VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

AKTUALIZOVÁNO
17.11.2016

„Odstřelovače" z Brna obvinili z terorismu. Překročil nelegálně hranici Turecka

Brno, Ankara – Obvinění z terorismu čelí od minulého týdne Brňan Miroslav Farkas. Spolu s Markétou Všelichovou jej zadrželi turečtí úředníci, když se dvojice pokusila nelegálně překročit hranici z Turecka do Iráku. Ve čtvrtek informaci potvrdila mluvčí ministerstva zahraničí Michaela Lagronová.

16.11.2016

OBRAZEM: Dobrovolní hasiči roku 2016? Na jižní Moravě sbor ze Zastávky

Jižní Morava – Dobrovolnými hasiči roku 2016 se pro jih Moravy stali hasiči ze Zastávky na Brněnsku. "Výherci si odnesli ceny za více než dva a půl milionu korun, kromě finanční odměny se tak mohli radovat ze zásahových systémů, motorových pil, radiostanic či osvětlovacích zařízení," popsal Václav Špéra ze spolku Svatý Florián – Dobrovolní hasiči roku, který akci zorganizoval. Vítězové prvních míst získali mimo jiné také skleněnou hasičskou helmu.

AKTUALIZOVÁNO
16.11.2016

Hašek předal otěže Šimkovi. Nového hejtmana podpořila drtivá většina zastupitelů

Brno - Hejtmanem Jihomoravského kraje se ve středu stal Bohumil Šimek z hnutí ANO, které volby vyhrálo. Rozhodli o tom v tajné volbě zastupitelé na ustavujícím zastupitelstvu. Šimek nastupuje po sociálním demokratu Michalu Haškovi, který kraj vedl osm let. Koalici vytvořilo ANO se sociální demokracií, Starosty pro Jižní Moravu a TOP 09 s Žít Brno. Koalice má čtyřiatřicet mandátů z pětašedesáti.

16.11.2016

Jihomoravské silnice nižších tříd jsou sjízdné s opatrností

Jižní Morava - Silnice II. a III. tříd v Jihomoravském kraji jsou sjízdné se zvýšenou opatrností. Vyplývá to z webových stránek Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje. Silnice jsou po chemickém ošetření, dálnice a komunikace I. třídy jsou sjízdné bez omezení. Výjimkou je úsek dálnice D1 od 188. kilometru směrem na Vysočinu, kde je potřeba zvýšené opatrnosti.

15.11.2016

České hlavičky: nejlepší z nejlepších středoškoláků převzali ocenění

Brno – Sedm talentovaných středoškoláků v úterý na krajském úřadě v Brně přebralo ocenění v soutěži Česká hlavička. „Soutěž slouží k tomu, aby vyhmátla ty nejlepší z nejlepších a také, aby povzbudila mladé talenty," řekl předseda organizačního výboru Česká hlavička Václav Marek.

15.11.2016

Dobíjení elektromobilů? Na oficiálních stanicích, ale také u desítek fanoušků

Jižní Morava – Chceme šetřit životní prostředí. To je obvykle hlavní argument majitelů elektromobilů, proč auto na elektřinu zvolili. „Hlavně v Brně je v některých ulicích ovzduší dost znečištěné, takže jsem k tomu nechtěl přispívat dál," řekl Brňan Ivo Fiala, proč si vůz na elektřinu koupil.

AKTUALIZOVÁNO
15.11.2016

Výtky odborů jsou neopodstatněné. Krajská kontrola podpořila vedení záchranky

Brno – Výtky odborů k vedení jihomoravské záchranné služby jsou neopodstatněné. To je výsledek krajské kontroly provedené jako odezva stávkové pohotovosti, kterou odbory vyhlásily letos v červenci.

15.11.2016

Antibiotika? Někteří lidé 
si je ordinují sami, bez lékaře

Brno – Rýma nebo kašel. Jsou lidé, kteří si i na takové drobné problémy sami ordinují antibiotika. „Někteří pacienti si nevyužité léky schovávají a pak je užívají, aniž by navštívili lékaře," uvedla mluvčí Veterinární a farmaceutické univerzity Brno Kristýna Kounková.

14.11.2016

Kotlíkové dotace zabraly, říká Petr Ledvina z Ekologického institutu Veronica

Jižní Morava /ROZHOVOR/ – Moravané se pomalu odvrací od bezohledného topení, i díky kotlíkovým dotacím. Říká to Petr Ledvina z ekologického institutu Veronica. „Postupně doháníme západní země, podobné projekty nás posouvají vpřed," hodnotí.

14.11.2016

OBRAZEM: Břeclavským domem kultury kráčel dinosaurus. Děti si ho hladily

Břeclav – Na pravěký svět plný dinosaurů se v neděli proměnil břeclavský Dům kultury Delta.

13.11.2016

Před 105 lety se narodil první romský právník. V dětství se musel živit mršinami

Svatobořice-Mistřín – Před sto pěti lety se u Svatobořic na Kyjovsku narodil první romský právník v Československu Tomáš Holomek. „Právnická profese byla pro něj vždy koníčkem, doslova celoživotní náplní. S ohledem k jeho ještě klasickému prvorepublikovému vzdělání byl považovaný za skutečného odborníka, který vedle znalosti latiny ovládal plynně francouzsky, německy a samozřejmě romsky," připomněla vnučka Tomáše Holomka a ředitelka Muzea romské kultury Jana Horváthová.

12.11.2016

OBRAZEM: Šestadvacet Jihomoravanů přebralo ceny za přínos kraji

Jižní Morava – Slavnostní medaile, diplom a kytici si v sobotu večer od hejtmana Michala Haška převzalo šestadvacet úspěšných jihomoravských osobností.

12.11.2016

Singletraily v okolí Jedovnic zatím projelo 35 tisíc lidí. Lákají i cizince

Jedovnice – Singletraily jsou úzké stezky vybudované v přírodě. Nikdy nevedou dlouho rovně, příliš z kopce ani do kopce. Ve světě jsou podobné trasy běžné. Používá se pro ně ale název singletrek. Na Blanensku po nich cyklisté začali jezdit od dubna v okolí Jedovnic.

12.11.2016

Nadšenci i s Davidem Kollerem zasadili stromy. Chtějí vytvořit kilometrovou alej

Mikulov – Novou alej, ale také novou tradici, založili nadšenci v Mikulově. Téměř dvacítka se jich šešla vyzbrojená rýči a motykami na místě bývalého vojenského cvičiště, aby tam společně vysázeli zakoupené stromy. Prvních šest.

12.11.2016

Hledám zaměstnání. Zn.: bývalý politik. Šanci na uplatnění mají třeba v lobbingu

Brno /ANKETA/ - Jihomoravští politici, kteří neuspěli v nedávných krajských volbách, hledají nová uplatnění. Podle zjištění Deníku Rovnost třeba v brněnské samosprávě nebo na rodinném statku.

12.11.2016

Zatančí si s carem i císařem. Při vzpomínce na slavnou bitvu u Slavkova

Slavkov u Brna, Tvarožná – Na Napoleona prý udělal hodně velký dojem. Proto možná po městě, jehož dominantou zámek je, pojmenoval jednu z nejznámějších bitev, které se odehrály na Moravě. Nebo také proto, že den před bitvou v památce nocovali panovníci spojeneckých zemí, Rakouska a Ruska. Císaře Františka I. a cara Alexandra Slavkov u Brna přivítá se vší slávou za necelý měsíc, kdy si po roce opět připomene slavnou bitvu. Akcí Tenkrát ve Slavkově.

12.11.2016

Egypt? Lidé raději cestují po České republice

Jižní Morava – Letošní rok si majitel valtického penzionu Radek Hoštický nemůže vynachválit. Nocležníků a zákazníků mu oproti loňsku přibylo přibližně o třetinu.

12.11.2016

Děti děkovaly válečným veteránům. Vytvořily vlčí mák z téměř dvou tisíc balonků

Kyjov – Miliony životů spolkly čtyři roky bojů, které ukončilo až příměří uzavřené mezi Německem a státy Dohody jedenáctého listopadu 1918 ve Francii. Ten den později vstoupil ve známost jako Den příměří a také jako Den válečných veteránů. Poděkování lidem, kteří bojovali za svou vlast, připravilo u kyjovské kaple svatého Josefa vlkošské Military muzeum generála Sergěje Jana Ingra.

11.11.2016

Anticenu Sexistické prasátečko dostal výrobce nožů a hudební klub

Brno - V osmém ročníku anticeny Sexistické prasátečko vybrala veřejnost jako nejsexističtější reklamu tu, která zvala do olomouckého hudebního klubu Buddy´s. Využívala pornografický snímek ženského obličeje potřísněného spermatem. Odborná porota vybrala jako nejsexističtější reklamu na nože Pokorný Knives. Je na ní zobrazený roztažený ženský klín, jehož střed nůž zakrývá, a vedle nože je syrové maso, uvedli v páteční tiskové zprávě organizátoři z neziskové organizace Nesehnutí.

11.11.2016

Veterány uctily děti vypuštěním tisíce balonků. Znázornily vlčí mák

Kyjov, jižní Morava /TIPY NA VÍKEND/ – Podobným způsobem nejspíš válečné hrdiny ještě nikdo v České republice neuctil. V parku u kaple svatého Josefa v Kyjově na Hodonínsku se pod širým nebem uskutečnila jedinečná akce. Mělo se jí zúčastnit více než patnáct set dětí z místních základních škol.

10.11.2016

Volby v USA očima Mirka Topolánka: Guláš, nebo polévka?

Kanibalové chytí tři muže. Náčelník, s cylindrem na hlavě a s nosem protknutým lidskou kostí se ptá prvního: „Odkud jsi?" Muž hrdě odpovídá: „Jsem z Ameriky." Náčelník kanibalů mu srazí kyjem hlavu a rozkáže: „Na guláš!" Druhý muž na stejnou otázku odpovídá: „Já jsem Rus." Po stejné proceduře náčelník rozhoduje: „Na polévku!" Třetí muž se třese a ustrašeně vykoktá: „Já jsem z Prahy…" Náčelník se zaraduje a zvolá: „Áááh. Praga, Czechoslovakia. Tam to znám; tam jsem studoval. Co si dáš? Guláš, nebo polévku?"

9.11.2016

Odhalení desky Valtru Komárkovi v Hodoníně brzdí pře

Hodonín - Valtru Komárkovi u příležitosti oslav 28. října propůjčil český prezident Miloš Zeman in memoriam Řád Tomáše Garrigua Masaryka. Pamětní deska v rodném městě mu ale stále nevisí. „Snažil jsem se a snažím, aby se pamětní deska instalovala. V současnosti je hotová a nachystaná. Nyní čekáme na vyjádření klubu našeho koaličního partnera, který měl s pamětní deskou problém," sdělil hodonínský místostarosta a Komárkův sociálnědemokratický kolega Jiří Janda.

8.11.2016

Nezaměstnanost na jihu Moravy je rekordně nízká

Brno – Podíl nezaměstnaných na jižní Moravě v říjnu klesl o 0,2 procentního bodu na 5,7 procenta. Nezaměstnanost je nejnižší od roku 2008. Počet uchazečů o zaměstnání klesl na 45.924 lidí, při zhruba stejném počtu volných pracovních míst jako v září. Vyplývá to z informací, které v úterý zveřejnil Úřad práce.

8.11.2016

Kraj odpadků: přibylo přes milion tun suti

Jižní Morava – Běžného odpadu Jihomoravané v roce 2015 nevyprodukovali o moc víc než v minulých letech, suti a jiného stavebního odpadu je ale meziročně téměř dvojnásobek místo jeden a půl milionu tun necelé tři miliony. Vyplývá to ze šetření Českého statistického úřadu, které nedávno zveřejnil.

8.11.2016

Žena, která dostala Donalda Trumpa

Těsně po převratu v roce 1989 okouzlil Československo příběh veleúspěšné české dívky, která to „dotáhla" až na manželku amerického miliardáře Donalda Trumpa. Tehdy už ale nastával konec pohádky a rozvod, při němž Ivana Trumpová vysoudila – na tehdejší dobu rekordní – jmění v hodnotě 25 milionů dolarů.

AKTUALIZOVÁNO
7.11.2016

Centrála cestovního ruchu se zaměří na cesty barokní krajinou

Brno – Peníze z nového dotačního programu ministerstva pro místní rozvoj budou moci čerpat také organizace na jižní Moravě. „Nějaký národní dotační program pro podporu cestovního ruchu doposud chyběl," uvedla ředitelka jihomoravské centrály cestovního ruchu Zuzana Vojtová. Právě její organizace je jednou z těch, které se o lákání turistů do kraje starají.

7.11.2016

V Šebetově opraví sochu Jana Nepomuckého. Prý je cennější než z Karlova mostu

Šebetov – Svatý Jan Nepomucký. Jeden z patronů české země, který se stal námětem pro řadu umělců. Socha, která jej zpodobňuje, se nachází například na pražském Karlově mostě, ale také na prostranství před zámkem v Šebetově na Blanensku. „Jeden z odborníků na památkovou péči mi řekl, že dílo stojící u nás je svým výtvarným zpracováním nejcennějším a nejoriginálnějším ztvárněním Nepomuckého. A že předčí sochy na Karlově mostě," přiblížil starosta Šebetova Zdeněk Čížek.

7.11.2016

Přejídání i poškození orgánů. Co s námi udělá nespavost

Nedostatek spánku narušuje celkovou rovnováhu v lidském organismu. Velmi citelně se to projevuje například na regulaci pocitu hladu. Nevyspalý člověk jí více a pronásleduje ho neodbytná chuť na kaloricky vydatná jídla, především sladká a tučná.

7.11.2016

Zmatky kolem elektronické evidence: stánkaři zvažují, zda dorazí na vánoční trhy

Vyškovsko – Zmatení. Tak jde popsat momentální rozpoložení stánkařů, kteří prodávají občerstvení například na vánočních trzích. Řada z nich si myslí, že se zavedení povinné elektronické evidence tržeb, která vejde v platnost už 1. prosince, bude týkat i jich.

7.11.2016

Břeclavská nemocnice chce srazit výdaje za energie. Revolučním projektem

Břeclav, Hustopeče – Desítky milionů korun stojí modernizace, která se uskuteční v nemocnici 
v Břeclavi. Cílem je snížení nákladů za energie. Nemocnice je prvním krajským zařízením, které se týká takzvaný EPC projekt.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies