VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Seriál Chováme se odpovědně

Ředitelka společnosti Hantály: naším posláním je ekologie a životní prostředí

Velké Pavlovice /ROZHOVOR/ - Společnost Hantály vznikla v roce 1991. Založily ji obce a města břeclavského okresu. „Cílem bylo vybudovat společnost, která bude likvidovat odpady z obcí a měst v souladu s tehdy nově schválenou legislativou," uvedla Jana Krutáková, ředitelka firmy, která dnes obsluhuje téměř padesát tisíc obyvatel a nabízí komplexní paletu služeb v oblasti nakládání s odpady.

Vycházíme vstříc zaměstnancům i svému okolí, říká Robek z Vinařství Mutěnice

Mutěnice /ROZHOVOR/ - Sedmnáct let působí na trhu Vinařství Mutěnice. Teprve dva roky s novou vlastnickou strukturou. S celkovou produkcí 260 milionů litrů vína od svého založení se řadí mezi největší vinařské podniky v ČR. V mutěnickém výrobním závodu společnost zaměstnává přes šedesát lidí, kteří každý den připravují řadu vinařských produktů pro desítky významných odběratelů. Kromě dovozu cisternového vína se firma soustředí na výrobu vlastní řady vín z moravských hroznů. „Ocenění na domácích i zahraničních výstavách jsou důkazem, že jsme se vydali správnou cestou," prohlašuje jednatel společnosti Jindřich Robek.

Cíle? Kvalita a být nápomocní dobrým věcem, říká Ličmanová

Mikulov /ROZHOVOR/ - COOP Jednota Mikulov je obchodní společností s dlouhou historií, která byla založená už v roce 1956. Maloobchodní síť prodejen dnes provozuje nejen na Břeclavsku, ale i v okrese Brno venkov a na Vyškovsku. Společnost patří k největším zaměstnavatelům v břeclavském okrese, kde zaměstnává více než 650 lidí. V Hustopečích má logistický sklad s vlastní dopravou, který zásobuje 87 prodejen. Jednota sází i na svoji výrobnu lahůdek, která dodává výrobky pouze do vlastní sítě prodejen. „Tyto výrobky jsou zákazníky velmi oblíbené a vyhledávané," říká výkonná ředitelka společnosti Jednota Mikulov Vlasta Ličmanová.

Do smysluplné spolupráce se rádi zapojíme, říká jednatel společnosti Narex

Ždánice /ROZHOVOR/ - Společnost Narex Ždánice patří k nejvýznamnějším evropským výrobcům kovoobráběcích, zejména závitořezných nástrojů. Firma se opírá nejen o 75 let zkušeností a získaného know-how v této oblasti, ale také o kvalifikované zaměstnance. „Jsme hrdí na skutečnost, že jsme jednou z mála strojírenských firem, která ještě zůstala stoprocentně v českých rukách a která dokáže držet krok s těmi nejlepšími v oboru a to i přes absenci zahraničního kapitálu," prohlašuje jednatel Narexu Antonín Chudý.

Snažíme se působit v souladu s přírodou i lidmi, říká Zbořil

Hodonín /ROZHOVOR/ - Společnost TESPRA Hodonín se od roku 1997 stará o komunální, separované a nebezpečné odpady v Hodoníně a okolí. Navíc provozuje sběrný dvůr, provádí poradenství, úklid a opravu komunikací, údržbu zeleně a provozuje koupaliště. Firma má asi sto dvacet zaměstnanců, kterým chce vytvořit vhodné a příjemné podmínky pro jejich práci. „Snažíme se lidem vyjít vstříc," prohlašuje jednatel společnosti Ivo Zbořil.

Je třeba zajistit podmínky pro bezpečnou práci, říká Pavluš

Břeclav, Hodonín /ROZHOVOR/ - Prací prášky, aviváže, dezinfekce, prostředky do myček, ale i kosmetiku nebo bazénovou chemii. To všechno vyrábí česká společnost Solira Company. V břeclavském závodu zaměstnává asi sedm desítek lidí, mimo jiné také z Hodonínska. Její produkty míří do domácností i k profesionálním úklidovým firmám. V pracích prášcích Soliry perou dresy například hodonínští Drtiči. „Důležitá je kvalita," říká generální ředitel společnosti Zdeněk Pavluš.

Ředitel Berendsenu: Snažíme se být ke každému vstřícní a féroví

Velké Pavlovice - Firma Berendsen se za čtyři roky své existence stala ve Velkých Pavlovicích jedním z největších zaměstnavatelů. Pracuje v ní osmdesát lidí, nadpoloviční většinu tvoří ženy. Loňský obrat dceřiné společnosti britské firmy, která původně vznikla v Dánsku, byl devadesát milionů korun.

Za 30 let provozu jsme s okolím srostli, shodují se v Dukovanech

Dukovany Atomové elektrárny nejsou všude chtěné a vítané. Dukovanská jaderná elektrárna prodělala v tomto směru pozoruhodný vývoj. Z počátečního vlažného a odměřeného vztahu se stalo pevné soužití. Dá se říct, že řada místních lidí si život bez elektrárny už nedokáže představit. Elektrárnu chtějí mít obyvatelé Třebíčska za souseda co nejdéle a pokud možno napořád. Do značné míry je to dáno vysokou nezaměstnaností a změnou poměrů ve společnosti. Svůj vliv zde ovšem nesporně také sehrála vstřícnost a štědrost elektrárny jako podporovatele mnoha různých aktivit v regionu. Deník o vztahu jaderného kolosu s okolím hovořil s mluvčím elektrárny Petrem Spilkou a Janou Štefánkovou, která má ony „vztahy" přímo v popisu své práce.

Nejdůležitější je pro nás profesionální přístup

Brumovice - Původně rodinná firma, dnes zavedená společnost, ve které pracuje přes 130 zaměstnanců. Historie firmy Kovo Staněk sahá do roku 1993, kdy ji Antonín Staněk v Brumovicích založil. Na počátku se zabývala zakázkovou výrobou interiérů a výrobou postelového kování. Postupně se ale rozrůstala. V roce 1997 přibyla lakovna a v následujících letech i další technologie.

V Albertu se chceme zlepšovat každým dnem

Brno - Albert u nás patří k jednomu z největších obchodních řetězců a s třinácti tisíci zaměstnanci patří také k největším zaměstnavatelům. Aktivity spojené se společensky zodpovědným podnikáním mu nejsou cizí. Snaží se nezatěžovat životní prostředí skleníkovými plyny a zákazníkům nabízí prověřené výrobky.

Mladým lidem dodáme u nás potřebnou praxi

Znojmo - Společnost Haas Profile známá též pod názvem HM-Design se sídlem ve Znojmě-Příměticích zaměstnává přes dvě stě lidí ze Znojemska i ostatních regionů. Nespoléhá se však jen na aktuální nabídku pracovní síly. „Naším cílem je vychovat si budoucí pracovníky z řad absolventů znojemských učilišť," říká v rozhovoru jednatel společnosti Siegfried Höller.

Peníze musí zůstávat doma v regionu, říká Richard Horký

Třebíč /ROZHOVOR/ - Třebíčská společnost TTS letos oslaví dvacáté výročí založení a samostatného působení mezi významnými firmami v regionu. V Třebíči je firma TTS nepřehlédnutelná. Vytápí město biomasou. Kotle na spalování dřeva a slámy také vyrábí a dodává na trh.

Naší doménou není hned prodat, ale poradit

Břeclav – Jen specializovaný velkoobchod s oleji a mazivy? Kdepak. Břeclavská společnost MADOIL, která existuje od roku 1996, má dnes mnohem širší záběr. Před dvěma lety ji doplnila marketingová divize ED – reklama, která nabízí komplexní reklamní služby, ale například i fotografické práce, jež zajišťuje dalším klientům. A od tohoto týdne patří k firmě s patnácti zaměstnanci a řadou externích pracovníků také nový MADOIL SERVIS ve spolupráci s firmou MAGNETI MARELLI CHECKSTAR.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies