VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Zábava

Svět kostkového designu. V Brně se sejdou fanoušci počítačové hry Minecraft

Brno /TIPY NA VÍKEND/ - Na pět stovek fanoušků počítačové hry Minecraft zamíří v sobotu do královopolského kulturního centra Semilasso v Brně. Fanoušci tvoření ve světě charakteristickém kostkovým designem se sejdou už počtvrté.

Pětinásobná držitelka Grammy v Brně: Diana Krall vystoupí s jazzovým kvartetem

Brno – Byla třináctkrát nominována na cenu Grammy a pětkrát svoji nominaci proměnila ve vítězství. Prodala patnáct milionů desek po celém světě. Zpěvačka a klavíristka Diana Krall patří k nejlepším jazzovým umělcům současnosti a 20. září 2017 o tom přesvědčí i fanoušky v brněnské DRFG Areně. Na jižní Moravu přijede vůbec poprvé.

AKTUALIZOVÁNO

Náměstím Svobody zněly koledy. S tisícovkou lidí si je zazpíval i zpěvák Koller

Brno /REPORTÁŽ/ – Zpěvník drží v rukavicích, ale ani prosincové teploty kolem nuly Barboře Tomášové nebrání ve zpěvu koled. „Zatím se chytám bez problémů a zpívám zpaměti. V nejhorším vsadím na zpěvník," usmívá se Tomášová. Spolu s ní na brněnském náměstí Svobody zpívá necelá tisícovka lidí. Je pár minut po šesté hodině večer a šestý ročník akce Brněnského deníku Rovnost Česko zpívá koledy před několika okamžiky začal.

Nesem vám noviny... Jižní Morava si zazpívá na 68 místech vánoční koledy

Jižní Morava /ANKETA/ – Zpříjemnit adventní čas si mohou lidé s Deníkem Rovnost již pošesté při zpívání pěti koled. Jihomoravané společně s dalšími tisícovkami nadšenců si na rekordních 783 místech po celé republice a 68 ve svém kraji společně vychutnají sváteční atmosféru. Ve středu od šesti hodin večer.

Výstava Betlémů láká na tři sta let staré modely. A možná i na historický objev

Předklášteří – Století staré modely Betlému nebo možný historický objev lze spatřit na týdenní výstavě v Předkláštěrí. Kromě nich si návštěvníci mohou spatřit kresby andělů žáků místní základní školy.

Tipy na víkend: Vánoční trhy začaly i na brněnském výstavišti

Brno – Kromě vánočních trhů v centru Brna mohou lidé od pátku zajít i na brněnské výstaviště. Téměř pět set různých prodejců otevřelo své stánky na tamním vánočním trhu. V provozu zůstanou až do 18. prosince. Největším lákadlem jsou podle pořadatelů řemeslné výrobky i regionální delikatesy. Stánkaři je dovezli ze všech koutů České republiky i ze zahraničí.

Muzeum láká na unikátní nerosty. Lidé si prohlédnou třeba rumunské zlato

Brno — Jeden z největších kusů ryzího stříbra z norského Konsbergu nebo třeba největší evropský kamenný blok s heřmanovskými kameny mohou spatřit návštěvníci Moravského zemského muzea. To od úterý láká lidi na výstavu nerostů.

AKTUALIZOVÁNO

Vive la France! Bitvu tří císařů opět ovládli Napoleonovi vojáci

Tvarožná /REPORTÁŽ/ – Po 211 letech se historie na Slavkovském bojišti v sobotu odpoledne zopakovala. Přibližně tisícovka vojáků oděných do dobových uniforem před zraky několika tisíců lidí svedla boj připomínající Napoleonovo vítězství v bitvě tří císařů z roku 1805.

Napoleon? Na bojišti u Tvarožné znovu zvítězí. Krumlov zve na pohádkové Vánoce

Jižní Morava /TIPY NA VÍKEND/ – Rány z děla a francouzské, ruské a německé povely se už v sobotu budou rozléhat v okolí Tvarožné na Brněnsku. Právě tam se odehraje ve dvě hodiny odpoledne rekonstrukce známé bitvy tří císařů, která se stala mezi vesnicemi Telnice a Tvarožná nedaleko Slavkova u Brna před 211 lety. V té Napoleon Bonaparte porazil spojená vojska Rakouska a Ruska.

Hrátky s ohněm. Vida centrum oslavilo druhé narozeniny ohnivou show

Brno /FOTOGALERIE/ – Narozeninovou párty ve znamení pokusů s ohněm si užili lidé ve čtvrtek večer v brněnském Vida centru. Centrum totiž slaví druhé výročí založení. Kromě večerní narozeninové akce připravilo speciální program i na sobotu a neděli.

Tři dny na nohách, vojáci musí mít fyzičku, říká o bitvě tří císařů Renné Ragas

Tvarožná - Natáhnout teplé světlé kalhoty a zapnout modrý kabátec, který může doplnit i monumentální klobouk. Každoroční rutina příprav na rekonstrukci bitvy tří císařů pro Renného Ragase.

Své zákazníky chce včelař na Moravském náměstí také vzdělávat

Brno - Jaký je rozdíl mezi medovinou a včelovinou? Taková otázka jistě vyvstane na mysli návštěvníků trhů na Moravském náměstí. Nápis včelovina totiž zdobí nejen jeden z mála dřevěných stánků, ale taky sedm metrů vysoký vánoční strom. Vyrobený je z medníků, tedy z bedniček, ze kterých se běžně skládají včelí úly.

Výstava poprvé ukazuje unikátní výlitek mozkovny neandrtálce. Jediný na světě

Brno – Spadla do minerálního vřídla a kvůli vysoké teplotě se takřka uvařila. Měkké tkáně včetně mozku se vytratily a do lebky v oblasti mozku natekla tekutina, která ztuhla a zkameněla. 105 tisíc let starý výlitek mozkovny, který po smrti neandrtálce zbyl, pak spolu s částmi kostí náhodou našli těžaři v roce 2016 v Gánovcích na Slovensku. Výlitek mozkovny neandrtálského člověka, nejspíše ženy, ve čtvrtek za dohledu těžkooděnců z Útvaru rychlého nasazení doputoval z Národního muzea v Praze do brněnského Pavilonu Anthropos při příležitosti zahájení výstavy Vítejte u neandrtálců.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies