VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Seriál Chováme se odpovědně

V Albertu se chceme zlepšovat každým dnem

Brno - Albert u nás patří k jednomu z největších obchodních řetězců a s třinácti tisíci zaměstnanci patří také k největším zaměstnavatelům. Aktivity spojené se společensky zodpovědným podnikáním mu nejsou cizí. Snaží se nezatěžovat životní prostředí skleníkovými plyny a zákazníkům nabízí prověřené výrobky.

Mladým lidem dodáme u nás potřebnou praxi

Znojmo - Společnost Haas Profile známá též pod názvem HM-Design se sídlem ve Znojmě-Příměticích zaměstnává přes dvě stě lidí ze Znojemska i ostatních regionů. Nespoléhá se však jen na aktuální nabídku pracovní síly. „Naším cílem je vychovat si budoucí pracovníky z řad absolventů znojemských učilišť," říká v rozhovoru jednatel společnosti Siegfried Höller.

Peníze musí zůstávat doma v regionu, říká Richard Horký

Třebíč /ROZHOVOR/ - Třebíčská společnost TTS letos oslaví dvacáté výročí založení a samostatného působení mezi významnými firmami v regionu. V Třebíči je firma TTS nepřehlédnutelná. Vytápí město biomasou. Kotle na spalování dřeva a slámy také vyrábí a dodává na trh.

Naší doménou není hned prodat, ale poradit

Břeclav – Jen specializovaný velkoobchod s oleji a mazivy? Kdepak. Břeclavská společnost MADOIL, která existuje od roku 1996, má dnes mnohem širší záběr. Před dvěma lety ji doplnila marketingová divize ED – reklama, která nabízí komplexní reklamní služby, ale například i fotografické práce, jež zajišťuje dalším klientům. A od tohoto týdne patří k firmě s patnácti zaměstnanci a řadou externích pracovníků také nový MADOIL SERVIS ve spolupráci s firmou MAGNETI MARELLI CHECKSTAR.

Ředitel Žďasu: Stavíme na šikovnosti našich zaměstnanců

Žďár nad Sázavou /CHOVÁME SE ODPOVĚDNĚ/ - Akciová společnost ŽĎAS, která patří do společenství firem Železiarne Podbrezová Group, je největším zaměstnavatelem v regionu. Výroba ve firmě byla zahájena před více než šedesáti lety a soustředila se do významných oborů, které představují výrobu metalurgických komponentů, tvářecích strojů, zařízení na zpracování válcovaných výrobků a nástrojů.

Heslo Buriana: Abychom se nemuseli za svou práci stydět

Hustopeče /CHOVÁME SE ODPOVĚDNĚ/ – Hustopečská firma HPM TEC podporuje ve městě šachový sport, ale myslí i na děti s handicapem. Jednatelem společnosti je Ivan Burian.

Klaus J. Besch: Máme odpovědnost vůči našim zaměstnancům

Holíč, Hodonín /CHOVÁME SE ODPOVĚDNĚ/ – Kůže. Různých barev a střihů. To je ve zkratce specialita společnosti Eissmann Automotiv Slovensko. Sídlí jen šest kilometrů od Hodonína. V Holíči má na 
1 200 zaměstnanců, z nichž je několik desítek také ze Slovácka. Firma s dlouholetou tradicí operuje v osmi zemích světa. Hlavní ústředí má v Německu, další pobočky pak na Slovensku, v Česku, Maďarsku, Británii, USA, Mexiku a Číně. S jejich výrobky se setkávají každý den tisíce lidí. Uvnitř svých automobilů. Nejvíce v těch s koženým interiérem. „Jsme známí pro naši flexibilitu, spolehlivost a kvalitu," říká Klaus J. Besch.

Rok 2014 bude pro Motorpal zlomový

Jihlava /ROZHOVOR/ - Mezi tradiční vysočinské značky patří už skoro sedmdesát let Motorpal. I když o něm v poslední době možná není tolik slyšet, patří v oblasti strojírenství stále mezi špičkové podniky a své postavení nehodlá ztratit.

Branislav Mikitka: Když přijde zakázka, jedeme klidně nonstop

Holíč, Hodonín /CHOVÁME SE ODPOVĚDNĚ/ – Od roku 1992 vyrábí Design Factory se sídlem v Holíči atypické interiérové prvky do bytů, kanceláří nebo obchodních prostor. Navíc se věnuje tvorbě různých předmětů na podporu prodeje, mezi které patří například reklamní stojany, nosiče, vitríny a světelné boxy. Firma v současnosti zaměstnává dvanáct lidí, již se starají o velmi specifickou a náročnou klientelu. Zákazníky má mimo jiné také na Slovácku. „Kde jiní končí, my teprve začínáme," říká majitel firmy Branislav Mikitka.

Ředitelka Dostálová: Pacient musí pokaždé dostat přesné informace

Hodonín /CHOVÁME SE ODPOVĚDNĚ/ – Už od roku 1952 působí v regionu Nemocnice TGM Hodonín. Denně se stará o desítky pacientů. Věnuje se péči léčebné, preventivní, diagnostické, ošetřovatelské i rehabilitační. Navíc má vlastní lékárnu, která slouží nejen pro zdravotnické zařízení, ale také pro veřejnost. „Každý pacient je zároveň naším partnerem," říká ředitelka nemocnice Věra Dostálová.

Pavel Koubek: Pracujeme s národním přírodním bohatstvím

Hodonín /CHOVÁME SE ODPOVĚDNĚ/ – Sto čtyřicet tisíc. Tolik lidí denně zásobuje pitnou vodou společnost Vodovody a kanalizace Hodonín (VaK). Kromě Hodonínska působí v části Břeclavska a Kroměřížska. Přírodní zdroj dodává od Lanžhota přes Klobouky u Brna až po Koryčany. Navíc provozuje více než dvě desítky čistíren odpadních vod. Ve střediscích v Hodoníně, Kyjově a Veselí nad Moravou pracuje na 280 zaměstnanců. „K prameništím vody i k lidem se chováme maximálně zodpovědně," říká ředitel firmy Pavel Koubek.

Brandau z E.ONu: O energetických zdrojích rozhodnou naše děti

Brno /CHOVÁME SE ODPOVĚDNĚ/ - Ředitel koncernové komunikace energetické skupiny E.ON Magnus Alexander Brandau zdůrazňuje, že společnost cílí na výukové programy pro mladou generaci.

Miloš Antoš: Na důchodce u nás neprávem zapomínáme

Brno /CHOVÁME SE ODPOVĚDNĚ/ - Zakladatel Akademie Jana Amose Komenského Miloš Antoš a tým jeho lektorů už třiadvacet let pořádají vzdělávací kurzy pro dospělé.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení