„Pokud soud prvního stupně nepřehodnotí svůj přístup, je možné, že navrhneme jednání případu před jiným senátem,“ vzkázal totiž ve svém usnesení z ledna roku 2009 vrchní soud, když případ vracel k dalšímu dokazování potřetí.

Lehký byl zabit krátce po půlnoci 30. března 1995 v Kvasicích na Kroměřížsku. Podle výpovědi svědků z práce odešel kolem desáté hodiny večer. Nevzal si s sebou kabát, klíče ani doklady a nastoupil do auta k neznámému řidiči. Vrah mu na několik míst na těle umístil výbušniny, které na dálku odpálil. Kriminalistům se po dlouhé době podařilo identifikovat oběť jen podle vzorků krve, otisků prstů, zbytků tkáně a hodinek, které poznala jeho adoptivní matka.

Vraha kriminalisté nemohli najít až do března roku 1999, kdy se na policii přihlásil Jiří Večeř a přiznal se k objednání vraždy svého přítele a kolegy Marka Lehkého. Udal také svého šéfa Milana Šišmu a člena ochranky Jana Marcinka. „Šišima mi dal na výběr, buď ho zbavím Lehkého, nebo se on zbaví mě. Tak jsem šel za Marcínkem, aby mi s tím pomohl,“ uvedl při výslechu Večeř. Podle jeho výpovědi si měl Jan Marcinek za vraždu Lehkého říci půl milionu korun. Peníze mu vyplatil Šišma.

Lehkého zavraždili kvůli penězům a jeho obchodování s lehkými topnými oleji. „Přestal respektovat nepsané regule chování. Měl dluhy které platil zálohami a dalšími půjčkami. Posílal prázdné cisterny nebo nekvalitní zboží. Tak začal být na obtíž,“ vypověděl Večeř.

Krátce po vraždě uprchl Večeř do zahraničí. Žil v Itálii, Chorvatsku, Španělsku a Slovinsku. Do České republiky se vrátil až v druhé polovině roku 1998, kdy byl přistižen v Rakousku s falešným pasem. Proč se pak rozhodl přiznat, však neuvedl.

Jiří Večeř i Milan Šišma si odpykávají tresty za vraždu pražského podnikatele, Jan Marcinek je na svobodě. K úternímu soudu se Šišma a Marcinek nedostavili. Večeře přivedli čtyři maskovaní těžkooděnci z vězeňské eskorty. Večeř je totiž zapsán do vězeňské evidence nebezpečných vězňů.