V uplynulých dnech se navíc v okolí Sudoměřic odehrálo policejní pátrání. „Policii jsem zavolal kvůli informaci, která se ke mně dostala. Nechal jsem ji prověřit," sdělil pouze sudoměřický starosta Stanislav Tomšej a upozornil, že strážci zákona nikoho podezřelého nenašli.

Jestli obě události souvisí s imigračními kvótami ale není jasné. Policie se k tomu odmítla vyjádřit.

K petičníkům se v pondělí připojila i Hana Sarofinová z Hodonína. Ve svém volném čase nabízí dokumenty k podpisu ostatním. „Většinou k těmto akcím bývám lhostejná, ale mám dítě a nerada bych se dožila toho, že je náš stát nebude umět ochránit," vyjádřila se Sarofinová.

Bojí se toho, že si Česká republika s přílivem uprchlíků neporadí. „Rozhodně nejsem rasista," podotkla žena.

Za první den se organizátorům podařilo nasbírat více než sto jmen. „Nikoho nepřemlouváme, jen se snažíme dál rozšířit informace o petici, aby i druzí měli možnost v případě zájmu podepsat. Lidé se nám už hlásí sami," prozradila Sarofinová.

Také Eliška Glosová se rozhodla vyrazit do ulic s papíry a propiskou. „Nechci tady žádné přistěhovalce z cizích zemí, kde mají jinou kulturu a náboženství," prohlásila.

Se sběrem podpisů jí pomáhá kamarád. „Měli bychom mít kolem dvou set odpůrců," dodala Glosová.

Ne každý ale s peticí souhlasí. Například Patrik Panák by imigrantům dal šanci. „Syřanům prchajícím před Islámským státem by se mělo pomoci. Ale nelíbí se mi uprchlíci z afrických zemí jako je Čad, Nigerie, Mali a Senegal," řekl Panák.

Na Hodonínsku žijí více než dva tisíce cizinců. Nejvíce jich je z Vietnamu, Ukrajiny a Slovenska.