V případu ho zastupuje advokátka Nataša Láníčková, jež se na radnici obrátila znovu 
v říjnu 2013. Ani tehdy však odpověď nedorazila.

Zástupci města se brání. Tvrdí, že dokumenty předali pojišťovně. „Myslela jsem, že to pojišťovna s panem Pařilem řešila," nechala se slyšet vedoucí finančního odboru hustopečské radnice Jana Fabigová. Nestalo se. V minulých letech totiž došlo k administrativním změnám. Po nich je nutné, aby město jasně napsalo, že za úraz nese odpovědnost. „Takové prohlášení jsme nenapsali. Hustopeče mají schválený plán na údržbu silnic v zimě a ten poctivě dodržují. Kdybych to věděla dřív, že pojišťovna nedala panu Pařilovi vědět, dávno bych se mu ozvala. Že o ničem neví, jsem se dozvěděla až z posledního dopisu, který poslal minulý týden," zdůraznila žena

Současná reakce z pojišťovny zní: Promlčeno. Advokátka Láníčková se ale i přes zamítnutí nevzdává. A pomyslný míček vrací na město. „Požaduji, aby mi napsali vyjádření, proč k promlčení vůbec došlo," sdělila Láníčková.

Případů přibývá

Zbývajícím řešením zůstal soud. Zástupci Hustopečí jsou přesvědčení, že město na Pařilově úrazu nenese vinu. „Snažila jsem se to s pojišťovnou znovu řešit, ale soud je nyní opravdu jediná možnost. Komunikace s pojišťovnou nebyla ideální. Celá situace mě mrzí, ale stojíme si za tím, že město v tomto případě nepochybilo a nemá odpovědnost za vzniklý úraz," prohlásila

Podobných případů v posledních letech přibývá. Například v Břeclavi jich řeší několik za rok. „Zaznamenáme do deseti případů, kdy se na město obrátí poškození. Posuzujeme každý případ. Pokud se prokáže, že je vina na naší straně, jsme připravení k odškodnění," uvedla mluvčí břeclavské radnice Eliška Windová.

Novela zákona o pozemních komunikacích, podle které má odpovědnost za úraz na neuklizeném chodníku vlastník, tedy obec, vešla v platnost v dubnu roku 2009. Do té doby nesli odpovědnost za stav chodníků majitelé přilehlých domů.