VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Brněnsko

10.5.2017

Město opraví kanalizaci, rozšíří i silnici

Zbýšov - Rekonstruované kanalizace, nového povrchu silnic a dalších parkovacích míst se dočkají obyvatelé čtvrti Padělky ve Zbýšově na Brněnsku. Vedení města totiž letos plánuje s opravami začít. „První etapu rekonstrukce začneme pravděpodobně v srpnu. V současné době vypisujeme výběrové řízení na zhotovitele," vysvětlil zbýšovský starosta Vratislav Široký. Dodal, že předpokládané náklady jsou pětadvacet milionů korun.

10.5.2017

Hasičské sirény? V Tišnově se je rozhodli omezit

Tišnov - Siréna, která svolávala dobrovolné hasiče k požáru, už v Tišnově v noci houkat nebude. V dubnu o tom rozhodli zastupitelé města, kteří na opakované požadavky lidí požádali místní dobrovolný hasičský sbor, aby tímto způsobem své členy neupozorňoval.

10.5.2017

Přestavbu problémové křižovatky do tvaru fazole kraj odkládá. Kvůli nové studii

Brno /INFOGRAFIKA/ – Na plynulou a bezpečnou jízdu z centra města k Brněnské přehradě či do zoologické zahrady si řidiči zatím počkají. Složitá křižovatka Bystrcké a Kníničské ulice, v níž auta překonávají semafory a tramvajové koleje, bude nadále kolonami komplikovat řidičům cestu z centra do Bystrce a naopak. Plány na přestavbu křižovatky, o kterých Brněnský deník Rovnost informoval na konci loňského roku, zastavilo vedení Jihomoravského kraje.

10.5.2017

Ledová plocha s pukem. Legenda Bubník se dočká náhrobku na čestném pohřebišti

Brno – Pojmenovali po něm tramvaj, nyní se sportovní legenda Vlastimil Bubník dočká náhrobku na čestném pohřebišti ústředního hřbitova. „Schválili jsme jeho pořízení," potvrdil náměstek primátora pro majetek Richard Mrázek.

9.5.2017

Brno ruší cenovou mapu pozemků. Byla matoucí a zastaralá, říká město i developer

Brno – Nesloužila svému účelu a Brno ji využívat nemohlo. Brněnští radní v úterý rozhodli o zrušení cenové mapy stavebních pozemků. „Cenová mapa není podle současných zákonů závazná a pro Brňany může být spíš matoucí než přínosná," zdůvodnil náměstek primátora pro majetek a investice Richard Mrázek.

AKTUALIZOVÁNO
9.5.2017

Demonstraci proti Zemanovi a Babišovi povolili. Oficiálně jako kulturní akci

Brno /ANKETA/ - Demonstrace proti prezidentu Miloši Zemanovi a ministru financí Andreji Babišovi, která je naplánovaná na středeční odpoledne, bude. Oficiálně nepůjde o shromáždění, ale o kulturní akci. „Domluvili jsme se, že se akce může konat. Vzhledem k tomu, že její součástí má být kulturní program, jsme jim ale doporučili, že by mohlo jít spíš o kulturní akci," vysvětlila mluvčí Brna-středu Denisa Kapitánčiková. Jako shromáždění podle ní městská část akci přijmout nemohla, protože organizátor jeho svolání oznámil pozdě. Vedení Brna-středu také doporučilo uspořádat ji u sochy Jošta na Moravském náměstí.

9.5.2017

Německý dům se vrátil. Připomíná jej stavba jako obrovské lešení

Brno /FOTOGALERIE/ - Obrovská stavba připomínající lešení poutá na Moravském náměstí pozornost kolemjdoucích Brňanů. V těchto dnech získává konečnou podobu. V pátek příští týden v ní slavnostně zahájí letošní ročník festivalu Meeting Brno.

9.5.2017

Univerzita kvůli výzkumu zbuduje biobanku. Do studie už teď zapojí těhotné ženy

Brno – Jak Brňany ovlivňuje znečištěné ovzduší, nedostatek pohybu nebo třeba stres chtějí zjistit odborníci z brněnské Masarykovy univerzity. Tamní Centrum pro výzkum toxických látek v prostředí (RECETOX) proto v bohunickém kampusu do dvou let vybuduje novou biobanku. Pomoci s výzkumem mohou už nyní těhotné ženy, které chtějí rodit ve Fakultní nemocnici Brno.

9.5.2017

Pivo Moravia? V Brně je znovu začali vyrábět

Brno /ANKETA/ - Legenda se vrací. Milovníci piva si po desetiletích mohou znovu smočit rty v Moravii. Pěnivý mok pod značkou legendárního brněnského pivovaru, který zanikl ve třicátých letech minulého století kvůli hospodářské krizi, nově vyrábí brněnská skupina Czech Craft Beers. Obnova původních areálů nebo návrat výroby zaniklých jihomoravských značek zažívají v současnosti boom.

9.5.2017

Kaplani v nemocnicích? Kvůli nedostatku jen na požádání

Brno – Pacienty utěšují modlitbou, ale také promluvou o běžných starostech. Zájem o návštěvy kaplanů v nemocnicích mezi Brňany roste. Ministerstvo zdravotnictví v nedávno vydaném metodickém pokynu doporučuje, aby byl v každém lůžkovém zařízení jeden.

9.5.2017

Domov důchodců na místě hřbitova? Obřanští jednají s farností o využití pozemku

Brno /FOTOGALERIE/ – Zachování pietního místa, park nebo domov důchodců? O budoucnosti pozemku bývalého hřbitova ve Fryčajově ulici v Obřanech od minulého týdne diskutují zastupitelé městské části i lidé na sociálních sítích. „Domov důchodců potřebujeme a místní farnost nám k tomuto účelu zdarma nabídla pozemek. Je to pro nás výhodná nabídka, proto o ní jednáme," vysvětlila starostka Maloměřic a Obřan Klára Liptáková.

9.5.2017

Čínské lázně v Pasohlávkách jsou v mlze. Napovědět může Zemanova asijská cesta

Pasohlávky – Padesát na padesát. Tak vidí člen představenstva společnosti Thermal Pasohlávky Tomáš Ingr pravděpodobnost vybudování čínských lázní u Pasohlávek na pomezí Břeclavska a Brněnska. Deníku Rovnost to řekl před návštěvou státní delegace v Číně, kam kromě prezidenta Miloše Zemana vyráží také zástupci této společnosti za asijskými investory.

8.5.2017

Kmeny zastaví dopravu v Husově ulici. Na celý den i noc

Brno – Do problémů se dostanou Brňané, kteří příští sobotu pojedou přes centrum Brna autem nebo tramvají. Dopravu v některých ulicích omezí akce Moravské galerie. Oslavou v ulici se chce vedení galerie přiblížit atmosféře happeningů v devadesátých letech minulého století. Uzavírku ulice kvůli kultuře lidé zažili už uplynulou sobotu při majálesovém průvodu.

8.5.2017

Heraldik: Révu měly Ostrovačice už dávno

Ostrovačice – Zlatá réva v zeleném štítě je ve znaku Ostrovačic na Brněnsku už téměř dvacet let. Na pečetích má obec ale vinařský motiv už několik staletí. Nově se o jejím heraldickém významu dozvědí zájemci na internetu. Městys se totiž zapojil do projektu Heraldická místa, který představuje symboliku obcí.

8.5.2017

Prodaných bytů v Brně ubývá. Opět vzrostly ceny, nový problém jsou hypotéky

Brno – Trh s byty v Brně se pomalu dostává do krize. Prodeje nových obydlí se totiž oproti loňsku propadly takřka na polovinu. Na vině je starý územní plán a nově i omezení pro hypotéky.

8.5.2017

Hráz se zase lidem zavře. Kvůli umisťování nového rychlouzávěru na elektrárnu

Brno - O prodlouženém víkendu mají lidé na čas poslední šanci projít se po hrázi Brněnské přehrady. V úterý ji totiž až do soboty uzavřou energetici, kteří na Kníničskou vodní elektrárnu umístí nový rychlouzávěr. „Stejně jako na podzim opravy plánujeme tak, aby co nejméně omezily provoz. Druhá uzavírka je zároveň poslední úplná uzavírka hráze. Lidé ale musí počítat s dopravním omezením až do ukončení jarních prací,"oznámil mluvčí společnosti ČEZ Martin Schreier.

7.5.2017

Riviéru obsadily těhotné ženy. Účastnily se svého světového dne

Brno /FOTOGALERIE/ – První dítě Lucie Přízová s manželem Janem neplánovali. „Prostě to tak nějak přišlo. Ale máme samozřejmě radost. I proto jsme se přišli podívat na festival těhotenství," řekla žena, která se svým mužem zavítala v neděli na brněnské koupaliště Riviéra.

7.5.2017

Pořískovo dílo otevřou po opravě v závěru května

Brno /FOTOGALERIE/ - Architektonicky výjimečnou stavbu, jak památkáři nazývají zastávku na Obilním trhu, radnice Brna-středu už brzy otevře lidem. Opravy poničené stavby totiž slibuje dokončit do konce května. Jestli zůstane památkově chráněná, však zatím není jasné. „Nemáme zprávy, že by se řízení o odpamátnění někam posunulo," přiznala mluvčí radnice Denisa Kapitančiková.

7.5.2017

OBRAZEM: Hasiči uspořádali den pro děti. Skákaly v pytlích i hasily dřevěný oheň

Brno – Odpoledne v brněnské slatině patřilo na Přemyslově náměstí především dětem. Místní dobrovolní hasiči pro ně uspořádali akci plnou soutěží. Děti se také mohly seznámit s jejich technikou. Dorazila se podívat například Ivana Pražáková s pětiletým synem Davidem. „Synovi se hasičská auta líbí, doma jich má na hraní několik. Vyzkoušel si tu například valení pneumatik, skákáni v pytli nebo stříkal hadicí na obrázky plamenů, které byly přidělané na dřevěné špalíčky," řekla za syna Pražáková.

7.5.2017

Cyklistům začíná sezona. Policisté varují před zloději

Brno - Do brněnských ulic se s jarem pomalu začínají vracet cyklisté. Kromě toho, že si často neuvědomují, jak moc jsou na silnici zranitelní, mívají problém i s dodržováním předpisů. „Loni v kraji figurovali ve více než čtyř stech nehodách, z nichž 238 sami zavinili. Šest cyklistů zemřelo," vyčíslila policejní mluvčí Štěpánka Komárová. Podotkla, že kola se mohou snadno stát také terčem zlodějů.

7.5.2017

Hudbou proti chátrání? Aktivisté bojují za brownfieldy

Brno /FOTOGALERIE/ - Zhruba stovky lidí slavících v na první pohled zchátralé budově poblíž brněnské Žižkovy ulice si mohli v pondělí všimnout kolemjdoucí. Aktivisté totiž ve staré a vyhořelé budově bývalé vojenské jídelny uspořádali několik koncertů. „Chtěli jsme upozornit na to, že řada domů a budov ve městě je vybydlených a prázdných. Jejich využitím pro koncerty, přednášky nebo projekce město může jenom získat," upozornil aktivista, který vystupoval pouze pod přezdívkou Pan Růžový.

6.5.2017

Letiště ohlídá víc policistů. Také v Brně

Brno - Posílit policejní ostrahu mezinárodních letišť v České republice rozhodla v tomto týdnu vláda. Kromě Prahy, Ostravy, Karlových Varů a Pardubic se opatření týká také brněnského letiště v Tuřanech.

AKTUALIZOVÁNO
6.5.2017

V Brně se na středu chystá demonstrace proti Zemanovi a Babišovi

Brno – Co kdybychom už konečně zaplnili ten Svoboďák? Takto vyzývá k účasti na demonstraci proti prezidentu Miloši Zemanovi a ministrovi financí Andreji Babišovi plakát z události na facebooku Proč? Proto! Brno. Pořadatel Jan Pobořil v sobotu poslal na radnici Brna-středu přes datovou schránku oznámení o svolání demonstrace. „V pátek jsem narazil na podobnou akci v Praze a zjistil jsem, že neexistuje žádná brněnská verze. Nabídl jsem se, že ji uspořádám, založil událost na facebooku a poslal oznámení o shromáždění datovou schránkou," uvedl Pobořil.

6.5.2017

Majálesový průvod prošel Brnem. Zahájil hudební festival na výstavišti

Brno /REPORTÁŽ/ – Skandování VéÚTé a Na technice nejsou holky se rozléhá po brněnském náměstí Svobody. Před sobotní jedenáctou hodinou dopolední odsud vychází majálesový průvod na výstaviště. Ještě před ním ovšem brněnské univerzity ze svých alegorických vozů baví své příznivce a navzájem se škádlí fandováním. „Přišla jsem s kamarády a hlavně se těším na kapely na výstavišti. I tady na náměstí je ale zajímavý hudební program," říká třeba Anna Válková.

6.5.2017

Snil o pirátech. Teď patří k barmanské špičce

Brno - V osmnácti letech se rozhodl, že procestuje svět. Pětatřicetiletý Alex Kratěna z brněnských Kohoutovic nyní patří mezi světovou barmanskou elitu. „Jako malý jsem četl knížky o pirátech a snil jsem o dobrodružství, proto jsem začal cestovat," vysvětluje Kratěna.

6.5.2017

Skoro měsíc po zákazu Uber jezdí dál

Brno - Tři týdny. Tolik času uběhlo od doby, kdy Krajský soud v Brně předběžným opatřením zakázal alternativní taxislužbu Uber. Jeho řidiči ale v Brně jezdí dál. Zatím legálně.

6.5.2017

Peníze z pokut na D1 pomohou i chodcům. Města získala miliony

Brněnsko /ANKETA/ – Úsekové radary měřící půl roku rychlost na dálnici D1 mezi Ostrovačicemi a Kývalkou instalovali technici loni v červnu. Ačkoliv přístroje pořídili zástupci ministerstva dopravy, vybíráním pokut za překročení rychlosti se zabývala dvě města. Peníze za přestupky putovaly do pokladen Rosic a Šlapanic.

5.5.2017

OBRAZEM: Aktivistky se ukázaly jen v podprsenkách. Kvůli zdraví žen

Brno – Přes třicet žen pochodovalo v pátek odpoledne Brnem jen v podprsenkách. Už čtvrtým rokem chtěly upozornit na to, že osmdesát procent žen nosí nesprávnou velikost tohoto spodního prádla.

5.5.2017

Politický názor mám, ve skautu jej nešířím, říká dívka z prvomájové fotky

Brno - Fotografie rozhovoru skautky a příznivce krajní pravice z prvomájového pochodu Brnem obletěla svět a viděly ji už tisíce lidí. Šestnáctiletá Brňanka se s mužem na fotce bavila o migraci.

5.5.2017

Na Moravském náměstí roste centrum festivalu Meeting Brno

Brno - Stavba zdálky připomínající obrovské lešení vzniká v těchto dnech na brněnském Moravském náměstí. Jedná se o instalaci, kterou navrhli architekti ze studia Chybík+Krištof. Bude nejenom centrem festivalu Meeting Brno, ale na náměstí zůstane až do konce prázdnin. Má připomínat jeho historii.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies