VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Rozhovor

12.4.2015

Šéf Husy na provázku Morávek: Padesátku nějak zvládnu, peklo byla čtyřicítka

Brno, Moravský Krumlov - Jako nenapravitelný snílek a věčný donkichot, který si znovu a znovu komplikuje život tím, že se vydává hledat krásu po nejtěžší možné cestě. Tak vidí sám sebe v životě i v umělecké tvorbě šéf brněnského Divadla Husa na provázku Vladimír Morávek, který ve čtvrtek oslavil padesáté narozeniny.

5.4.2015

Chceme být u mistrovského titulu Komety, říká David Rusňák

Brno /ROZHOVOR/ - Když hokejová Kometa před necelým měsícem přejmenovala halu Rondo podle nového velkého partnera na DRFG Arenu, vzbudil mezi fanoušky nový název spekulace. Ne všichni věděli, co znamená, někteří si z něj dělali legraci. Podle šéfa investiční skupiny DRFG Davida Rusňáka firma uvažovala i o méně krkolomném jménu. „Ale pro spoustu lidí hala byla, je a bude Rondo. A nový název lidé budou komentovat, spekulovat a povídat si o něm, ať už tam bude svítit cokoliv. Ale název teď přijímají všichni, kdo v hale pořádají nějaké akce. Zvykají si i lidé," je přesvědčený Rusňák.

22.3.2015

Fotografování v sukni? Byla to zajímavá zkušenost, říká Dumbrovský

Brno /ROZHOVOR NA KONCI TÝDNE/ - Nejdřív se stal nejkrásnějším mužem České republiky. Zahanbit se nenechal ani v mezinárodní konkurenci. Brněnský rodák Tomáš Dumbrovský v únoru získal titul třetího nejkrásnějšího muže světa. „Vyšší mety už v modelingu dosáhnout nejde. I třetí místo je pro mě nesmírný úspěch," zdůrazňuje čtyřiadvacetiletý student práv v Olomouci.

8.3.2015

Architekti Krištof a Chybík: Postavíme pět budov na pěti kontinentech

Brno - Ještě jim nebylo třicet, a už slaví celosvětový úspěch. Ondřej Chybík a Michal Krištof z Brna před rokem a půl navrhli český pavilon pro letošní světovou výstavu Expo v italském Miláně, která začne prvního května. „Pavilon dělníci složí z námořních kontejnerů. Až veletrh skončí, jeho části převezeme zpátky domů. A postavíme z nich třeba školku," plánuje Krištof.

1.3.2015

Předsedkyně Zelených Drápalová: Nejsem populistka. Dokážu říct, že něco nejde

Brno - Na konci letošního ledna ve Straně zelených povýšila. Důvěru kolegů, kteří ji zvolili předsedkyní, zdůrazňuje i obliba mezi lidmi v Novém Lískovci. Tu dokládá fakt, že brněnskou městskou část řídí jako starostka už od roku 2002. „Zpětně jsem přemýšlela, jestli existuje nějaká jiná strana, se kterou bych byla ochotná spojit své jméno. Žádnou jsem nenašla," tvrdí dvaapadesátiletá Jana Drápalová.

22.2.2015

Zdeněk Koudelka: S Klausovou amnestií souhlasím. Jako právník i člověk

Brno – Především díky němu lidé z Brna-severu nepůjdou letos znovu ke komunálním volbám. Jako právník uspěl s ústavní stížností proti zrušení podzimního hlasování. Kontroverzní brněnský advokát a politik Zdeněk Koudelka se navíc angažoval i v dalších sporech.

8.2.2015

Procházka Brnem je hra. Když víte, kam zajít, říká historička Flodrová

Brno /ROZHOVOR/ - Legenda mezi brněnskými historiky Milena Flodrová před nedávnem oslavila osmdesáté narozeniny. Brněnskému deníku Rovnost, který jí k jubileu gratuloval, při této příležitosti poskytla rozhovor. Ani v důchodu nezahálí a věnuje se svému oblíbenému tématu Brnu. „Mrzí mě, když slyším, že v Brně není žádná zajímavost. Je jich tu spousta, ale člověk si je musí umět najít," říká historička.

1.2.2015

Hlavní problém není islám, ale jeho neznalost, říká Čejka

Brno /ROZHOVOR/ - Prosincový teroristický útok na redakci časopisu Charlie Hebdo v Paříži vyvolal v řadě zemí vlnu protiislámských nálad. Nevyhnula se jim ani Česká republika. Někteří politici navíc soužití Čechů a muslimů svými výroky nastolili jako politické téma. „Jsou to jen populistická gesta. Tihle lidé mluví o věcech, jimž nerozumí. Vytváří tak umělý problém, který vlastně neexistuje," tvrdí o situaci u nás odborník na Blízký východ z Masarykovy univerzity v Brně Marek Čejka.

11.1.2015

Zahrádkářské kolonie jsou zelené plíce měst, říká Kozlík

Brno /ROZHOVOR/ - V listopadu opustil místo v dopravní společnosti a začal se věnovat svému největšímu koníčku zahrádkářství. Nový předseda Českého zahrádkářského svazu Stanislav Kozlík ze Skalky na Hodonínsku má s organizací velké plány. „Chci zvýšit prestiž svazu. Nejsme jen ti, co se hrabou v hlíně," tvrdí šéf zahrádkářů.

4.1.2015

Ombudsmanka Anna Šabatová: Buďte s blízkými a štěstí hledejte ve vztazích

Brno /ROZHOVOR/ - Do úřadu veřejného ochránce práv se Anna Šabatová vrátila vloni v únoru po sedmi letech. Tehdy v Brně dělala zástupkyni prvnímu ombudsmanovi Otakaru Motejlovi. Nyní po necelém roce ve funkci má za sebou výhru v první žalobě k ochraně veřejného zájmu a snaží se být i nadále aktivní. Státní správa se podle ní za dobu její nepřítomnosti změnila. K lepšímu. „Je stabilnější. Nemám konkrétní fakta v rukávu, ale z množství případů, které mi denně procházejí rukama, se to tak jeví," říká třiašedesátiletá brněnská rodačka a ombudsmanka.

28.12.2014

Hejtman Hašek přeje Jihomoravanům: Zůstaňme stejní. Tvrdé palice, otevřená srdce

Jižní Morava - Jihomoravský hejtman Michal Hašek v bilančním rozhovoru zhodnotil končící rok i fungování krajské koalice v polovině volebního období.

21.12.2014

Vedoucí charity: Na Tři krále chodím koledovat jako Kašpar

Brno /ROZHOVOR/ - Z projektanta ropných zařízení se stal vedoucím největší charitativní organizace na jižní Moravě. Oldřich Haičman vede Diecézní charitu Brno už víc než dvě desetiletí. „Občas se sice cítím beznadějně, ale rád vidím, že moje práce skutečně pomáhá," říká v předvánočním rozhovoru na konci týdne Deníku Rovnost.

14.12.2014

Hollan? Projde mu tisíckrát víc než ostatním, říká Šťástka

Brno /ROZHOVOR/ - Zablokoval rozvoj vánočních trhů v Brně, den před odchodem privatizoval byt extajemníkovi a mohl za zmatky na ustavujícím zastupitelstvu Brna-středu. Podle nové koalice v městské části je bývalý tamní starosta a občanský demokrat Libor Šťástka zlem z minulosti a jeho chybná rozhodnutí teď musí napravit. „Za vším, co jsem udělal, si stojím a jsem připravený si to obhájit," oponuje Šťástka, který pro Deník Rovnost rozebírá i neúspěch ODS v komunálních volbách na jihu Moravy.

7.12.2014

Vinaři jsou pohádka v kulisách jižní Moravy, vysvětluje režisér Moravec

Jižní Morava, Praha - Televizní seriál Vinaři, který už přes tři měsíce vysílá televize Prima, rozdělil jižní Moravu. Někteří se zlobí, že život vinařů je idealizovaný, jiní naopak rádi usedají v neděli večer před televizní obrazovky a čekají na další dobrodružství z fiktivní vesnice Křetice. Děj se točí kolem drobných sporů malého vinaře Bedřicha Pavlíčka a majitele velkého vinařství Františka Vlčka.

EXKLUZIVNĚ
4.12.2014

Na Hradě pijeme jedině vína z jižní Moravy, říká prezident Zeman

Boskovice /ROZHOVOR/ – S typickou zapálenou cigaretou a mluvčím Jiřím Ovčáčkem po boku se ve středu prezident Miloš Zeman snažil hbitě a s přehledem odpovídat na otázky Deníku Rovnost v Boskovicích. Nevykolejily ho ani dotazy na jeho odpůrce, rozebíral problémy Jihomoravského kraje. „Vázne výstavba dopravních okruhů, obchvatů a samozřejmě i silničního spojení, zejména s Rakouskem," poukázal.

30.11.2014

Náměstkyně primátora Liptáková: Byty musejí přinášet užitek všem Brňanům

Brno – Má za sebou jen pár dní ve funkci zástupkyně brněnského primátora a za tu dobu se moc nezastavila. Noví radní musejí v šibeničním termínu schválit několikamiliardový rozpočet města pro příští rok. A republiková místopředsedkyně křesťanských demokratů Klára Liptáková si náročnost svojí nové práce uvědomuje.

23.11.2014

Pacienti výměnu ředitelů nesmí postřehnout, říká Žaloudík

Brno /ROZHOVOR/ – Onkolog, chirurg, bývalý děkan lékařské fakulty a současný senátor. Šedesátiletý Jan Žaloudík ve svém životopisu na začátku října oprášil jednu starší kolonku. Znovu se po třinácti letech postavil do čela Masarykova onkologického ústavu v Brně.

17.11.2014

Charisma Václava Havla? To nelze zopakovat, říká politolog Lubomír Kopeček

Brno /ROZHOVOR/ - Od studentské demonstrace na Národní třídě v Praze v pondělí uplyne už čtvrtstoletí. Přinesla demokracii, s její podobou ale podle průzkumů většina lidí dnes není spokojená. „Neexistuje doba, kdy nikdo na nic nenadává. Je to lidská přirozenost," konstatuje brněnský politolog Lubomír Kopeček.

9.11.2014

Hrát ženskou po přechodu mi už teď jde samo, říká Jiří Pecha

Brno /ROZHOVOR/ – Když se před sedmnácti lety herec Jiří Pecha poprvé navlékl do dámských šatů a na jevišti brněnského Provázku se proměnil v legendární Babičku, stalo se jeho pojetí doslova hitem. Pechova babička totiž nebyla jen moudrá a laskavá žena, jak ji čtenáři znají z románu Boženy Němcové, ale občas i neurotická stařena, která se dovede pěkně utrhnout a použít ostřejší slovo. Po víc než tři sta vyprodaných reprízách a osmi letech od derniéry se Pecha do stejné role vrací. S provázkovským souborem navíc při druhé premiéře ve středu 12. listopadu oslaví své sedmdesáté narozeniny.

2.11.2014

Při úspěchu tleskám, řvu jak pavián a skáču, říká fyzioterapeutka Vojtovy metody

Tišnov - Fyzioterapeutka Emilie Vallová cvičí s dětmi Vojtovu metodu. Pomohla už stovkám předčasně narozených, zraněných či nemocných pacientů.

26.10.2014

Na náměstí Svobody nechám postavit hodiny, říká nový primátor Brna

Brno /ROZHOVOR/ - Ano, bude líp, sliboval v předvolební kampani Petr Vokřál. Nakonec ho volilo víc než třiadvacet tisíc lidí. Teď nastal čas, aby začal své sliby plnit. Jeho hnutí ANO v Brně ve volbách zvítězilo a podle koaliční dohody se právě Vokřál stane novým brněnským primátorem. Vystřídá tak Romana Onderku z ČSSD, který byl ve funkci dvě volební období. „Nechci být u každého přestříhávání pásky," říká budoucí primátor.

19.10.2014

Budu kopat do holení, ale nohy nepodrazím, říká Maleček

Brno /ROZHOVOR NA KONCI TÝDNE/ - Tradiční politické strany už nechceme, vzkázali o minulém víkendu Brňané politikům v komunálních volbách. V několika městských částech svými hlasy pomohli k vítězství novým sdružením nebo hnutím a zároveň politickým nováčkům. Největšího úspěchu dosáhli aktivisté z hnutí Žít Brno, kteří zasednou v koalici na magistrátu, aktivistům uvěřili i obyvatelé Tuřan, Bystrce nebo Brna-severu.

12.10.2014

Majitelka úspěšné kavárny Plačková: Číšník se musí usmívat, nebo dostane pokutu

Brno /ROZHOVOR NA KONCI TÝDNE/ - Dvacet let ráda chodila s manželem do kaváren po celém světě. Vždy společně hodnotili, jak se jim kde líbilo. Nacházeli spousty chyb. Loni v prosinci si Jiřina Plačková řekla, že kritizovat umí každý. A rozhodla se ukázat, že to jde dělat i jinak.

5.10.2014

Politolog Pavel Šíma: Čekal jsem víc útoků na Romana Onderku

Brno /ROZHOVOR/ - Celostátní oblíbenost stran podle politologa a marketingového specialisty Pavla Šímy rozhodne volby v Brně. Je to případ hnutí ANO 2011. Jeho lídra Petra Vokřála dosud mnoho lidí neznalo, přesto má uskupení podle předvolebních průzkumů společností Sanep nebo Median velkou podporu voličů. „I kdyby Vokřál a jeho tým seděli doma na gauči, tak se do zastupitelstva dostanou," je přesvědčený Šíma.

28.9.2014

Michal Šindelář: Tisíce lidí už propadly epidemii jízdního kola

Brno /ROZHOVOR/ - Dát si tašku přes rameno a nohavice sepnout reflexní páskou. Nasednout na staré zelené kolo a vyrazit do práce. Tak vypadá běžný den Michala Šindeláře. V rodné Břeclavi jezdil na kole pravidelně, ale poté, co se přestěhoval kvůli studiu do Brna, jezdil hromadnou dopravou. „Zpátky na kolo jsem nasedl po šestadvacátých narozeninách, kdy jsem už neměl nárok na studentskou šalinkartu," vzpomíná Šindelář, který je nyní předsedou spolku Brno na kole.

21.9.2014

Ředitel Scaly Pernica: Jsme chytré kino. Kameňák nepromítáme

Brno /ROZHOVOR NA KONCI TÝDNE/ - Promítání pro studenty, matky na mateřské nebo třeba pro psy. Univerzitní kino Scala je už téměř rok otevřené návštěvníkům. „Chtěli jsme vytvořit chytré kino pro chytré lidi. To se nám zatím daří," popisuje ředitel Radek Pernica hlavní myšlenku, se kterou před rokem biograf ve spolupráci s Masarykovou univerzitou zakládali.

14.9.2014

Stavaři jsou jako námořníci. Stále na cestách, tvrdí Borový

Brno - Celý život pracoval v jedné firmě. Před časem se však rozhodl, že potřebuje změnu. Přihlásil se proto do výběrového řízení. Vyhrál a od prvního srpna je Luděk Borový generální ředitel městské společnosti Brněnské komunikace. „Práce a rodina jsou pro mě na prvním místě," říká Borový. Do budoucna chce firmu víc polidštit a ukázat Brňanům, o co všechno se stará.

7.9.2014

Nás starší žene touha po úspěchu. Chci titul, říká Ton

Brno /ROZHOVOR NA KONCI TÝDNE/ - Jedenáct let byl zvyklý na rudý dres pražské Sparty. Ta ale po letošním vypadnutí v semifinále s brněnskou Kometou o jeho služby už nestála. A tak Petr Ton zamířil právě na jih Moravy. Nejlepší hokejista minulé sezony české nejvyšší soutěže netouží po dalších individuálních oceněních.

24.8.2014

Šéf policistů Leoš Tržil: Jihomoravané jsou mistři v právních kličkách

Jižní Morava /ROZHOVOR/ -  V čele jihomoravské policie stojí téměř rok a půl, za tu dobu se mu podle jeho slov spolu s celým týmem podařilo zatočit především s majetkovou kriminalitou. Zaměřuje se i na potírání drog, není to ale snadné. „Jednu varnu zlikvidujeme a druhá vznikne za rohem," upozorňuje ředitel jihomoravské policie Leoš Tržil.

17.8.2014

Ředitel Kordisu Horský: SMS jízdenky? Naše aplikace je rychlejší

Jižní Morava /ROZHOVOR NA KONCI TÝDNE/ - Ve společnosti Kordis, která organizuje hromadnou dopravu v Jihomoravském kraji, pracuje už dvanáct let. Byl i u vzniku krajského integrovaného dopravního systému. Dva a půl roku už v Kordisu působí jako ředitel. Toto období je ale odlišné od předchozích let. Hlavní rozdíl je podle Jiřího Horského v tom, že systém už pokrývá celý kraj.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení