Michek v reportáži televize Nova loni Buriana označil za významného spolupracovníka skupiny, jež podle spisu vydírala podnikatele. Burian za dané procesní situace dovolání podat nemohl, rozhodl Nejvyšší soud.

Burian v dovolání tvrdil, že justice nesprávně hodnotila Michkovy výroky a neprovedla navrhované důkazy. Michek se podle něj dopustil pomluvy. Konkrétními argumenty se ale soud vůbec nezabýval. Dovolání smí totiž podat buď nejvyšší státní zástupce nebo obviněný. „Tento výčet je taxativní a je tudíž nepochybné, že žádná další osoba nemůže dovolání podat," zdůraznil v usnesení senát Nejvyššího soudu s předsedkyní Danuší Novotnou. Senát nevyhověl ani návrhu na předložení věci Ústavnímu soudu.

Burian se cítil Michkovým výrokem poškozen. Žádal odškodnění 1,2 milionu korun. „Svým prohlášením mi zničil život i profesní kariéru," řekl Burian při jednání odvolacího soudu.

Trestní soud ale dospěl k závěru, že se Michek pomluvy nedopustil, jeho výroky prý nelze ani potvrdit, ani vyvrátit. S odškodněním odkázal Buriana na civilní řízení.

Michek v reportáži odvysílané v pořadu Na vlastní oči prohlásil, že Burian organizoval schůzky mezi členy Toflova gangu a že se údajně angažoval v politickém zúročení korupční kauzy Milana Venclíka, někdejšího představitele brněnské ODS.

V kauze Toflova gangu je zatím nepravomocně odsouzeno jedenáct obžalovaných. Soud jim vyměřil tresty v rozmezí tří až devíti let odnětí svobody. Nejdéle, tedy devět let, by si měl za mřížemi pobýt někdejší kriminalista Miloš Almásy.

Burianovi letos skončilo funkční období. Jako šéf České televize Brno jej nahradil Jan Souček.