VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikulov slaví svátek piva. Zimní stadion v Boskovicích ovládne kočičí mňoukání

Jižní Morava /TIP NA VÍKEND/ - Oslavě piva bude patřit v sobotu amfiteátr v Mikulově na Břeclavsku. Od pravého poledne se tam uskuteční v pořadí již šestý ročník festivalu Mikulovské pivobraní.

12.8.2016
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Lukáš Ivánek

Bohatý doprovodný program, nabídka více než osmdesáti druhů piv, řízené pivní degustace, moderované pivní soutěže, hry a závody. To vše a hlavně zážitky si návštěvníci každoročně odnášejí z pivařského festivalu. „Letos se však mohou všichni fanoušci chmelového moku a zábavy těšit na ještě zajímavější program," slibovala Veronika Žuravlova z pořádající agentury Bellato Group.

K degustaci i dalším gastronomickým zážitkům, jako je velký výběr sýrových specialit, zahrají především rockové kapely. „Vystoupí legendy české i slovenské hudební scény Argema, Morčata na útěku, Děda Mládek Illegal Band, Penzistor, Metalinda a další," vyjmenovala Jitka Sobotková ze společnosti Mikulovská rozvojová. Začátek koncertu bude ve tři hodiny odpoledne.

Na pivním jarmarku bude nabídka tradičních i těch méně tradičních piv především od menších rodinných pivovarů ze všech koutů republiky.

Letos se mohou účastníci také těšit na mini turnaj v takzvaném beer-pongu, což je pingpong do pivních kelímků, a mistrovství pivobraní ve vodním fotbalu. „Novinkou je i velký pivní stan s vlastním doprovodným celodenním programem a krásnými hosteskami," přiblížila Žuravlova.

Kyjovské letní slavnosti

pátek až neděle

Kyjov se zahalí po loňském Slováckém roku opět do folklorních barev. Slavnosti začínají již v pátek koncerty v prostorech radnice. Vystoupí zahraniční kapela So Fine nebo cimbálová muzika Stužka. Sobota patří již tradičně jarmarku. „Letos je speciálně historický díky výročí 890 let Kyjova," uvedla za Městské kulturní středisko Kyjov Andrea Něničková.

Kde: Kyjov, náměstí a přilehlé prostory

Za kolik: zdarma, doprovodné akce zpoplatněné

Festival zdravé stravy a pohybu

pátek i sobota od 9 hodin

Příznivci netradičního sortimentu se mohou těšit na zpestření dosavadní nabídky na Zelném trhu. „Na festivalu se představí například pekárna, která při pečení kváskových chlebů zachovává tradiční receptury s jejich původními technologiemi," sdělila mluvčí Brna-středu Denisa Kapitančiková.

Kde: Zelný trh, Brno

Za kolik: zdarma

Šlapanické slavnosti

pátek od 16 hodin, sobota od 15 a neděle od 9 hodin ráno

Stavění máje, letní noc, krojovaný průvod pro první stárku nebo vernisáž a výstava malíře Zdeňka Dvořáčka. Tato lákadla letos nabídnou tradiční Šlapanické slavnosti. „Zítra například bude krojovaný průvod pro první stárku a následně starostka Šlapanic předá práva prvnímu stárkovi," nastínil mluvčí města Jakub Mikšovský.

Kde: Šlapanice, městský park

Za kolik: dobrovolné vstupné

Napoleonské hry

Sobota od 9 hodin

Napoleonské hry ve Slavkově u Brna na Vyškovsku tentokrát představí osobnost Marie Luisy Habsbursko-Lotrinské, která se v devatenácti letech stala druhou ženou Napoleona Bonaparteho. „Zaslouží si, abychom ji připomněli. Ztvární ji Ruska Amelie Clavel," sdělil za spolupořadatele Ivan Vystrčil. Bitevní ukázka bude k vidění i bez císaře, jehož představitel letos nepřijede.

Kde: v areálu zámecké zahrady ve Slavkově u Brna

Za kolik: 80 korun

Výstava koček

sobota, neděle od 9 hodin

Rány puků, které se odrážejí od mantinelů, slýchávají příznivci hokeje v sezoně na zimním stadionu v Boskovicích. Tento víkend se z hrací plochy bude ozývat mňoukání. V sobotu a v neděli se tam koná mezinárodní výstava koček. Podle zástupce pořadatelů Miloslava Pešky uvidí návštěvníci výstavy kočky z České republiky, Polska, Slovenska, Holandska nebo Dánska. „Zatím máme přihlášeno 170 koček. Ale přibývá jich," upřesnil Peška.

Kde: zimní stadion, Boskovice

Za kolik: 60 korun dospělí/30 korun důchodci, děti, děti do 6 let zdarma

Cibulové slavnosti v Laa

Sobota pondělí

Návštěvníci rakouského městečka Laa an der Thaya mohou zavítat do pivovaru, na výstavu kočárů či historických traktorů. Chybět nebudou ani regionální potraviny. „Na tradičních slavnostech se koná soutěž v loupání cibule či o nejtěžší cibuli v regionu. Na pondělí je naplánovaný Cibulový běh," sdělil za organizátory Ondřej Hampl.

Kde: Laa an der Thaya, náměstí a blízké okolí

Za kolik: zdarma

Den Brna

pátek od 15 hodin, sobota od 11 hodin

Rok 1645, poslední fáze třicetileté války. I letos proběhnou oslavy této zásadní historické události. Den Brna opět přinese kostýmované průvody, bitevní scény či dobový jarmark. „Den Brna je tradiční akce, která připomíná tuto slavnou historickou událost a současně v srpnu baví obyvatele města a láká i zahraniční turisty," přiblížila brněnská radní Petra Rusňáková.

Kde: náměstí Svobody, centrum Brna

Za kolik: zdarma

Další tipy z Blanenska

POHÁDKOVÝ HŘEBÍNEK

Kdy: pátek od 17.00

Kde: zámek Boskovice

Za kolik: 80 korun/rodinné vstupné 210 korun

Největší tahák: pohádka skupiny Komedianti na káře, kteří zahrají představení pro děti Princ Nebojsa aneb žonglérská pohádka

DRNOVICKÁ LÁVKA

Kdy: sobota od 15.00

Kde: Na Molech, Drnovice

Za kolik: vstup volný Největší tahák: tradiční soutěž v přejíždění lávky přes rybník na kole a na trakaři, ukázka ostrého zásahu sboru dobrovolných hasičů

Další tipy z Brna

SPICYMAMA V BRNĚ

Kdy: pátek od 11.30

Kde: Friend´s Bistro, Brno

Za kolik: ceny za jednotlivá jídla

Největší tahák: Grilování plné burgerů a jiných netradičních jídel. Nebude chybět polévka a asijská kuchyně.

HRNEM NOČNÍM BRNEM

Kdy: sobota od 22 hodin

Kde: Moravské náměstí, Brno, před kinem Scala

Za kolik: zdarma 

Největší tahák: Noční jízda Brnem s osvětlenými koly. Trasu cykloprůvodu pořadatelé vymyslí až cestou.

Další tipy z Břeclavska

SLAVNOSTI RAJČAT

Kdy: sobota od 10.00

Kde: Břeclav, synagoga

Za kolik: zdarma

Největší tahák: Oslava rajčete jako typické plodiny pro Břeclav a okolí ve všemožných chuťových variacích. Program pro děti, koncerty.

FESTIVAL SOUSEDÉ

Kdy: pátek, sobota, od 18.00 a 10.00

Kde: Mikulov, Náměstí

Za kolik: zdarma

Největší tahák: Festival domácích a zahraničních folklorních souborů, zarážení hory, degustace regionálních vín.

Další tipy z Hodonínska

POUŤ VE SKANZENU

Kdy: sobota od 9.00 do 16.00

Kde: Skanzen Strážnice

Za kolik: dospělí 110 korun, děti 60 korun

Největší tahák: Pouťové atrakce z dob babiček a dědečků, kolotoče, střelnice, houpačky, jarmark

HISTOKOLA ŽDÁNICE

Kdy: sobota od 8.45

Kde: zámecký park, parkoviště u vily, farní kostel

Za kolik: zdarma

Největší tahák: jízda elegance, letní noc s kapelou Classic Kroměříž, pohádka v podání chasy ze Ždánic

Další tipy z Vyškovska

X. ROČNÍK ORBY KOŇMO

Kdy: sobota od 10.00 orba, od 13.00 vozatajské soutěže

Kde: Hodějice

Za kolik: zdarma

Největší tahák: vozatajské soutěže, v orbě se představí 30 soutěžících z Česka a Slovenska, je to nejvíc v celé Evropě na jednom závodišti

VYŠKOVSKÁ POUŤ

Kdy: neděle od 10.00

Kde: Masarykovo náměstí, Vyškov

Za kolik: zdarma

Největší tahák: břišní tanečnice, historický šerm nebo keltské písně, zazpívá Petra Černocká i Miro Šmajda s kapelou Terrapie

Další tipy ze Znojemska

SETKÁNÍ MOPEDŮ

Kdy: sobota od 13.00

Kde: před hostincem U Sapíků, Dobšice

Za kolik: zdarma

Největší tahák: prohlídka a následná vyjížďka desítek mopedů, občerstvení, večer taneční zábava, na které hraje Duo Carrie

ZARÁŽENÍ HORY

Kdy: sobota od 14.00

Kde: sraz u sklepa na křižovatce v Tasovicích

Za kolik: 50 korun

Největší tahák: krojovaný průvod do vinohradu, pohoštění u otevřených sklepů, cimbálová muzika Galán z Podluží

Autor: Aneta Beránková, Redakce

12.8.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Brněnský kapitán Pavel Zavadil v zápase proti Mladé Boleslavi.

Nemůžeme doma dostat tři góly, zlobil se Zavadil po prohře Zbrojovky

Výstava brněnského technického muzea lákala na přehlídku historických hasičských vozů, vojenských aut i starých autobusů.
1 22

OBRAZEM: Vrátili se v čase. Na palubě historických autobusů

Památek je v kraji stále víc. Nově i soubor sarkofágů nebo statek

Jižní Morava – Větší komplikace při opravách, ale taky snazší cesta k dotacím. Takové jsou pro vlastníky důsledky toho, když se jejich majetek stane kulturní památkou. Na jižní Moravě takových budov nebo věcí od začátku loňského roku přibylo několik desítek. Některé z nich opakovaně.

Besední dům v Ivančicích získává zpět lesk. Na tanec v něm si lidé počkají

Ivančice – Do víc než sto let starých trámů podlahy půdního sálu zapustí sondy a zjistí, jestli jsou v pořádku nosné konstrukce. I tím letos začne další etapa oprav novorenesančního Besedního domu v Ivančicích na Brněnsku.

AKTUALIZOVÁNO

Mistrovské oslavy v Brně: hokejisty přivítalo 12 tisíc fanoušků, obsadili i věž

Brno /VIDEO, FOTOGALERIE/ – „Brno, miluji tě!" volal na plném Zelném trhu v centru města kouč a majitel hokejové Komety Libor Zábranský. Měl k tomu dobrý důvod, protože bez ohledu na déšť přišlo na sobotní oslavu titulu dvanáct tisíc fanoušků a na náměstí vládla euforická atmosféra připomínající zlaté okamžiky českého hokeje po výhře v Naganu. Fanoušci obsadili i nedalekou věž Staré radnice.

Mužští učitelé ve školce? Rodiče jim mají problém věřit

Jižní Morava /ANKETA/ – Jeden muž na 250 žen. Jihomoravské mateřské školy trpí obrovským nedostatkem učitelů. Mohou za to nízké platy i nepřízeň rodičů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies