VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Rozhovor

15.7.2012

Hoderová: Hotový městský okruh? Ideálně v roce 2030

Brno - Před měsícem začala vést brněnský závod státní společnosti Ředitelství silnic a dálnic. Poté, co se loni sloučil se Správou Brno, přišlo několik změn. Proto teď větší neplánuje. „Nemyslím si, že jsou vždy přínosem. Čekáme spíše jakousi stabilitu ve struktuře i nastavených procesech," říká pověřená ředitelka Věra Hoderová.

1.7.2012

Nejčastější utonutí? Při křeči záklopky je možné se utopit i v brouzdališti

Brno - Na Brněnské přehradě je velitel Vodní záchranné služby Českého červeného kříže Vladan Vlk jako doma. Občanskému sdružení ale podle něj chybí lidi a peníze. Záchranáři nemají na palivo, doplňování zdravotních pomůcek a jejich motorový člun dosluhuje. I přesto slouží dál. Nejnebezpečnější podle něj je, když někdo na uhřátého člověka stříkne studenou vodu.

24.6.2012

Kobza: Změna územního plánu pro vlastní stavby? Naivní představa

Brno /ROZHOVOR/ - Architekt Radoslav Kobza je generální ředitel firmy Arch.Design, která stojí za řadou významných brněnských staveb, ale také za přípravou územního plánu města. K dokumentu, který plánuje budoucí rozvoj Brna přišlo asi 2 700 připomínek, se kterými se Arch.Design v současnosti vypořádává. Kritické hlasy, které tvrdí, že si firma chystá půdu pro vlastní stavby odmítá.  

10.6.2012

Kudela: V první lize nesmíme dát šanci posměváčkům

Brno - Sportovní ředitel a místopředseda představenstva fotbalové Zbrojovky BrnoZdeněk Kudelasi po postupu do nejvyšší soutěže ze čtvrté příčky uvědomuje zášť rivalů.

3.6.2012

Archeolog Poláček: Ve vývoji Velké Moravy hrál roli i obchod s otroky

Mikulčice /ROZHOVOR, ANKETA/ - Již dvacátým rokem vede archeologický výzkum na velkomoravském hradišti v Mikulčicích na Hodonínsku. Pokračuje v práci velkých archeologů Josefa Poulíka a Zdeňka Klanici. Na Valech zažil dvě velké povodně a tragický požár. Nyní Lumíra Poláčka čeká stěhování do nové základny za devadesát milionů korun.

27.5.2012

Martina Jandlová: Účastí jsme předstihli i zakládající Rakousko

Brno - Plné kostely. V ateistickém Česku je to neobvyklé. Přesto davy návštěvníků už počtvrté láká Noc kostelů. Brány chrámů se otevřou příští pátek večer. Deset minut před šestou hodinou se rozezní zvony všech zúčastněných kostelů. „Nejdelší fronty bývají u svatého Jakuba v Brně," říká mluvčí brněnského biskupství Martina Jandlová.

19.5.2012

Slavista Pospíšil: Kromě hokeje jsme k vlastnímu národu laxní

Brno /ROZHOVOR/ - V pondělí oslavil šedesáté narozeniny profesor Ivo Pospíšil, jeden z největších českých odborníků na slovanské jazyky. Budoucnost češtiny podle něj nemusí být růžová.

13.5.2012

Architekt: Lezl jsem pod postel, abych se něco přiučil

Brno /ROZHOVOR/ - Architekt Ondřej Kukral je hlavním projektantem hotelu Grandezza na Zelném trhu v Brně. Chátrajícím historickým budovám vrací duši. Inspiruje se u konkurence.

29.4.2012

Lednická kastelánka: U památek je jakékoliv množství peněz málo

Lednice /ROZHOVOR/ - Kastelánka Ivana Holásková prožila v lednickém zámku většinu života. Je za ní vidět kus práce. Nyní ji zaměstnává znovuzprovoznění barokní kašny a obnova parku.

22.4.2012

Polárník Kapler: Na expedici se ládujeme antarktickými utopenci

Brno - Člen expedice na Antarktidě musí být fyzicky i psychicky připravený. Počasí se neustále mění. Může nás zasypat lavina nebo se pod námi propadnout led, tvrdí správce české vědecké antarktické stanice brněnské Masarykovy univerzity Pavel Kapler. Vzpomíná, jak se jednou plavil na lodi a kvůli špatnému počasí neviděl na cestu. Jeho jediným pomocníkem byl navigační systém.

14.4.2012

Skoumalová: Muži jsou příliš hrdí. Zatají, že je někdo týrá

Brno /ANKETA/ - Šéfka policejního oddělení pro domácí násilí Alena Skoumalová se setkává nejčastěji se ženami jako oběťmi týrání. Některé muže podle ní partnerky ale také trápí.

8.4.2012

Malérečka Pivodová: Můj život jsou nikdy nekončící Velikonoce

Borkovany /ROZHOVOR/ - Malérečka Marie Pivodová z Borkovan na Břeclavsku vyrábí kraslice od mala. Naučila ji to její matka. Od té doby si nedokáže život bez kraslic představit.

1.4.2012

Koryčánek: Odmítám, aby Dům umění s městem bojoval

Brno /ANKETA/ - Když se magistrát rozhodl  vypsat  výběrové  řízení na místo Rostislava Koryčánka, vyvolalo to podle některých odborníků dojem, že chce město pro Dům umění jiného ředitele. Ředitele, který na úkor kvality výstav přiláká do sálů davy návštěvníků. Ředitele, který o problémech nediskutuje a tváří se, že nejsou. O vyhlášení konkurzu se Koryčánek dozvěděl zprostředkovaně.

25.3.2012

Soukeník: Rezignace ministra Dobeše nás neobměkčí. Přitvrdíme

Brno - Jako dítě byl skautem. Díky tomu si uvědomil, že je důležité být aktivním studentem. Kandidoval proto do akademického senátu Masarykovy univerzity v Brně. Nyní je Petr Soukeník mluvčím studentských protestů, které bojují proti ministerskému návrhu reformy vysokého školství.

18.3.2012

K oboru mě přivedla třída plná děvčat, říká šéf hotelu Barceló

Brno - Cestovní ruch začal Alejandro Martín Álvarez studovat proto, že na škole bylo hodně dívek. Branži ale zůstal věrný a 20. února otevřel na Šilingrově náměstí v Brně hotel z řetězce Barceló se sto devatenácti pokoji. Předcházely tomu ale spory.

12.3.2012

Nezdravé pivo? Může za to špína v hospodách, tvrdí sládek Starobrna

Brno - Dlouholetý sládek pivovaru Starobrno Petr Hauskrecht se po tříleté pauze vrací zpět na jižní Moravu. Na starost má přechod k nepasterizovanému pivu.

3.3.2012

Je to ikona. Na opravě vily Tugendhat chtěl pracovat každý

Brno - Práce hotovou rekonstrukcí ani slavnostním otevřením nekončí. Právě naopak. Je pátek dopoledne. Do prvních prohlídek pro veřejnost po dvouleté obnově brněnské funkcionalistické vily Tugendhat zbývá pět dní. Ředitelce vily Tugendhat Ivetě Černé co chvíli zvoní telefon. Ve dveřích její kanceláře se objeví její kolegyně Dagmar Černoušková. Právě dorazilo jedno originální křeslo Barcelona z dílny Ludwiga Miese van der Roha. Kam s ním? Ve vile musí řešit i nečekané problémy.

26.2.2012

Přikryl: Zájem o práci u nás je obrovský. Můžeme si vybírat

Brno /ROZHOVOR/ - Ředitel brněnských strážníků Jaroslav Přikryl bude příští měsíc ve funkci první rok. Pod sebou má přes šest set lidí. Nové zaměstnance nabírá jen výjimečně.

19.2.2012

Kuliš: Praha nás ve veletrzích nemůže trumfnout

Brno /ROZHOVOR/ -Generální ředitel Veletrhů Brno Jiří Kuliš hodnotí dva roky ve funkci kladně. Hospodaření společnosti se podle něj dostalo ze ztráty a ustálila se nabídka výstav.

29.1.2012

Šálek: Stoprocentní předpověď? Maximálně na další den

Brno /ROZHOVOR/ -Čtyřiadvacet let pracuje meteorolog Milan Šálek v brněnské pobočce Českého hydrometeorologického ústavu. S předpovědí na letošní rok ještě vyčkává.

7.1.2012

Pros: Každý, kdo přijde po mně, bude určitě lepší

Brno /ROZHOVOR/ - Spolumajitel fotbalového klubu Zbrojovka Brno Roman Pros jej po osmi letech možná opustí. Včera oznámil, že o koupi oddílu uvažuje skupina českých podnikatelů.

31.12.2011

Rada klientům? Nesnažte se, raději to udělejte

Brno /ROZHOVOR/ -Dvaašedesátiletý Jiří Brančík je primář psychologie v brněnské Vojenské nemocnici. Nemá rád novoroční předsevzetí. Lidé si podle něj mohou pomoci sami.

18.12.2011

Valoch: Bez každodenní práce bych se z bláznil. I teď

Brno /ROZHOVOR/ -Jedenadevadesátiletý Karel Valoch se zasloužil o věhlas české a moravské archeologie i v zahraničí. I ve svém věku chodí každý den na šestou do práce.

11.12.2011

Ondrušová k Jízdě králů: Byla to kolektivní práce

Strážnice /ROZHOVOR/ - Celý týden seděla od rána do večera ve studeném klimatizovaném sále konferenčního centra na ostrově Bali. Účastnila se tam konference mezivládního výboru Unesco.

27.11.2011

Jasinek: Umca je mazel. Dáváme si pusu přes mříže

Brno /ROZHOVOR/ - Chovatel Jaroslav Jasinek se o šelmy v brněnské zoologické zahradě stará čtrnáct let. Nejvíce ho teď zaměstnával porod medvědice Cory.

20.11.2011

Šafářová: Věděli jsme, že tu mísu stejně jednou vyhrajeme

Brno /ROZHOVOR/ - České tenisové reprezentantky před dvěma týdny vyhrály po třiadvaceti letech nejprestižnější týmovou soutěž světa. Titul z Fed Cupu znovu slaví i rodačka z Brna. Janu Novotnou tentokrát vystřídala Lucie Šafářová.

6.11.2011

Vybíral: Polovina našich silnic je ve špatném stavu

Brno /ROZHOVOR/ - Provozní náměstek ředitele jihomoravské Správy a údržby silnic Alois Vybíral upozorňuje, že na potřebné opravy nejsou peníze.

30.10.2011

Sommeliér: Letošní vína mohou překonat i ročník 1997

Brno /ROZHOVOR/ - Žádné naříkání, jen samá chvála. A předpoklad mimořádného úspěchu. Tak hodnotí letošní ročník vinaři na jižní Moravě. Tvrdí, že je nadprůměrný.

16.10.2011

Bek: Do výuky investujeme přes šest miliard korun

Brno /ROZHOVOR/ - Nový rektor Masarykovy univerzity v Brně Mikuláš Bek není bojovník za plánované zavedení školného, i když věří, že zvýší úroveň univerzit.

9.10.2011

Ředitel Gec: V nadprodukci knih i informací se lidé ztrácejí

Brno /ROZHOVOR/ - Vůně formaldehydu, přetížené regály a knihy v igelitových obalech. Tyto dojmy se stávají už jen melancholickými vzpomínkami. Dnešní knihovnictví je, stejně jako ostatní obory, stále více ovlivněno moderními informačními technologiemi.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení