VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Brněnsko

14.6.2017

Město hledá firmu pro semafor. Má zabránit vážným nehodám na Staré dálnici

Brno – Ideálně bez smrtelných a jiných nehod má být křižovatka Žebětínské ulice se Starou dálnicí v brněnské Bystrci. Brněnští radní v úterý schválili vypsání zakázky na osazení tamní křižovatky semafory.

14.6.2017

Předběžné jízdní řády: expanze RegioJetu, mezi Brnem a Prahou dvanáctkrát denně

Brno - Správa železnic zveřejnila předběžné jízdní řády. RegioJet v nich hlásí větší množství spojů. České dráhy nechtějí expanzi konkurence komentovat.

13.6.2017

OBRAZEM: Lidé se stali historickými postavami. Na přehlídce Jurkovičovy vily

Brno - Neobvyklou prohlídku brněnské Jurkovičovy vily zažili návštěvníci v úterý večer. Všichni se totiž vrátili v čase do období vzniku vily.

AKTUALIZOVÁNO
13.6.2017

Jižní Morava? Kraj pokladů, stále vydává nové. Některé ale prodávají detektoráři

Jižní Morava /ANKETA/ - Na jižní Moravě mají archeologové žně, v kraji se neustále objevují vzácné nálezy. Mírně se také zlepšila situace s amatérskými hledači.

13.6.2017

Brňané si vyzkouší skoky na lyžích. Město plánuje stavbu olympijského parku

Brno – Skoky na lyžích přes čtyřmetrový můstek i curling. To je jen nepatrná ukázka sportů, které si příští rok v únoru užijí Brňané. Radní plánují zřídit ve městě olympijský park. Záměr v úterý doporučili ke schválení zastupitelstvu.

13.6.2017

Stožáry trolejového vedení se zazelenají. Obrostou je popínavé rostliny

Brno – Na zemi už není kam sázet zeleň, proto musí do výšky. Nějak takto patrně uvažovali představitelé Brna-středu. Ve spolupráci s dopravním podnikem se totiž rozhodli rozšířit ve středu města zeleň a oživit jí sloupy trolejového vedení.

13.6.2017

Janáčkovo divadlo opraví sdružení firem. Za tři čtvrtě miliardy

Brno – Dlouho plánovaná oprava Janáčkova divadla v Brně se přiblížila. V úterý schválili brněnští radní výběr zhotovitele. Rekonstrukce se chopí sdružení firem MTS, IMOS a OHL. Práce budou stát téměř tři čtvrtě miliardy korun.

13.6.2017

Koupě vlastního bydlení? V Jihomoravském kraji za sedm i čtrnáct ročních platů

Jižní Morava /ANKETA/ – Radim Klíma si chtěl loni pořídit vlastní byt v Brně. „Ceny byly přemrštěné. Malá garsonka na okraji města stála i dva miliony korun. Místo toho jsem nakonec pořídil dům se zahradou v Sokolnicích. Vyšel totiž lépe," popsal svoji zkušenost Klíma.

13.6.2017

Nejhorší jsou hysteričtí zranění, říkají zdravotníci. Soutěží v první pomoci

Brno /REPORTÁŽ, ANKETA/ – Pomozte mi! Strašně to bolí, křičí z plných plic dívka a křečovitě svírá zakrvácenou nohu. Při běhání po Obilním trhu v Brně s kamarádkou zakopla a pořezala se o střepy. Na stanoviště přibíhají tři studenti prvního ročníku Vyšší odborné zdravotnické školy na Kounicově ulici a vážou jí nohu obvazy. „Nebojte se, všechno bude v pořádku," utěšují ji.

13.6.2017

Auta vjíždějí mezi děti. Školáky na Bakalově nábřeží ohrožuje vyhýbání řidičů

Brno – Krátce před osmou ranní dobíhá chlapec ke škole. Na chodníku kličkuje mezi ostatními dětmi a rodiči. Kromě nich si ale musí dávat pozor také na auta. V úzkém prostoru před Základní školou Bakalovo nábřeží v Brně-středu se totiž protijedoucí řidiči nemohou vyhnout a proto najíždějí na chodník.

13.6.2017

Dolní nádraží: lidé si už mohou koupit vodu, pod střechu se ale všichni nevejdou

Brno - Po týdnu výluky je už zázemí na dolním nádraží v Brně pro cestující příjemnější. Mohou si už například koupit vodu.

12.6.2017

Let horkovzdušným balonem? Cíl vždy nejasný. Záleží na směru a síle větru

Brno – Jako na dlani měli pod sebou krajinu lidé, kteří se rozhodli letět z louky u Brněnské přehrady. V pátek v podvečer tam odstartovalo několik balonů, které vítr nesl směrem na Kuřim a Tišnov. Jedním z nich letěl s firmou Balony.eu i fotoreportér Deníku Rovnost.

12.6.2017

Prošli zkouškou a dostanou byt. Chceme, aby děti mohly slušně vyrůstat, říkají

Brno – Neustálé stěhování a obavy, že skončí na ulici, zažívala rodina Gabriely Krokové a Eduarda Poláka z Brna několik let. Před více než rokem ale díky programu Prevence bezdomovectví, na kterém se podílí Armáda spásy s městskou částí Královo Pole, získali na zkoušku byt. „Za pár týdnů se přestěhují do obecního bytu, který budeme pronajímat přímo jim. Nyní žili rok a půl v bytě, který jsme za tímto účelem pronajali Armádě spásy," vysvětlil místostarosta Daniel Valenta.

12.6.2017

OBRAZEM: Soutěž policistů. Dopravu na křižovatkách nejlépe řídí ti z Brna

Brno - Ranní špička je v plném proudu, když v tom vypadne elektřina a semafory zhasnou. Doprava na křižovatce houstne a uvolňuje ji až policista. Lidé projíždějící Brnem mohou být klidní. Na křižovatkách jim totiž pomáhají ti nejlepší, jak v pondělí ukázalo krajské kolo soutěže dopravních policistů.

AKTUALIZOVÁNO
12.6.2017

Přetrhnuté trolejové vedení zapálilo trávu. Tramvaje dvě hodiny nejezdily

Brno - Poškozené trolejové vedení u zastávky Moravanské lány v pondělí odpoledne komplikovalo cestu lidem mezi Ústředním hřbitovem a Modřicemi. Místo tramvají v úseku jezdily náhradní autobusy.

12.6.2017

Řidiči hlídají bloková čištění. Odtažených aut ubylo

Brno – Večer zaparkují, ráno marně auto na parkovišti hledají. Tisíce řidičů v Brně zapomenou při blokovém čištění přeparkovat a auto si potom vyzvedávají na odtahovém parkovišti. Termín čištění ulic si v těchto dnech musí zkontrolovat řidiči v mnohých městských částech. Začala totiž druhá fáze blokových čištění. Na hrozící odtah řidiče upozorní i aplikace v chytrém telefonu.

12.6.2017

Ukrajinci z města u Černobylu míří do Brna. Pozvala je Kateřina Šedá

Brno - Umělkyně Kateřina Šedá usiluje o zápis do knihy rekordů. Do Brna pozvala stovky Ukrajinců z obce Slavutyč.

11.6.2017

Přeparkovat musí kolem 160 řidičů. Parkoviště v Jundrově přes léto opraví

Brno – Přibližně 160 řidičů si na červenec a srpen musí najít nové parkovací místo. Parkoviště v Jasanové ulici v brněnském Jundrově totiž dělníci kvůli opravám uzavřou. Rekonstrukce začaly na počátku června, ale do konce měsíce tam řidiči ještě zaparkují s určitým omezením.

11.6.2017

Na kožní lidé čekají v brněnských nemocnicích i měsíc

Brno – Lupénka nebo kožní alergické reakce trápí čím dál více lidí. Na ošetření v dermatovenerologických odděleních v brněnských nemocnicích lidé čekají i měsíc.

11.6.2017

Superstroje z Kuřimi. Mluví spolu, člověk jim nechybí

Kuřim /FOTOGALERIE/ – Půl roku práce expertů a ve výsledku unikátní propojení několika zařízení do jednoho. Kuřimská výzkumná společnost Intemac v týdnu představila Výrobní buňku 4.0. „Jde o zařízení s obráběcím strojem, které dokáže výrobky i změřit a zkontrolovat. Případně samostatně upraví výrobní proces, aby nedocházelo k chybám," shrnul přínos zařízení ředitel výzkumného centra Intemac Radomír Zbožínek.

11.6.2017

Nová rada Rosic bude bez ANO. Výsměch, reagoval odvolaný místostarosta

Rosice – Nové radní získaly před pár dny Rosice na Brněnsku. Nahradili předešlé, které na konci května starosta Jaroslav Světlík odvolal, protože k nim neměl důvěru. Vynášeli podle něj mezi lidi neveřejné informace. Odvolaný místostarosta Petr Ženožička z hnutí ANO tvrzení odmítá. Novou volbu označil za výsměch demokracii.

11.6.2017

Do Ivančic se po pár letech vrátí automaty. Parkovací

Ivančice – Přecpané náměstí i parkoviště u nemocnice chce vyřešit vedení Ivančic. „Plánujeme opět zavést platbu za parkování, kterou jsme spolu s opozicí zrušili v minulém volebním období," řekl ivančický starosta Milan Buček.

11.6.2017

OBRAZEM: Rapsodie nad přehradou. Třetí soutěžní ohňostroj režírovali Němci

Brno – Salvy výbuchů, nebe ozářené pestrobarevnými světelnými efekty. Impozantní ohňostrojová show rozsvítila v sobotu večer oblohu nad Brněnskou přehradou. „Představení Pyro rapsodie zhlédlo podle odhadů policie 180 tisíc diváků," sdělil za pořadatele Ondřej Morávek. Ohňostroj německého týmu IP Innovative Pyrotechnik byl v pořadí třetí soutěžní z mezinárodní přehlídky Ignis Brunensis.

10.6.2017

Rudoarmějec na Moravském náměstí? S podobou je možné pracovat, říká architekt

Brno – Moravské náměstí, nad kterým se tyčí socha rudoarmějce, láká Brňany k setkávání. Příští rok začne rekonstrukce tamního parku. Lidem se návrh líbí, výhled z něj by podle části Brňanů mohl zkazit pomník Vítězství Rudé armády nad fašismem.

10.6.2017

Hluční kuřáci před hospodami? Lidé na ně strážníky nevolají

Brno /ANKETA/ – Je půlnoc a před restaurací stojí hlouček kuřáků. Kvůli hluku si zakrátko vyslouží nadávky obyvatel přilehlých domů. Scéna, které se báli lidé z okolí restaurací poté, co začal platit takzvaný protikuřácký zákon, ale v Brně běžná není.

10.6.2017

Tipy pro radní? Lidé popíšou rok 2050 v Brně

Brno – Připomínky k tomu, jak by mělo Brno vypadat za třiatřicet let mohou od pátečního večera psát Brňané na internetové stránky www.brno2050.cz. Nápady lidí pomohou brněnským radním při tvorbě dokumentu, který má ukázat, jakým směrem se má v následujících letech Brno až do roku 2050 ubírat.

10.6.2017

Problematika alimentů? Na Moravě platí otcové výživné ukázněně, říká právnička

Brno - Starají se o dítě, výživné od bývalých partnerů ale nedostávají. Rozvedené matky v takovém případě často hledají zastání u soudu. „Do sporu ženy vloží peníze i čas, na konci však nemusí dosáhnout žádného výsledku," říká právnička Daniela Kovářová, která se specializuje na rodinné právo.

10.6.2017

Studenti nechtějí pracovat pod sto korun na hodinu. Pomáhá nízká nezaměstnanost

Brno /INFOGRAFIKA/ - Přichází období letních brigád. Proti loňsku ale studenti a další zájemci chtějí za práci dostat nejméně o dvacet korun na hodinu přidáno.

9.6.2017

OBRAZEM: Při Noci kostelů Brňané osahávali zvon, varhany zněly i po půlnoci

Brno - Věřící i nevěřící lidé se setkali v pátek večer v chrámech a kostelích po celé republice při devátém ročníku Noci kostelů. V Brně a okolí bylo otevřených celkem šestašedesát svatostánků.

9.6.2017

Autističtí žáci si musí zvyknout na nové prostředí. Kvůli stěhování do tří škol

Brno - Na nové prostředí si budou od září zvykat autističtí žáci ze základní školy v brněnské Štolcově ulici. Školu v Černovicích dočasně opustí kvůli rekonstrukcím. Část z nich se do svých tříd vrátí příští rok v září, jiní vyčkají na dokončení oprav bývalé střední knihovnické školy v Hapalově ulici v Brně, kam se škola rozroste.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies