Žádný střelec. Znojmo uhrálo bezbrankovou remízu v Liberci

Liberec, Znojmo – Polsendí celek prvoligové tabulky Znojmo remizovalo 0:0 na stadionu účastníka Evropské ligy Liberce. Pro domácí šlo generálku na čtvrteční zápas Evropské ligy v Seville. Jihomoravané bodovali ve čtvrtém zápase po sobě a minimálně do pondělí poslali na poslední příčku Bohemians Praha 1905.

2.11.2013 AKTUALIZOVÁNO 2.11.2013

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Drahomír Stulír

I když Liberec posbíral v úvodních dvanácti kolech sezony o třináct bodů víc než poslední Znojmo a v tabulce je o dvanáct míst výš, v počtu vstřelených branek byl před dnešním soubojem jen o dvě trefy lepší. A produktivita ho trápila i tentokrát.

Prvních deset minut se favorit nemohl dostat do tempa, až v jedenácté minutě nasprintoval do brejku Rabušic, ale brankář Hrubý jeho tvrdou střelu vyrazil.

Znojmo se v posledních kolech zvedlo a zlepšení potvrzovalo i U Nisy. Po čtvrthodině zahrozil Crnkič, který přízemní střelou jen těsně minul Hroššovu branku. Slovenský gólman si odbyl ligovou premiéru kvůli tomu, že ve čtvrtečním duelu v Seville zastoupí jedničku Kováře, který bude pykat za vyloučení z domácího duelu se španělským soupeřem.

V polovině první půli Slovan stupňoval tlak, k vedení to ale nevedlo. Po Šuralově přihrávce zkoušel patičkou na bližší tyči usměrnit míč do sítě Rabušic, mířil však mimo a prodloužil čekání na ligovou branku, trvající od konce července. O chvíli později neuspěl ani Pavelka, jehož ránu nadzvedl nad břevno Hrubý.

Na startu druhé půle měli znovu šanci hosté. Lacko ve 49. minutě trefil bránícího Coufala a dorážející Crnkič mířil mimo. Liberecký kouč Šilhavý zkusil oživit ofenzivu vystřídáním Delarge a příchodem Slováka Kolára, domácí ale pokračovali v rozpačitém výkonu. K velkým šancím se nemohli přes defenzivu hostů dostat, měli jen optickou převahu.

Liberec byl bezradný a do jeho hry se vkrádala křeč. Nepomohlo ani nasazení uzdraveného Frýdka. Nováček začal cítit, že by mohl nečekaně bodovat a v ofenzivě si dovoloval stále víc.

Nakonec měl k vítězství nečekaně blíž a Slovan mohl děkovat za bod Hroššovi. V 79. minutě brankář nejprve vyrazil Oklešťkův pokus z úhlu, za dvě minuty vychytal tváří v tvář Buchtu a pak si poradil i s ostrou ranou Mudry.

Slovan Liberec - 1. SC Znojmo 0:0

Rozhodčí: L. Kovařík - Mencl, Moláček. ŽK: Lacko (Znojmo). Diváci: 3379.

Liberec: Hroššo - Coufal, Kováč, Kelič, Fleišman - Sackey (72. Frýdek) - Šural, Pavelka, Rybalka (87. Pimpara), Delarge (55. Kolár) - Rabušic. Trenér: Šilhavý.

Znojmo: Hrubý - Mudra, Jonov, Hudec, Cihlář - Helísek (76. Buchta), Lacko (90. Simerský), Hnaníček, Hrošovský (89. Reljič), Crnkič - Okleštěk. Trenér: Kalvoda.

Autor: ČTK

2.11.2013 VSTUP DO DISKUSE

Prezident České republiky Miloš Zeman zavítal v pondělí odpoledne při své návštěvě Jihomoravského kraje také do Ivančic.
AKTUALIZUJEME / AKTUALIZOVÁNO
5 54

Kouřením přispívám do rozpočtu a šetřím státu peníze, glosoval Zeman

Při nehodě dvou kamionů na dálnici D1 zemřel řidič jednoho z nich. Nákladní auta se srazila na 172. kilometru u Domašova ve směru na Prahu v pondělí krátce po poledni.
14

Při nehodě dvou kamionů na D1 zemřel řidič

Stromy v Komíně skáceli nelegálně, řekla inspekce

Brno /FOTOGALERIE/ - Smrtí dvou veverek obecných skončilo kácení stromů v brněnském Komíně, které firma Kaiser provedla na začátku letošního roku. Nejen kvůli tomu se záležitostí zabývá Česká inspekce životního prostředí. Společnosti může udělit až milionovou pokutu.

Starosta se chtěl zbavit nepohodlných, tvrdí odvolaný místostarosta Rosic

Rosice – Bez radních a místostarosty jsou nyní Rosice na Brněnsku. Zastupitelstvo obce je na návrh starosty Jaroslava Světlíka ve čtvrtek odvolalo. „Bylo to účelové. Zastupitelé dostali instrukce, jak hlasovat. Starosta se tak chtěl zbavit nepohodlných radních a zvolit sobě loajální lidi," okomentoval v pondělí odvolaný místostarosta Rosic Petr Ženožička.