VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Brněnsko

7.8.2017

Ven z města? Na Špicberkách jenom se zbraní, říká cestovatel

Brno, Špicberky /VIDEO/ - Obdivovat krásy arktické tundry vyrazil brněnský cestovatel Matěj Štrunc společně s kamarádem Ondřejem Šperkou. Na dlouhou túru po ostrovech Špicberky v Severním ledovém oceánu vyjeli z Brna letos v červnu. „Chtěli jsme dojít pěšky z hlavního města Longyearbyen do skoro opuštěného města Pyramiden, kde v minulosti Rusové těžili uhlí,“ vypráví Štrunc.

7.8.2017

Krytá tržnice na Zelném trhu: stálí zákazníci nakupují i v horku

Brno /ANKETA/ – Barevné zboží, čerstvé potraviny i stavební materiál vídají nakupující na jednom místě. V kryté tržnici po znovuotevření stále ještě pracují stavbaři. Upravují nejvyšší patro a některé prostory pro stánky. Ačkoli jsou ze stavu tržnice zákazníci překvapení, mnozí se podle prodejců už po několika nákupech vracejí.

7.8.2017

Silnice smrti ze Znojma do Pohořelic se dočká oprav. Za tři miliardy

Znojemsko /INFOGRAFIKA, ANKETA/ – Po dlouhých letech příprav dostává jasné obrysy modernizace státní silnice ze Znojma směrem na Pohořelice. „Silnice smrti“ se má stát bezpečnější. Jednou z největších změn pro řidiče bude mimoúrovňová křižovatka u Miroslavi.

6.8.2017

GP 2017: pořadatelé prodělali méně než loni. Stížnosti na hluk byly rekordní

Brno – Deštivý pátek, třiatřicetistupňová sobotní horka a propršená neděle. S brněnskou Velkou cenou si stejně jako loni pohrávalo počasí. Proti rekordnímu předloňskému roku, kdy organizátoři za tři dny napočítali téměř čtvrt milionu návštěvníků, letos prodělali minimálně několik desítek milionů korun.

6.8.2017

V parku u Šelepky lidé cestovali do minulosti. Na historických bicyklech

Brno /FOTOGALERIE/ – Parkem u Šelepky v brněnském Králově Poli se prohání cyklisté. Místo moderních dresů je však zdobí historické uniformy a horská kola protentokrát vyměnili za původní dřevěné modely. Více než stovka fanoušků cyklistiky si v sobotu připomněla dávné doby při akci Histopedál.

6.8.2017

Nové studijní obory: vysokoškoláci na Mendlově univerzitě budou mít více praxe

Brno - Nové studijní obory s praktickým zaměřením nabídne zájemcům o studium Provozně ekonomická fakulta Mendelovy univerzity v Brně. Škola se chystá rozšířit stávající dva bakalářské programy o nový s názvem Administrace IS/ICT. Dále vznikne doktorský program Automatizace řízení a informatika.

6.8.2017

Projekt Dáme na vás? Psí hřbitov a zastávku úředníci zamítli

 Brno - Většina návrhů v projektu Dáme na vás, kde Brňané rozhodují o části peněz z městského rozpočtu, čeká na posouzení. O osudu pětice podnětů už ale úředníci rozhodli. Jsou neproveditelné.

6.8.2017

Veveří ožilo keltskou slavností. Dobové tance se učili i diváci

Brno /FOTOGALERIE/ – Z brněnského hradu Veveří se v sobotu rozléhá zvuk dud. Do rytmu skotských a irských skladeb se otáčí rozevláté sukně mladých tanečníků. Historické koncerty a představení s nadšením sledují stovky diváků. Na nádvoří se koná čtrnáctý ročník keltského festivalu Lughnasad.

6.8.2017

Místo bufetu chtěli studenti kavárnu. V září se jí dočkají

Brno - Místo bufetu si zajdou na latté do kavárny a z vrátnice budou mít recepci. Studenty Ekonomicko-správní fakulty Masarykovy univerzity čekají od nového semestru změny.

5.8.2017

Milosrdní mají nový systém. Má zrychlit péči o pacienty

Brno - Starost o pacienty už nebude doktorům v Nemocnici Milosrdných bratří znesnadňovat pomalý informační systém. Zařízení totiž získá nový, moderní. „Lékaři se budou méně věnovat administrativě a víc nemocným,“ podotkl ředitel nemocnice Josef Drbal.

5.8.2017

Po dvou letech obnovilo město nádražní toalety. Druhé v budoucnu přibudou

Brno – Po dvou letech skončila oprava veřejných toalet u hlavního o nádraží v Brně. Brňané a projíždějící však ještě vyhráno nemají. Radnice zatím neví, kdy a kdo je bude provozovat. „Termín otevření toalet jsme zatím nestanovili,“ uvedla mluvčí magistrátu Zuzana Taušová. Oprava veřejných toalet v historické budově naproti hlavní poště stála přes jeden a půl milionu korun. Mají novou elektroinstalaci, okna, vnitřní vybavení a další věci. Po rekonstrukci jsou bezbariérové.

5.8.2017

Večerní koupání? V Brně si lidé na koupalištích zaplavou maximálně do desíti

Brno – Milovníci koupání pod noční oblohou mají v Brně většinou smůlu. Svlažit se po západu slunce na koupališti mohou po horkém dni lidé jen na několika místech. Většina areálů zavírá okolo deváté.

5.8.2017

Velká cena je tady. Svátek příznivců motosportu v Brně stojí 170 milionů

Brno /INFOGRAFIKA, ANKETA/ – Kolem dvou set tisíc návštěvníků může podle pořadatelů navštívit víkendovou Velkou cenu silničních motocyklů na brněnském automotodromu.

4.8.2017

OBRAZEM: Strážníci usměrňovali dopravu v Údolní. Kvůli podemleté silnici

Brno – Hrozba propadnutí silnice vylekala v pátek řidiče cestující po Údolní ulici v Brně. U domu s popisným číslem 10 se vytvořila díra zhruba o velikosti dlažební kostky, pod níž brněnští strážníci objevili vymletou dutinu. V současné době je místo zabezpečené proti vjezdu aut. „Propadnutí akutně nehrozí,“ ujistil mluvčí strážníků Jakub Ghanem.

4.8.2017

Štamgasti Grand Prix. Kempy zaplnili fanoušci motocyklů a piva z celé Evropy

Ostrovačice /REPORTÁŽ/ – Tisíce fanoušků motosportu míří každoročně na brněnský automotodrom navštívit Velkou cenu silničních motocyklů. Mnoho z nich hledá ubytování v kempech, pro jejichž majitele je Grand Prix na Masarykově okruhu vrcholem sezony.

4.8.2017

Šéfkuchař a vůně benzinu: Vítězné jídlo nemám, říká před Velkou cenou

Brno – Od dubna do září tráví sedmadvacetiletý šéfkuchař Alberto Polla dny a týdny mimo domov. Pochází sice z Belluna nedaleko italských Benátek, ale zaměstnání našel u španělského závodního týmu Aspar. Za něj o víkendové Velké ceně pojede například český jezdec Karel Abraham.

4.8.2017

Třicet netopýrů naletělo do bytu. Vyháněli je hasiči

Brno - K záchraně netopýrů vyjeli v noci na pátek hasiči v Brně. Do bytu v Gorkého ulici naletělo třicet okřídlených savců. „Po příjezdu jednotky jsme zjistili, že v bytě jsou všechna okna otevřená a pomohli jsme netopýrům vylétnout,“ popsal zásah mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

3.8.2017

Porodnice hlásí novorozenecký boom. Červenec lámal rekordy

Brněnsko – Smích šťastných matek a dětský pláč se v posledních dnech hlasitěji ozývá z nemocnic v Brně a na Brněnsku. Porodnické kliniky v letních měsících totiž zaznamenávají boom nově narozených dětí.

AKTUALIZOVÁNO
3.8.2017

Voda v přehradě je i ve vedrech vhodná ke koupání. Potíže představuje doprava

Brno - Tropické horko na jižní Moravě přetrvá do konce týdne. „V pátek očekáváme teploty až pětatřicet stupňů. O víkendu začnou mírně klesat, v neděli se objeví déšť a místy bouřky,“ řekla meteoroložka Andrea Kvapilová.

3.8.2017

Musím být rychlý a nesmím se bát, říká traťový komisař motocyklové Velké ceny

Brno - Z toho nejlepšího místa bude motocyklovou Velkou cenu na brněnském Masarykově okruhu pozorovat čtyřiadvacetiletý student práv Jaroslav Havel. Jako traťový komisař bude mít o víkendu závodníky téměř na dosah ruky.

3.8.2017

Neobvyklý zásah hasičů. Holčička si zasekla nohu ve schůdcích do bazénu

Lažánky - K mimořádnému případu vyjeli hasiči ve čtvrtek v jedenáct hodin dopoledne. Vyprošťovali dítě, které si zaseklo nohu v žebříku do bazénu v Lažánkách.

3.8.2017

V zoo se narodila dvanáctá zebra Grévhyo. Samička přišla na svět přímo ve výběhu

Brno - Přímo ve výběhu se ve středu ráno narodila samička zebry Grévyho. Je to první mládě hřebce Florise a nejzkušenější brněnské klisny Lady.

3.8.2017

Výzkum úřadů: lidé chtějí, aby jim úředníci naslouchali

Brno /ANKETA/ – Téměř dvě třetiny lidí se někdy v životě potýkaly s arogantními úředníky, přesto většina hodnotí kvalitu veřejné správy pozitivně. To jsou závěry výzkumu, který provedli odborníci z Provozně ekonomické fakulty brněnské Mendelovy univerzity.

3.8.2017

Okružní křižovatka na Lesné? Silničáři opraví povrch, značení nezmění

Brno – Vypadá jako kruhový objezd, ale není. Někteří řidiči nevědí, kdy tam dávat přednost. Na křižovatku Okružní a Seifertovy ulice si proto dlouhodobě stěžují a prosazují její přeměnu v opravdový objezd. Ideální příležitost je podle nich nyní. Ve středu ji totiž začali silničáři opravovat. Mají ale smůlu.

AKTUALIZOVÁNO
2.8.2017

Starosta Ostrovačic: S Grand Prix jsme se sžili. Přináší přivýdělek do rozpočtu

Ostrovačice /INFOGRAFIKA/ - Už zvyklí jsou lidé z Ostrovačic na Brněnsku na tři dny hluku od kvílejících pneumatik motorek i další nepříjemnosti spojené s Velkou cenou. „Do Grand Prix jsme zapojení od devadesátých let. Pronajímáme parkoviště s kapacitou až sedm set míst a tržiště pro návštěvníky,“ říká starosta obce Tomáš Hájek.

2.8.2017

Za zatměním pojede astronomický nadšenec Druckmüller i na koni

Brno - Nejraději bych si uvařil kávu a celou expedici řídil z pohodlí domova. Tak hodnotí astronomický nadšenec Miloslav Druckmüller plánovanou jedenáctou výpravu matematiků z fakulty strojního inženýrství brněnské techniky, která zaznamená prstencové zatmění Slunce. Tentokrát se výzkumníci vydají v pondělí 21. srpna do Severní Ameriky. „Každá výprava je obrovský stres. Amerika ze zatmění navíc udělala komerční akci. Za místa, odkud lze zatmění vidět, chce nehorázné peníze,“ říká.

2.8.2017

Končily za pokladnami. Zdravotní sestry dostanou na výplatě o dva tisíce víc

Jižní Morava – Příjemný letní dárek v podobě dvou tisícovek najdou patrně už příští týden na výplatních páskách zdravotní sestry a bratři z jihomoravských nemocnic. „Příplatek je ocenění náročné práce, která má vliv i na naši životosprávu a osobní život. Považujeme však za nespravedlivé, že se netýká veškerého ošetřujícího personálu pracujícího ve směnném provozu,“ řekla Jana Šefčíková.

2.8.2017

První ochranný cyklopruh v Brně pomáhá cyklistům. Řidiči jsou z něj ale zmatení

Brno /ANKETA/ – Do práce i do školy na kole a v bezpečí. Cyklisté v Technologickém parku začali využívat historicky první ochranné cyklopruhy v Brně. Dělníci je o víkendu vyznačili v části Technické ulice. Na zúžené silnici si však často neví rady řidiči. Mnozí se s pruhy na úzké silnici nesetkali, proto netuší, že do nich mohou najet, aby se vyhnuli protijedoucím autům.

1.8.2017

Až k 37 stupňům. Na jižní Moravě padly rekordy, koupaliště zaplavily tisíce lidí

Jižní Morava – Klimatizace na plné obrátky a nekonečné fronty na bazénech. V úterním tropickém dni směřovalo jen na brněnské koupaliště Riviéra tisíce návštěvníků. Na jižní Moravě padly dva teplotní rekordy. Nejvyšší naměřené teploty v kraji dosahovaly téměř k sedmatřiceti stupňům Celsia.

1.8.2017

Vedro hýbe tramvajovými kolejemi. Technici zavádí mimořádná opatření

Brno - Technici brněnského dopravního podniku zvýšili dohled nad kolejovými tratěmi. Vlivem vysokých teplot totiž hrozí jejich ohnutí, jako se to stalo v pondělí u zastávky Osová.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení