VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Seriál Chováme se odpovědně

Ředitel Žďasu: Stavíme na šikovnosti našich zaměstnanců

Žďár nad Sázavou /CHOVÁME SE ODPOVĚDNĚ/ - Akciová společnost ŽĎAS, která patří do společenství firem Železiarne Podbrezová Group, je největším zaměstnavatelem v regionu. Výroba ve firmě byla zahájena před více než šedesáti lety a soustředila se do významných oborů, které představují výrobu metalurgických komponentů, tvářecích strojů, zařízení na zpracování válcovaných výrobků a nástrojů.

Heslo Buriana: Abychom se nemuseli za svou práci stydět

Hustopeče /CHOVÁME SE ODPOVĚDNĚ/ – Hustopečská firma HPM TEC podporuje ve městě šachový sport, ale myslí i na děti s handicapem. Jednatelem společnosti je Ivan Burian.

Klaus J. Besch: Máme odpovědnost vůči našim zaměstnancům

Holíč, Hodonín /CHOVÁME SE ODPOVĚDNĚ/ – Kůže. Různých barev a střihů. To je ve zkratce specialita společnosti Eissmann Automotiv Slovensko. Sídlí jen šest kilometrů od Hodonína. V Holíči má na 
1 200 zaměstnanců, z nichž je několik desítek také ze Slovácka. Firma s dlouholetou tradicí operuje v osmi zemích světa. Hlavní ústředí má v Německu, další pobočky pak na Slovensku, v Česku, Maďarsku, Británii, USA, Mexiku a Číně. S jejich výrobky se setkávají každý den tisíce lidí. Uvnitř svých automobilů. Nejvíce v těch s koženým interiérem. „Jsme známí pro naši flexibilitu, spolehlivost a kvalitu," říká Klaus J. Besch.

Rok 2014 bude pro Motorpal zlomový

Jihlava /ROZHOVOR/ - Mezi tradiční vysočinské značky patří už skoro sedmdesát let Motorpal. I když o něm v poslední době možná není tolik slyšet, patří v oblasti strojírenství stále mezi špičkové podniky a své postavení nehodlá ztratit.

Branislav Mikitka: Když přijde zakázka, jedeme klidně nonstop

Holíč, Hodonín /CHOVÁME SE ODPOVĚDNĚ/ – Od roku 1992 vyrábí Design Factory se sídlem v Holíči atypické interiérové prvky do bytů, kanceláří nebo obchodních prostor. Navíc se věnuje tvorbě různých předmětů na podporu prodeje, mezi které patří například reklamní stojany, nosiče, vitríny a světelné boxy. Firma v současnosti zaměstnává dvanáct lidí, již se starají o velmi specifickou a náročnou klientelu. Zákazníky má mimo jiné také na Slovácku. „Kde jiní končí, my teprve začínáme," říká majitel firmy Branislav Mikitka.

Ředitelka Dostálová: Pacient musí pokaždé dostat přesné informace

Hodonín /CHOVÁME SE ODPOVĚDNĚ/ – Už od roku 1952 působí v regionu Nemocnice TGM Hodonín. Denně se stará o desítky pacientů. Věnuje se péči léčebné, preventivní, diagnostické, ošetřovatelské i rehabilitační. Navíc má vlastní lékárnu, která slouží nejen pro zdravotnické zařízení, ale také pro veřejnost. „Každý pacient je zároveň naším partnerem," říká ředitelka nemocnice Věra Dostálová.

Pavel Koubek: Pracujeme s národním přírodním bohatstvím

Hodonín /CHOVÁME SE ODPOVĚDNĚ/ – Sto čtyřicet tisíc. Tolik lidí denně zásobuje pitnou vodou společnost Vodovody a kanalizace Hodonín (VaK). Kromě Hodonínska působí v části Břeclavska a Kroměřížska. Přírodní zdroj dodává od Lanžhota přes Klobouky u Brna až po Koryčany. Navíc provozuje více než dvě desítky čistíren odpadních vod. Ve střediscích v Hodoníně, Kyjově a Veselí nad Moravou pracuje na 280 zaměstnanců. „K prameništím vody i k lidem se chováme maximálně zodpovědně," říká ředitel firmy Pavel Koubek.

Brandau z E.ONu: O energetických zdrojích rozhodnou naše děti

Brno /CHOVÁME SE ODPOVĚDNĚ/ - Ředitel koncernové komunikace energetické skupiny E.ON Magnus Alexander Brandau zdůrazňuje, že společnost cílí na výukové programy pro mladou generaci.

Miloš Antoš: Na důchodce u nás neprávem zapomínáme

Brno /CHOVÁME SE ODPOVĚDNĚ/ - Zakladatel Akademie Jana Amose Komenského Miloš Antoš a tým jeho lektorů už třiadvacet let pořádají vzdělávací kurzy pro dospělé.

Ředitel Polter: Myslíme na zaměstnance i podporu potřebným

Břeclav /CHOVÁME SE ODPOVĚDNĚ/ - Firma Dachser Břeclav podpořila psí útulek v Bulharech. Společnost pomáhá i v Indii a Bulharsku. Obchodní a marketingový ředitel DACHSER Czech Republic je Jan Polter.

Hodonín i jeho obyvatelé jsou pro nás důležití, tvrdí jednatel Geyer

Hodonín /CHOVÁME SE ODPOVĚDNĚ/ - Jihomoravská armaturka zaměstnává v Hodoníně asi pět set padesát lidí. Podporuje například místní nemocnici nebo zoo. Jednatel společnosti je Frank Geyer.

Majitel Eurotecu: I poctivou cestou můžeme dosáhnout úspěchů

Uherský Ostroh, Veselí nad Moravou /CHOVÁME SE ODPOVĚDNĚ/ - Společnost Eurotec zaměstnává asi osm set padesát lidí. A nabírat bude další. Zaměstnancům nabízí jistotu a odměny za dobrou práci. Majitel firmy je Vladimír Konečný.

Rusnoková: Zodpovídáme za zaměstnance i jejich rodiny

Rohatec /CHOVÁME SE ODPOVĚDNĚ/ - Rohatecká společnost The Candy Plus Sweet Factory podporuje charitativní organizace, dětské domovy nebo Červený kříž. Finanční ředitelka firmy je Milena Rusnoková.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies