VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Rozhovor

24.3.2013

Krejčíř: Po návratu z vazby jsem měl strach mluvit s lidmi, abych nešel zpět

Brno /ROZHOVOR/ – Krajský soud v Brně nedávno vynesl rozsudek v kauze bývalého znojemského tajemníka Vladimíra Krejčíře. Za korupci a zneužití pravomoci mu hrozilo až dvanáct let ve vězení. Podle soudu se nic takového neprokázalo. Na rozdíl od podvodu a zpronevěry, za které poslal Krejčíře do vězení na rok a přikázal mu zaplatit sto tisíc korun.

17.3.2013

Kraus: Nikde na světě není tolik nemocnic jako u nás. Podle mě jich je moc

Brno /ROZHOVOR/ - Řídí dvě velké brněnské nemocnice, miluje lyžování a v létě rád hraje golf, i když mu to prý moc nejde. Lékařské zkušenosti získal Roman Kraus na začátku devadesátých let také v Jemenu. Jeho práce je sice časově náročná, přesto ho pořád baví a k profesi anesteziologa by se v současné době již vrátit nechtěl.

10.3.2013

Nadrchal: Maska skvěle chránila zuby. Škoda, že jsem o ně přišel už dřív

Brno - /ROZHOVOR/ Muž s maskou. Nikoli železnou, ale sklolaminátovou. Vladimír Nadrchal zavedl na začátku šedesátých let minulého století spolu s reprezentačním kolegou Josefem Mikolášem „módu" v podobě obličejových krytů pro hokejové brankáře.

3.3.2013

Petišková: O post ředitelky Domu umění jsem se ucházela už před deseti lety

Brno /ROZHOVOR/ - Historička umění, kurátorka a nová ředitelka Domu umění Terezie Petišková ve funkci po pěti letech vystřídala Rostislava Koryčánka. To, že ředitelský post neobhájil, kritizovali mnozí Brňané i umělci. Oproti svému předchůdci, který prosazoval aktuální umělecké pohledy, se chce Petišková zaměřit na výstavy propojující více generací.  

24.2.2013

Kudela: Začátky ve Zbrojovce? Ze svého jsem kupoval brankářské rukavice

Brno - /ROZHOVOR/ Přišel, viděl, napravil. Mírně upravený komentář slavného římského vojevůdce Julia Césara asi nejpřesněji hodnotí práci sportovního ředitele prvoligové Zbrojovky Zdeňka Kudely. Šestapadesátiletý fotbalový funkcionář přebral v listopadu 2011 brněnský klub v situaci, kdy se pral o záchranu ve druhé lize a živořil na hranici existence.

17.2.2013

Šéf EkoCentra Zavadil: Černobílé lebky na letáku už nikoho nevyděsí

Brno - /ROZHOVOR/Černobílé letáky s lebkami, poleptanými obličeji a zničenou přírodou. Podobná ekologická osvěta je podle ředitele EkoCentra Brno Zbyňka Zavadila minulostí.

10.2.2013

Vývojáři-špioni: ostatní vězni nám v Řecku říkali James Bond

Brno - Přes čtyři měsíce strávili vývojáři počítačových her Ivan Buchta a Martin Pezlar v řeckém vězení. Tamní policisté je loni v září zatkli kvůli tomu, že u nich našli fotografie se záběry vojenských objektů a vyšetřují je pro špionáž, za kterou jim hrozí dvacet let vězení. Koncem ledna se muži vrátili do Brna, kde pracují na nové hře. „Víme, že jsme nic neudělali," říkají.

3.2.2013

Vanu si lidé napustí díky energii z odpadu, tvrdí ředitel spalovny

Brno /ROZHOVOR/ - Nový ředitel společnosti SAKO Jiří Kratochvil šéfuje brněnské spalovně, jedné z nejmodernějších v Evropě. Podle něj je výjimečná i tím, že z odpadu vyrábí teplo.

27.1.2013

Stanislav Michalík: Chystáme nový systém, který pomůže i klubům

Brno /ROZHOVOR/ -  Přesně před deseti dny vznikla v Brně iniciativa Výzva 2013. Její tvůrci kritizují přístup magistrátu k brněnské kultuře a požadují odstoupení náměstkyně primátora Jany Bohuňovské, vedoucí odboru kultury Viery Rusinkové a předsedy kulturní komise Stanislava Michalíka. Ten výzvu odmítá.

20.1.2013

Umím dělat i něco jiného než jen bořit a ničit, hájí se šéf Brnění Hollan

Brno /ROZHOVOR/ - Rodné Brno přejmenoval spolu s přáteli na Krno. Podle šéfa sdružení Brnění Matěje Hollana totiž kvůli současnému vedení město brzy zakrní.

13.1.2013

Monnot: Pracují u nás lidé ze sedmaosmdesáti zemí

Brno - Podle viceprezidenta brněnské pobočky IBM Jeana Monnota si Brňané ne vždy uvědomují, jak důležité centrum ve městě mají. Pobyt na Moravě si užívá.

29.12.2012

Onderka: Největší rest? Hlavně dopravní situace v Brně

Brno /ROZHOVOR/ - Načíná sedmý rok jako první muž Brna. A rok 2013 bude jeden z nejnáročnějších. Město se totiž musí vyrovnat s miliardovým propadem ve svém rozpočtu. Přesto je primátor Roman Onderka optimistický a doufá v další rozvoj.

24.12.2012

Farář Gruber: Vánoční strom už v listopadu? To je trapné

Brno /ROZHOVOR, ANKETA/ - Blížící se Vánoce připomínají města i prodejci už několik týdnů předem. Podle faráře Jiřího Grubera je těžké těšit se na něco, co na lidi útočí ze všech stran.

9.12.2012

Prnka: Sebekrásnější kostel je bez lidí k ničemu. Vím to od první mše

Křtiny /ROZHOVOR/ - Emeritní farář římskokatolické církve Tomáš Prnka slouží ve Křtinách bezmála čtyřicet let. Za jeho působení se podařilo opravit tamní chrám Jména Panny Marie. Barokní kostel označovaný také jako Perla Moravy. Šestaosmdesátiletý Tomáš Prnka je sice již ve výslužbě, ale stále slouží ve Křtinách mše, oddává novomanžele a křtí děti.

2.12.2012

Čuhel: Věřím, že nám chuť k práci vydrží a zůstaneme oživením první ligy

Brno - Před rokem přišel Petr Čuhel jako hlavní trenér k fotbalistům Zbrojovky a ze čtrnáctého místa ve druhé lize je vytáhl až k sedmé příčce v nejvyšší soutěži. Pochvaluje si přístup svých svěřenců k tréninku a k zápasům, i když ho štvou některé chyby, které Brňané v zápasech udělali. Zároveň ho těší přízeň zbrojováckých fanoušků.

25.11.2012

Bielko: Pochybuji, že si sedláci kupovali koně bez stáje. U aut je to stejné

Brno /ROZHOVOR/ - Odbor dopravy brněnského magistrátu, který vede Vladimír Bielko, připravil nepopulární změny linek hromadné dopravy. Přestože se lidem nelíbí, jsou podle něj kvůli nedostatku peněz v rozpočtu města nutné. Dobrou zprávu má pro cyklisty. Pro příští rok chystá odbor dopravy víc stezek. Naopak řidiči se musí připravit na omezování parkování.

11.11.2012

Slanina: vystřelit si v lese na jelena? To je velký svátek, a ne rutina

Bučovice /ROZHOVOR/ - Přemnožení divočáci vadí zemědělcům, protože jim ničí úrodu. Myslivci ale na zvířata v polích nemohou. Přitom i oni by je rádi stříleli, protože jim dělají škody v lese. Své o tom ví myslivec Marek Slanina z Bučovic na Vyškovsku. Důrazně ale vyvrací rozšířenou představu lidí, že myslivec střílí po všem, co se pohne. Upozorňuje, že lov je složitý a zabere spoustu času.

4.11.2012

Juránek: Obce vědomě povolily výstavbu domů na trase plánovaných silnic

Jižní Morava - Už tři týdny žije Stanislav Juránek v nejistotě, jestli zůstane ve funkci náměstka jihomoravského hejt-mana i v dalších čtyřech letech. Dosud měl na starosti školství a zažil mohutné protesty proti slučování středních škol. „Okamžik pravdy nastane, když ukážete na určitou školu a řeknete, že právě ona se sloučí. V té chvíli se lidé brání: Naši školu ne, ta je nejlepší na světě," říká Juránek.

27.10.2012

Zündorf: Spekulace o výstavišti? Stejné jako když slepec vypráví o barvách

Brno /ROZHOVOR/ - Výstaviště příští rok plánuje ztrátu dvacet milionů korun. Podle ekonomického náměstka Egberta Zündorfa je to mimo jiné proto, že Veletrhy Brno ještě dnes platí za investice z devadesátých let. Aktuální je pro něj jednání o prodeji jednašedesáti procent společnosti, kterou vlastníci nabídli Brnu.

20.10.2012

Nivnická: čtenáři v knihách zapomínají různé věci. Tampony i rybí kost

Brno - Ředitelka Knihovny Jiřího Mahena Libuše Nivnická se už rok potýká s nedostatkem peněz. Přišla o pětinu rozpočtu. Musela proto zavřít čtyři pobočky a omezit půjčovní dobu. Přitom by ráda měla otevřeno do devíti hodin večer i v neděli dopoledne, tak jako v jiných velkých evropských městech. I proto ji víc než obvykle trápí, když čtenáři knihy ničí.

7.10.2012

Hašek: Dohoda o koalici neexistuje, ale proč měnit něco, co funguje?

Jižní Morava /ANKETA/ - Sociální demokraté míří do letošních krajských voleb jako favorité. Průzkumy jim předpovídají zisk kolem třiceti procent hlasů. Stávající hejtman Michal Hašek má velkou šanci své křeslo obhájit. O možných koalicích zatím nechce mluvit, ale nezapomněl na nečekaný rozchod s ODS v polovině volebního období. Další dva roky vládla ČSSD s lidovci.

30.9.2012

Kužel: Příští rok bude v ČR 38 996 policistů. Přesto máme podstav

Brno - Policisté už vědí, kolik jich v příštím roce bude, a jaký budou mít rozpočet. Ředitel jihomoravské policie Tomáš Kužel teď musí změny zapracovat do praxe. Do toho se ale vyrovnává i s novou dočasnou funkcí náměstka policejního prezidenta. Podle něj ale práce na prezidiu není navždy a až skončí, rád by se vrátil na krajské ředitelství.

23.9.2012

Šéf památkářů Kroupa: Naše památky vydělávají jen na českých turistech

Brno - Které památky potřebují opravu nejnutněji? Všechny. Stojí proti nim houby, nezájem zahraničních turistů a byrokracie. Bruselská, i ta česká. Přesto se řediteli brněnské pobočky Národního památkového ústavu Petru Kroupovi podařilo udělat z památek výdělečný podnik.

16.9.2012

Moša: Jde o hodně, proto se obracíme na vládu. Tam mají být ti nejrozumnější

Brno /ROZHOVOR/ - Režiséra, textaře, libretistu a ředitele Městského divadla Brno Stanislava Mošu čeká v nové sezoně hned několik zlomových okamžiků. Na přelomu roku to bude obhájení postu ředitele, o něco dříve pak další kolo jednání kvůli projektu Pomozte svému divadlu.

8.9.2012

Varga: Znojemské vinobraní bude ve znamení číslice dvě

Znojmo /ANKETA/ - Víc koní a víc ohně slibují letos organizátoři návštěvníkům vinobraní ve Znojmě. Dušan Varga připravuje program akce poprvé. Ceny vstupného zůstanou stejné jako loni.

2.9.2012

Děti jsou otevřenější, nebojí se argumentovat, tvrdí učitelka

Brno /ROZHOVOR/ - Učitelka brněnské základní školy Alena Kýrová s dětmi pracuje skoro dvacet let. Tvrdí, že rodiče se jim věnují stále méně, protože dávají přednost kariéře.

18.8.2012

Koukal: Českou vlajkou jsem mával, co mi síly stačily

Brno - Badmintonista brněnských Jehnic přivedl českou výpravu na zahájení olympiády v Londýně jako vlajkonoš. Petr Koukal si atmosféru na zaplněném stadionu užíval.

12.8.2012

Hlaváček: Někteří zemědělci ručí majetkem i domy rodičů

Jižní Morava /ROZHOVOR, ANKETA/ - Zemědělská katastrofa, která nemá v posledních desetiletích obdoby. Tak hodnotí letošní rok předseda představenstva jihomoravské agrární komory Václav Hlaváček.

5.8.2012

Ševčíková: Šest set hříbků? To může nasbírat jen chlap

Brno - Houby jsou její vášní. Proto se vystudovaná psycholožka Hana Ševčíková vrhla na mateřské dovolené na mykologii. Houby sbírá ráda, ale po troškách.

28.7.2012

Kouč Zbrojovky Čuhel: Brno do ligy patří. Teď to musíme dokázat

Brno /ROZHOVOR, ANKETA/ - Bývalý brněnský fotbalista Petr Čuhel dnes večer na hřišti Slovácka zahájí svou premiérovou sezonu v nejvyšší české soutěži jako hlavní kouč.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení