VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Seriál Chováme se odpovědně

Ředitel BVK Haška: Velkou změnou bude otevření zákaznického centra v Pisárkách

Brno – Nejen o zásobení Brna a okolí pitnou vodou, ale i o novinkách akciové společnosti Brněnské vodárny a kanalizace jsme hovořili s jejím generálním ředitelem Ing. Ladislavem Haškou.

Když se zaměstnanec zeptá, dostane odpověď, říká Milan Málek z Van Leeuwen

Vyškov /CHOVÁME SE ODPOVĚDNĚ/ - Vznikla v roce 1924 v Nizozemsku, na český trh vstoupila před deseti lety. V roce 2014 vzniklo i nové logistické centrum a sklad hutního materiálu ve Vyškově. To, s čím firma Van Leeuwen obchoduje, vidíme denně všude kolem sebe: v pouličním osvětlení, v budovách, v nábytku, ve strojích, při otočení vodovodního kohoutku. Ocelové trubky jsou zkrátka součástí našeho každodenního života. Pod křídla českého zastoupení se připojily také pobočky na Slovensku a v Polsku. Společnost s víc než stovkou zaměstnanců se podle obchodního ředitele Milana Málka stále víc orientuje na služby. Hlavním cílem je dlouhodobě spokojený zákazník a péče o vlastní zaměstnance.

Sporten chystá novinku, nabídne klientům možnost otestovat si lyže

Nové Město na Moravě - Novoměstský výrobce lyží Sporten získal další zakázky, díky nimž překlene zimní období se slabší poptávkou. „Jde o kontrakty pro zavedené značky, jako je Faction a Roxy," řekl generální ředitel Ján Hudák. Ten předpokládá, že přes letošní pokles produkce přibližně o 15 tisíc párů lyží se roční obrat firmy se zhruba sto padesáti zaměstnanci dostane na úroveň loňských 160 milionů korun.

Dobrých a pracovitých zaměstnanců si vážíme, říká Bobek z BV Brumovice Výtahy

Brumovice – Začínali ve dvanácti lidech ve staré orlovně. 
A příští rok oslaví pětadvacetiny firmy. Společnost BV Brumovice Výtahy se zařadila mezi přední české výrobce osobních i nákladních výtahů. Dnes zaměstnává kolem devadesáti lidí. K původnímu sídlu, kde už před rokem 1989 vznikaly výtahové dveře, přibyly postupně v Brumovicích na Břeclavsku tři výrobní haly. A v bývalé cihelně v nedalekých Kloboukách 
u Brna nové administrativní centrum s konstrukční kanceláří a servisním střediskem 
a další výrobní halou.

Předseda RHK Brno Škrdlík: Usilujeme o zlepšení podnikatelského prostředí

Brno – Působnost obchodní a hospodářské komory je s městem Brnem neodmyslitelně spjata již více než 165 let. Právě v roce 1850 byla totiž Obchodní a živnostenská komora založena zákonem č. 122. Činnost původní komory v Brně byla ukončena k 1. 1. 1949, kdy vlastnila v Brně sedm budov, z nichž ještě čtyři jsou dodnes ve státním vlastnictví.

Ředitel VaK Hodonín Koubek: Pečujeme o prameniště, zařízení i zákazníky

Hodonín - Na Hodonínsku, v části Břeclavska a Kroměřížska působí společnost Vodovody a kanalizace Hodonín (VaK). Životadárnou tekutinu, kterou přivádí až do domácností, si dopřává na sto čtyřicet tisíc lidí.

Wera Werk: Sehnat kvalifikované pracovníky není lehké

Bystřice nad Pernštejnem – Dvacet let letos slaví bystřická společnost Wera Werk, která se zabývá výrobou ručního utahovacího nářadí pro profesionální použití. Podle jednatele společnosti Davida Zemana firma před dvěma desetiletími začínala na zelené louce, zatímco nyní výroba šroubováků, bitů, nářadí pro momentové utahování a dalšího podobného sortimentu probíhá ve čtyřech halách, přičemž podnik zaměstnává na 550 lidí.

Musíme umět vyrábět efektivně a rychle

Žďár nad Sázavou - Značka TOKOZ je od svého vzniku v roce 1920 spjata s výrobou visacích zámků a kování. V oblasti zabezpečovacích mechanismů tak působí již devadesát pět let.

Ředitel společnosti OTIS Zeman: Naše kritéria jsou často přísnější než normy

Břeclav - Společnost OTIS je největším výrobcem výtahů, eskalátorů, pohyblivých chodníků a dalších dopravních systémů na světě. Existuje už více než 160 let. Výrobní závod v Břeclavi je součástí nadnárodní skupiny a patří ve městě mezi tradiční zaměstnavatele. V České republice poskytuje v současnosti práci téměř jednomu tisíci zaměstnanců, přímo v Břeclavi pak bezmála sedmi stovkám. OTIS se v České republice zaměřuje na výrobu, servis a modernizaci eskalátorů a také modernizaci a servis výtahů. Mezi největší zakázky posledních let patří výroba eskalátorů pro londýnské, pražské, pařížské, mnichovské či stockholmské metro. V čele břeclavské společnosti OTIS stojí už třetím rokem Ladislav Zeman.

V sedmdesáti letech je pelhřimovský DUP v dobré kondici a myslí na budoucnost

Pelhřimov - Nápady na založení družstva, které by v Pelhřimově sdružilo rukodělné řemeslníky, se objevily během druhé světové války. V červenci 1945 pak opravdu družstvo uměleckého průmyslu, DUP, vzniklo. O jeho historii i současnosti jsme si povídali s ředitelem společnosti Miroslavem Keroušem.

Zakladatel společnosti ŠEVČÍK OKNA: Beru své jméno v názvu firmy jako závazek

Hodonín, Břeclav - Společnost ŠEVČÍK OKNA založil před třinácti lety Radek Ševčík spolu s manželkou. V roce 2004 se rozhodli, že podnikání posunou dál a vybudují vlastní výrobu plastových oken. „Už za několik let jsme zaměstnávali v regionu a východních Čechách více než sto pracovníků a dosahovali ročního obratu přes 130 milionů korun. Naše strategie spočívala v cílení na koncového zákazníka, to znamená výměny oken v bytech a rodinných domech," ohlíží se Radek Ševčík.

Agrostroj: Potřebujeme, aby náš zaměstnanec ovládal dvě, ale ideálně tři profese

Pelhřimov - Pelhřimovský Agrostroj je českým unikátem. Firma se po roce 1989 dokázala přizpůsobit poptávce a dostat se na celosvětové trhy. Je stále čistě v českých rukou, má přes dva tisíce pracovníků a hodlá přibrat dalších téměř pět set. Rozrůstá se i plošně v areálu vyrostla největší strojírenská hala v Česku o ploše 60 tisíc metrů čtverečních. O recept na vedení úspěšné společnosti se podělil personální ředitel firmy Zdeněk Pavlovský.

Zonka je na trhu už 136 let. A daří se jí

Třebíč - Kdo by neznal třebíčskou zonku! Firmu na výrobu sodových vod a limonád založil v Třebíči pan Ferdinand Kubeš jako jeden z prvních v zemi již v květnu 1879. Žluté či červené limonády v typické skleněné lahvi se v regionu pijí dodnes. Továrna přečkala světové války i znárodnění a po privatizaci se vrátila do soukromých rukou. Firmu „ZON" spol. s r.o. dnes opět řídí Ferdinand Kubeš, pravnuk zakladatele.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies