VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Rozhovor

29.4.2012

Lednická kastelánka: U památek je jakékoliv množství peněz málo

Lednice /ROZHOVOR/ - Kastelánka Ivana Holásková prožila v lednickém zámku většinu života. Je za ní vidět kus práce. Nyní ji zaměstnává znovuzprovoznění barokní kašny a obnova parku.

22.4.2012

Polárník Kapler: Na expedici se ládujeme antarktickými utopenci

Brno - Člen expedice na Antarktidě musí být fyzicky i psychicky připravený. Počasí se neustále mění. Může nás zasypat lavina nebo se pod námi propadnout led, tvrdí správce české vědecké antarktické stanice brněnské Masarykovy univerzity Pavel Kapler. Vzpomíná, jak se jednou plavil na lodi a kvůli špatnému počasí neviděl na cestu. Jeho jediným pomocníkem byl navigační systém.

14.4.2012

Skoumalová: Muži jsou příliš hrdí. Zatají, že je někdo týrá

Brno /ANKETA/ - Šéfka policejního oddělení pro domácí násilí Alena Skoumalová se setkává nejčastěji se ženami jako oběťmi týrání. Některé muže podle ní partnerky ale také trápí.

8.4.2012

Malérečka Pivodová: Můj život jsou nikdy nekončící Velikonoce

Borkovany /ROZHOVOR/ - Malérečka Marie Pivodová z Borkovan na Břeclavsku vyrábí kraslice od mala. Naučila ji to její matka. Od té doby si nedokáže život bez kraslic představit.

1.4.2012

Koryčánek: Odmítám, aby Dům umění s městem bojoval

Brno /ANKETA/ - Když se magistrát rozhodl  vypsat  výběrové  řízení na místo Rostislava Koryčánka, vyvolalo to podle některých odborníků dojem, že chce město pro Dům umění jiného ředitele. Ředitele, který na úkor kvality výstav přiláká do sálů davy návštěvníků. Ředitele, který o problémech nediskutuje a tváří se, že nejsou. O vyhlášení konkurzu se Koryčánek dozvěděl zprostředkovaně.

25.3.2012

Soukeník: Rezignace ministra Dobeše nás neobměkčí. Přitvrdíme

Brno - Jako dítě byl skautem. Díky tomu si uvědomil, že je důležité být aktivním studentem. Kandidoval proto do akademického senátu Masarykovy univerzity v Brně. Nyní je Petr Soukeník mluvčím studentských protestů, které bojují proti ministerskému návrhu reformy vysokého školství.

18.3.2012

K oboru mě přivedla třída plná děvčat, říká šéf hotelu Barceló

Brno - Cestovní ruch začal Alejandro Martín Álvarez studovat proto, že na škole bylo hodně dívek. Branži ale zůstal věrný a 20. února otevřel na Šilingrově náměstí v Brně hotel z řetězce Barceló se sto devatenácti pokoji. Předcházely tomu ale spory.

12.3.2012

Nezdravé pivo? Může za to špína v hospodách, tvrdí sládek Starobrna

Brno - Dlouholetý sládek pivovaru Starobrno Petr Hauskrecht se po tříleté pauze vrací zpět na jižní Moravu. Na starost má přechod k nepasterizovanému pivu.

3.3.2012

Je to ikona. Na opravě vily Tugendhat chtěl pracovat každý

Brno - Práce hotovou rekonstrukcí ani slavnostním otevřením nekončí. Právě naopak. Je pátek dopoledne. Do prvních prohlídek pro veřejnost po dvouleté obnově brněnské funkcionalistické vily Tugendhat zbývá pět dní. Ředitelce vily Tugendhat Ivetě Černé co chvíli zvoní telefon. Ve dveřích její kanceláře se objeví její kolegyně Dagmar Černoušková. Právě dorazilo jedno originální křeslo Barcelona z dílny Ludwiga Miese van der Roha. Kam s ním? Ve vile musí řešit i nečekané problémy.

26.2.2012

Přikryl: Zájem o práci u nás je obrovský. Můžeme si vybírat

Brno /ROZHOVOR/ - Ředitel brněnských strážníků Jaroslav Přikryl bude příští měsíc ve funkci první rok. Pod sebou má přes šest set lidí. Nové zaměstnance nabírá jen výjimečně.

19.2.2012

Kuliš: Praha nás ve veletrzích nemůže trumfnout

Brno /ROZHOVOR/ -Generální ředitel Veletrhů Brno Jiří Kuliš hodnotí dva roky ve funkci kladně. Hospodaření společnosti se podle něj dostalo ze ztráty a ustálila se nabídka výstav.

29.1.2012

Šálek: Stoprocentní předpověď? Maximálně na další den

Brno /ROZHOVOR/ -Čtyřiadvacet let pracuje meteorolog Milan Šálek v brněnské pobočce Českého hydrometeorologického ústavu. S předpovědí na letošní rok ještě vyčkává.

7.1.2012

Pros: Každý, kdo přijde po mně, bude určitě lepší

Brno /ROZHOVOR/ - Spolumajitel fotbalového klubu Zbrojovka Brno Roman Pros jej po osmi letech možná opustí. Včera oznámil, že o koupi oddílu uvažuje skupina českých podnikatelů.

31.12.2011

Rada klientům? Nesnažte se, raději to udělejte

Brno /ROZHOVOR/ -Dvaašedesátiletý Jiří Brančík je primář psychologie v brněnské Vojenské nemocnici. Nemá rád novoroční předsevzetí. Lidé si podle něj mohou pomoci sami.

18.12.2011

Valoch: Bez každodenní práce bych se z bláznil. I teď

Brno /ROZHOVOR/ -Jedenadevadesátiletý Karel Valoch se zasloužil o věhlas české a moravské archeologie i v zahraničí. I ve svém věku chodí každý den na šestou do práce.

11.12.2011

Ondrušová k Jízdě králů: Byla to kolektivní práce

Strážnice /ROZHOVOR/ - Celý týden seděla od rána do večera ve studeném klimatizovaném sále konferenčního centra na ostrově Bali. Účastnila se tam konference mezivládního výboru Unesco.

27.11.2011

Jasinek: Umca je mazel. Dáváme si pusu přes mříže

Brno /ROZHOVOR/ - Chovatel Jaroslav Jasinek se o šelmy v brněnské zoologické zahradě stará čtrnáct let. Nejvíce ho teď zaměstnával porod medvědice Cory.

20.11.2011

Šafářová: Věděli jsme, že tu mísu stejně jednou vyhrajeme

Brno /ROZHOVOR/ - České tenisové reprezentantky před dvěma týdny vyhrály po třiadvaceti letech nejprestižnější týmovou soutěž světa. Titul z Fed Cupu znovu slaví i rodačka z Brna. Janu Novotnou tentokrát vystřídala Lucie Šafářová.

6.11.2011

Vybíral: Polovina našich silnic je ve špatném stavu

Brno /ROZHOVOR/ - Provozní náměstek ředitele jihomoravské Správy a údržby silnic Alois Vybíral upozorňuje, že na potřebné opravy nejsou peníze.

30.10.2011

Sommeliér: Letošní vína mohou překonat i ročník 1997

Brno /ROZHOVOR/ - Žádné naříkání, jen samá chvála. A předpoklad mimořádného úspěchu. Tak hodnotí letošní ročník vinaři na jižní Moravě. Tvrdí, že je nadprůměrný.

16.10.2011

Bek: Do výuky investujeme přes šest miliard korun

Brno /ROZHOVOR/ - Nový rektor Masarykovy univerzity v Brně Mikuláš Bek není bojovník za plánované zavedení školného, i když věří, že zvýší úroveň univerzit.

9.10.2011

Ředitel Gec: V nadprodukci knih i informací se lidé ztrácejí

Brno /ROZHOVOR/ - Vůně formaldehydu, přetížené regály a knihy v igelitových obalech. Tyto dojmy se stávají už jen melancholickými vzpomínkami. Dnešní knihovnictví je, stejně jako ostatní obory, stále více ovlivněno moderními informačními technologiemi.

2.10.2011

Bareš: V Brně jsem umíral, v Národním zatím ještě ne

Brno /ROZHOVOR/ - Herec Igor Bareš, který se do povědomí diváků nejvíce zapsal rolí Harryho v seriálu Pojišťovna štěstí, se dnes (neděle) poprvé objeví v nové inscenaci Divadla Reduta.

25.9.2011

Pánek: Na problémy se dívám očima obyčejných lidí

Brno /ROZHOVOR/ - Ředitelem brněnského závodu státní společnosti Ředitelství silnic a dálnic se stal teprve nedávno. Přesto už musel řešit mnoho problémů: kromě nedostatku peněz na klíčové projekty především soudní spory o zastavení tunelů Dobrovského. Ve všech případech hodlá Zdeněk Pánek uplatňovat zkušenosti, které získal jako starosta pětitisícové obce u Prahy.

18.9.2011

Varvařovský: Ombudsman je hned po pánubohu, myslí si lidé

Brno /ROZHOVOR/ - Zkušený právník a bývalý soudce Ústavního soudu Pavel Varvařovský nastoupil přesně před rokem do funkce ombudsmana.

11.9.2011

Alrawi: Už deset let jen vysvětluji, že nejsme teroristé

Brno /ROZHOVOR/ - Teroristický útok na americké Světové obchodní centrum z jedenáctého září 2001 poznamenal vztahy západního a muslimského světa. Podle vyšetřovatelů stála za atentátem islámská militantní skupina al­Káida, která se k útoku sama přihlásila.

4.9.2011

Sojková: V centru Mikulova vznikne pěší zóna bez aut

Mikulov /ROZHOVOR/ - Pálavské vinobraní se bude letos pod Pavlovskými vrchy konat už po čtyřiašedesáté. Organizátorka akce Markéta Sojková očekává desítky tisíc návštěvníků.

28.8.2011

Psycholožka: Děti věří v čarodějnice, ale i v počítačové hry

Brno /ROZHOVOR/ - Všechny děti od šesté do deváté třídy zná jménem. Z prvního stupně zná většinu žáků. „Postupně je ale poznávám, přiřazuji si jména ke tvářím, třídám a osobnostem,“ říká devětadvacetiletá školní psycholožka Lucie Kostková.

21.8.2011

Námořník: Při dešti je to u kormidla jako ve sprše

Podivín /ROZHOVOR/ - Čtyřiapadesátiletý dobrodruh Luděk Kocourek má z plavby po moři nezapomenutelné zážitky. Jako strojník musel na replice pirátské lodi pomáhat se vším.

13.8.2011

Kužel: Musíme očistit jméno jihomoravské policie

Brno /ROZHOVOR/ - Špatná reputace jihomoravské policie i nedostatek peněz a pracovních sil. S tím vším se teď musí potýkat ředitel jihomoravské policie Tomáš Kužel.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies