poznamenal vztahy západního a muslimského světa. Podle vyšetřovatelů stála za atentátem islámská militantní skupina al­Káida, která se k útoku sama přihlásila.

4.9.2011

Sojková: V centru Mikulova vznikne pěší zóna bez aut

Mikulov /ROZHOVOR/ - Pálavské vinobraní se bude letos pod Pavlovskými vrchy konat už po čtyřiašedesáté. Organizátorka akce Markéta Sojková očekává desítky tisíc návštěvníků.

28.8.2011

Psycholožka: Děti věří v čarodějnice, ale i v počítačové hry

Brno /ROZHOVOR/ - Všechny děti od šesté do deváté třídy zná jménem. Z prvního stupně zná většinu žáků. „Postupně je ale poznávám, přiřazuji si jména ke tvářím, třídám a osobnostem,“ říká devětadvacetiletá školní psycholožka Lucie Kostková.

21.8.2011

Námořník: Při dešti je to u kormidla jako ve sprše

Podivín /ROZHOVOR/ - Čtyřiapadesátiletý dobrodruh Luděk Kocourek má z plavby po moři nezapomenutelné zážitky. Jako strojník musel na replice pirátské lodi pomáhat se vším.

13.8.2011

Kužel: Musíme očistit jméno jihomoravské policie

Brno /ROZHOVOR/ - Špatná reputace jihomoravské policie i nedostatek peněz a pracovních sil. S tím vším se teď musí potýkat ředitel jihomoravské policie Tomáš Kužel.

6.8.2011

Milan Uhde: Hudrování na politiky jen velmi těžko snáším

Brno /ROZHOVOR/ - Spisovatel a dramatik Milan Uhde byl za vlády komunistů předním představitelem disentu a po sametové revoluci se stal ministrem kultury.

31.7.2011

Juránek: Chceme podporovat učňovské obory

Jižní Morava /ROZHOVOR/ - Náměstek jihomoravského hejtmana Stanislav Juránek se letos už podruhé ocitl pod palbou kritiky a nepříjemných otázek. Prvního července totiž představil další návrh na rušení středních škol v kraji.

24.7.2011

Psycholožka: Za závislost dětí na alkoholu můžou rodiče

Brno /ROZHOVOR/ - Nový výzkum brněnského A klubu ukázal, že čím dál tím více dvanáctiletých dětí kouří a pije alkohol. Tamní psycholožka Tereza Janačíková Nováková k tomu říká: Za závislost dětí na alkoholu můžou rodiče

17.7.2011

Šebesta: Je dobře, že lidi zajímá víc zdraví než peníze

Brno /ROZHOVOR/ - Ústřední ředitel Státní zemědělské a potravinářské inspekce Jakub Šebesta radí, aby si lidé v létě více všímali, kde a jaké potraviny kupují.

10.7.2011

Šéfkuchař: Divím se tomu, jak všichni milují svíčkovou

Brno /ROZHOVOR, ANKETA/ - Už jako dítě obdivoval, jak jeho matka uměla téměř z ničeho vykouzlit slavnostní večeři. A možná to předurčilo jeho budoucí profesi. Novozélanďan Liam Claringbold je totiž šéfkuchař. Nyní vede Restaurant Palazzo v hotelu Comsa Brno Palace, ale za sebou má práci v nejlepších restauracích světa. Rád vymýšlí vlastní originální recepty.

3.7.2011

Kačírková: Hodiny na náměstí Svobody se stanou ikonou

Brno /ROZHOVOR/ - Brněnské kulturní centrum pořádá vánoční trhy a různé slavnosti. Zároveň spravuje některé památky. Vedením organizace je teď pověřená Petra Kačírková.

26.6.2011

Faltýsek: Maturity letos vypadaly jako za Marie Terezie

Brno /ROZHOVOR/ - Ředitel brněnského Gymnázia Vídeňská Pavel Faltýsek rozdal tento týden maturitní vysvědčení čtyřem třídám studentů. Stávající podobu zkoušky však kritizuje.

19.6.2011

Fajmon: Chceme šetřit. Páru nahradí horká voda

Brno /ROZHOVOR/ - Už víc než měsíc je ve své funkci nový ředitel Tepláren Brno Petr Fajmon. S podnikem, který v květnu převzal, se teprve seznamuje. Přesto podle něj funguje dobře. Výrazné změny nechystá.

11.6.2011

Velek: Podlahou kavárny Era už prorůstaly stromky

Brno /ROZHOVOR/ - Po kavárně Savoy a Kolbabově cukrárně se v Brně otevírá další z legendárních prvorepublikových podniků, kavárna Era.

5.6.2011

Mareček: Pokud voda v lahvi zůstane zelená, nekoupejte se

Brno /ROZHOVOR/ - Šéf Krajské hygienické stanice Jan Mareček radí, jak poznat nezávadnou vodu ke koupání. Stačí ji nabrat do lahve a počkat několik minut. Pokud zůstane voda v lahvi zelená, není vhodné se v ní koupat.

28.5.2011

Ohňostrůjce: Týdny příprav vyvrcholí v několika minutách

Brno /ROZHOVOR/ - Každý jeho velký projekt je premiérou a derniérou zároveň. Navíc s nejistým výsledkem, protože závisí na dobrém počasí. „Patří to prostě k mé práci,“ říká brněnský ohňostrůjce Ivan Martinek.

22.5.2011

Večeřová: Jsem bez motivace a jen pro peníze hrát nechci

Brno /ROZHOVOR/ - Dlouholetá opora basketbalových Žabovřesk Ivana Večeřová se v příští sezoně pravděpodobně na palubovce neobjeví. Pro konec kariéry má několik důvodů.

15.5.2011

Holiš: Dobrý streetworker nemusí mít devět náušnic

Brno /ROZHOVOR/ - Problematickým mladým lidem se Martin Holiš věnuje dvanáct let. Nedávno díky tomu získal cenu Osobnost roku od České asociace streetwork.

8.5.2011

Venera: Slabý kádr? Čekáme na kvalitního útočníka

Brno /ROZHOVOR, ANKETA/ - Má šanci stát se nejpopulárnějším člověkem v Brně. Nebo také nejproklínanějším. Hokejový trenér Zdeněk Venera dal po třech letech sbohem svému domovskému Zlínu a vydal se hledat novou výzvu do Komety.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení