VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Brněnsko

6.4.2017

Náměstí sv. Jana osází stromy. Opravy potrvají přes dva měsíce

Újezd u Brna – Po třech letech příprav začali dělníci pracovat na náměstí svatého Jana v Újezdu u Brna. V lokalitě, kde se nachází historické centrum města, získají obyvatelé nové napojení vody, osvětlení, stromy. Dělníci opraví také silnici. Úprav se dočká i nedaleká ulice Nad sklepy.

6.4.2017

Cizinci v Brně? Kvůli nehodě i plastice nosu

Brno – Umělé oplodnění, plastika i operace srdce. To jsou jen některé ze zákroků, za kterými na jižní Moravu přijíždí ročně tisíce cizinců. Vedení kraje jejich zájem vysvětluje kvalitní péči a zároveň velmi nízkou cenou.

6.4.2017

Cech taxikářů bojuje proti kolegům, kteří nedodržují městskou vyhlášku

Brno - Splňují podmínky zákona, městskou vyhlášku ale nedodržují. I takoví taxikáři údajně vozí Brňany kamkoli po městě. Podle brněnského cechu taxikářů tyto řidiče dlouhodobě zaměstnává společnost Top 1 taxi. Cech nyní vyzval ostatní taxikáře, aby se připojili ke kontrole a zamezili tak fungování nelegálních taxikářů v Brně.

5.4.2017

Stávka řidičů autobusů: policie varuje před kolonami

Brno – V noci na čtvrtek začíná stávka řidičů autobusů. Brňané se ale příliš bát nemusí, zaměstnanci místního dopravního podniku se totiž do stávky nezapojili.

5.4.2017

Židenický místostarosta Kunc zůstává ve funkci, rozhodlo zastupitelstvo

Brno - Odvolání místostarosty Petra Kunce z funkce. To byl ve středu nejočekávanější bod programu na zastupitelstvu v brněnských Židenicích. Místostarostu zastupitelé nakonec neodvolali. „Devatenáct zastupitelů bylo proti odvolání, sedm hlasovalo pro, jeden nehlasoval," přečetl výsledky židenický starosta René Novotný.

5.4.2017

V Brně přistál Airbus. Připomněl linku mezi Prahou, Brnem a Piešťany

Brno /REPORTÁŽ/ - Na obloze nad brněnským letištěm v Tuřanech se objevuje malá svítivá tečka. Neustále se zvětšuje, až se proměňuje v Airbus Českých aerolinií. V Brně přistává na hodinu, tuřanské letiště je jednou ze zastávek mimořádného letu z Prahy do Piešťan a zpět. Dnes již neexistující linka byla první pravidelnou linkou, která v dubnu 1937 zahájila provoz na ruzyňském letišti, Airbus ji prolétá na počest osmdesátého výročí založení pražského letiště.

5.4.2017

FlixBus zdvojnásobuje počet zelených linek z Brna

FlixBus, největší evropský dopravce na poli dálkových autobusových spojů, rozšiřuje svou nabídku z Brna. Společnost nabídne přímá autobusová spojení s oblíbenými cestovními destinacemi ve Slovinsku, Chorvatsku a Rakousku.

5.4.2017

Strážníci mají novou služebnu. Rychleji se dostanou k zásahu v centru města

Brno – Pohodlně si uskladní štíty, zacvičí si v nové posilovně a do centra města dojedou do pěti minut. Brněnští strážníci ve středu slavnostně otevřeli novou moderní budovu v Labské ulici. „Padesátičlenná jednotka musela dosud fungovat ve dvou od sebe vzdálených budovách. Část z nich měla stanoviště na Libušině třídě v Kohoutovicích a část dojížděla do Kaštanové ulice v Brněnských Ivanovicích," popsal systém mluvčí brněnské městské policie Jakub Ghanem.

5.4.2017

Krkolomné manévry. Lidé si vyzkoušeli jízdu s opileckými nebo drogovými brýlemi

Brno – Nejenom začátek alergií a nestálé počasí symbolizuje duben. Kromě toho je to i měsíc bezpečnosti, což ve středu připomněli policisté Brňanům na Moravském náměstí. Při akci Pro nás bez motoru, která měla cyklisty a chodce upozornit na nebezpečí silničního provozu, si lidé zkusili třeba manévrovat na koloběžce.

5.4.2017

Konec rulety. Radní zamítli výjimku, zákaz hazardu bude platit po celém Brně

Brno - Rozloučit se s ruletou, kartami a kostkami budou muset hráči takzvaných živých her v Brně. Radní města v úterý zamítli výjimku, kterou chtěli pro živé hry prosadit politici z Brna-středu. Obávají se totiž konfliktu s antimonopolním úřadem. Jejich postoj musí ještě potvrdit zastupitelé.

5.4.2017

Sbírka retrovozů se rozroste. Přibude vlečný vůz z roku 1926 nebo Sputnik

Brno – Vlečný vůz č. 215 z Ringhofferových závodů z roku 1926 a tramvaj T2 Sputnik z roku 1959 rozšíří kolekci retrovozů, kterou má brněnský dopravní podnik. Vozům se nyní snaží dělníci v dílnách vrátit jejich původní podobu.

5.4.2017

Rok práce městského architekta: Nepřesvědčil, ale dobře komunikuje, říká opozice

Brno – Práce na přípravě územního plánu a diskuse s lidmi o podobě veřejných prostranství. To jsou úkoly brněnského městského architekta. „Územní plán připravit nezvládneme, zdržení ale může být malé," přiznal v úterý ředitel kanceláře městského architekta Michal Sedláček. Ve funkci je přesně rok.

AKTUALIZOVÁNO
5.4.2017

Jak se dostat do práce během stávky? Firma zajistí zaměstnancům náhradní dopravu

Jižní Morava /INFOGRAFIKA/ – Jak se dostat do práce? Podobnou otázku si kvůli čtvrteční stávce řidičů autobusů kladou tisíce Jihomoravanů. Některým z nich pomohou zaměstnavatelé, jiní si cestu musí zařídit sami.

4.4.2017

Proměna nábřeží počítá s kolonádou i brody. Návrh zaujal souzněním s vodou

Brno - V architektonické soutěži o podobu svrateckého nábřeží zvítězil tým Ivana Rullera. Projekt za 360 milionů korun promění okolí Svratky za tři až čtyři roky.

4.4.2017

Zpomalte! Kvůli páření skáčou žáby přes silnici v okolí Žebětínského rybníka

Brno – Nejen na dvounohé, ale i na čtyřnohé účastníky provozu si musí dát v těchto dnech pozor řidiči v okolí Žebětínského rybníka. Začala totiž žabí migrační sezona a zejména chráněné ropuchy velké se kvůli rozmnožování vydávají přes cestu.

4.4.2017

OBRAZEM: Polární záře i digitální ohňostroj. Hvězdárna láká na barevné orgie

Brno – Nebe v plamenech. Na toto představení zvou v sobotu do Hvězdárny a planetária Brno. Návštěvníci se dozví, kdo vymyslel ohnivé divadlo nebo proč jsou ohňostroje barevné. V pátek před premiérou pak vystřelí na Kraví hoře i opravdové rachejtle.

4.4.2017

Stop klíšťatům. Lidé bez domova dostali pro své psy nové obojky

Brno /FOTOGALERIE/ – Psy bezdomovců v Brně už nemusí trápit klíšťata. Zástupci spolku Můj pes a já – oba bez domova totiž v úterý zájemcům darovali pro jejich čtyřnohé mazlíčky speciální obojky proti klíšťatům.

4.4.2017

Průvodce Brnem pod palbou. Vokřál projedná se starosty dotisk a doplnění

Brno /INFOGRAFIKA/ – Třaskavého průvodce Brnem, který pobouřil starosty okolních obcí a měst, rozdělí nálepka. Ta čtenáře upozorní, že jde o autorský text a ne o oficiální postoj Brna k jiným místům na Brněnsku.

4.4.2017

Žena neunesla rozchod a týdny škodila sokyni. Spláchla její věci do záchodu

Brněnsko – Lovit zlaté náušnice ze záchodu musela čtyřiatřicetiletá žena v obci u Šlapanic na Brněnsku. Vzteky jí je tam totiž spolu s kosmetikou naházela bývalá manželka jejího přítele, která se do domu vloupala. „Chování omlouvala tím, že nezvládla rozchod," vysvětlil v úterý policejní mluvčí Bohumil Malášek.

4.4.2017

Aktivisté nachystali připomínky k brněnskému plánu mobility

Brno – Poslat připomínky k dopravě a moc se při tom nezapotit mohou lidé díky hnutí Nesehnutí. Skupina aktivistů nachystala webové formuláře s připomínkami, které může zájemce snadno poslat na odbor dopravy brněnského magistrátu.

4.4.2017

Velké plány se Starou osadou: přibudou tam koše a stromy

Brno /FOTOGALERIE/ – Nové stromy na Staré osadě chce nechat vysázet vedení židenické radnice. A nejen je. Již loni ohlášené úpravy tohoto přestupního uzlu se chystají politici pojmout ve větším. Vstup do tamního podchodu ozdobí popínavé rostliny, údržbáři připraví květinové záhony a přibudou rovněž koše na tříděný odpad.

4.4.2017

OBRAZEM: Unikátní nábytek a sošky z 18. století opravili brněnští studenti

Brno – Vzácný barokní mobiliář z osmnáctého století zachránili studenti restaurátorství z Brna a také z německého Mnichova. Na opravě v brněnském kostele Nanebevzetí Panny Marie pracovali více než dvacet tisíc hodin.

4.4.2017

Rodiče mu zabili nacisté. Vyznamenaný veterán se dal k odboji ve svých třinácti

Brno /FOTOGALERIE/ – Už jako dítě nevědomky pomáhal odboji, ke kterému se později připojil jako průzkumník. Spolu s dalšími veterány druhé světové války v pondělí za zásluhy převzal medaili a ocenění Jihomoravského kraje. „V jedenácti letech jsem pomohl založení partyzánské skupiny, když jsem doprovázel dva Rusy. O tom, co dělali, jsem se ale dozvěděl až po letech," vzpomíná s úsměvem nyní pětaosmdesátiletý Josef Henek.

4.4.2017

Jakubák: k pivu má přibýt kultura, plánují majitelé podniků

Brno /FOTOGALERIE/ - Majitelé podniků na Jakubském náměstí chtějí na místě víc kultury. Na Zámečnické má zase vzniknout nový Jakubák.

3.4.2017

OBRAZEM: Na strom tolerance lidé navázali stužky. Začal Týden romské kultury

Brno – Oslavy Mezinárodního dne Romů, který připadá na osmého dubna, zahájili organizátoři Týdne romské kultury v brněnských Lužánkách už v pondělí. Spolu s účastníky tam v pondělí navázali nové stužky na strom tolerance.

3.4.2017

Kliminvest žaluje Brno o 360 milionů kvůli Jaselským kasárnám

Brno – Společnost Kliminvest, která měla v Brně v místě zbouraných Jaselských kasáren postavit bytové domy, žaluje město. Podala k Městskému soudu v Brně žalobu o náhradu 361 milionů korun.

3.4.2017

OBRAZEM: Madagaskar v brněnské zoo. Novým přírůstkem je lemur tmavý

Brno – Rodina Jeníka a Magdalénky, lemurů tmavých z brněnské zoologické zahrady, se na konci března rozrostla. „Pohlaví nového přírůstku zatím chovatelé neznají, ale odhadují, že se jedná nejspíše o samičku," vysvětlila mluvčí zahrady Gabriela Tomíčková.

3.4.2017

Centrum Brna se vylidňuje a stárne. Městská část řeší, jak přilákat mladé rodiny

Brno – Málo dětských hřišť, nedostatek zeleně i drahý nájem. To jsou důvody, které odrazují Marii Zetochovou od stěhování do centra. „Teď bydlím v Lesné a stěhování rozhodně neplánuji. Vyhovuje mi, že mám kousek od domu les, kam můžu chodit se synem na procházky. Navíc jsou ceny nájmů v centru hodně vysoké," vysvětluje Zetochová.

3.4.2017

Šikanovaných dětí přibývá. Pomoc slibuje nová aplikace od studentů z Brna

Brno /ANKETA/ – Někteří studenti se šikaně brání pěstmi, jiní pomocí nové internetové stránky. Projekt Nenech to být, který umožní nahlásit podezřelé či agresivní chování mezi spolužáky, vymysleli sedmnáctiletí brněnští gymnazisté. Zájem o registraci škol do projektu, který začal teprve před týdnem, je podle nich obrovský.

AKTUALIZOVÁNO
3.4.2017

Dýchne na vás nicota. Bizarní popis obcí v průvodci Brnem pobouřil starosty

Brno, jižní Morava /FOTOGALERIE, ANKETA/ – Na světě jsou horší věci než kocovina. Tohle je jedna z nich, píše o Velkých Pavlovicích spoluautor Stanislav Biler v poslední kapitole nového průvodce To je Brno. Podobně nevybíravě charakterizoval i jiná města a obce v okolí Brna. Jejich starostové i obyvatelé se proti textům ohrazují.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies