V březnu mu za to Okresní soud Brno–venkov vyměřil trest. Sto hodin obecně prospěšných prací. Králík nebyl s rozsudkem spokojený a odvolal se. Případ proto ve čtvrtek řešil Krajský soud v Brně.

Králík podle soudu neunesl rozchod s bývalou přítelkyní a to, že si našla jiného přítele. Proto jí začal po telefonu vyhrožovat. „9. února jí několikrát volal. Říkal, že zabije ji i jejího partnera. A také že přijede k jejich domu a postřílí všechny v okolí,“ popsal výhrůžky předseda senátu odvolacího soudu Karel Hortík.

Obžalovaný se ženu dokonce snažil přemluvit, aby se k němu vrátila. „Když ji nepřesvědčil, řekl, že 14. února se vrátí a zabije ji. Dokonce hrozil, že přijede k ní do práce, kde ji zastřelí. Ten den v podvečer jí poslal sms zprávu, že to jede skončit. Žena proto zavolala policisty a ti muže u jejího domu chytili,“ dodal předseda senátu.

Obžalovaný pak na policii i u soudu vyhrožování popřel. „Podle soudce ho usvědčila výpověď ženy a jejího přítele. Díky hlasitému odposlechu telefonu totiž vyhrůžky slyšel,“ podotkl Hortík.

Okresní soud proto došel k závěru, že o Králíkově vině není pochyb. Přestože už byl muž dřív soudně trestaný, přikázal mu soud pouze vykonat obecně prospěšné práce. „Přihlédl totiž k tomu, že čin spáchal proto, že se nebyl schopný vyrovnat s rozchodem. Podle soudu proto stačil výchovný trest,“ vysvětlil původní verdikt Hortík.

Obžalovaný se přesto odvolal. Chtěl, aby ho soud zprostil viny. K líčení ale nepřišel. Údajně je vážně nemocný. Jeho obhájkyně Klára Gottwaldová ale podotkla, že muž bývalé přítelkyni ublížit nechtěl. „Bylo to nedorozumění. Žena ho špatně pochopila. Králík navíc není agresivní člověk, což jeho někdejší přítelkyně před soudem potvrdila,“ upozornila advokátka.

Krajská státní zástupkyně Milena Hojovcová s tím nesouhlasila. „Podle mne je trest naopak příliš mírný,“ uvedla žalobkyně. Protože se však okresní státní zástupce proti původnímu verdiktu neodvolal, nemohla žádat zpřísnění trestu.

Králík tak nakonec dostal stejný trest jako v březnu. Krajský soud totiž odvolání zamítl jako nedůvodné. Nyní může obžalovaný podat ještě dovolání k Nejvyššímu soudu.