„„Biotechnologie se zabývá použitím živých organismů k průmyslovým účelům. Poznatky z oboru nacházejí uplatnění v ekologických způsobech zpracování odpadních vod, v potravinářství nebo průmyslovém inženýrství,“ uvedl první náměstek hejtmana Milan Venclík a dodal, že biotechnologie jsou jednou z priorit Jihomoravského kra­je.

Za projekt se zaručila Masarykova univerzita. I proto leží inkubátor v bohunickém kampusu. Firmy tak mohou spolupracovat nejen s Fakultní nemocnicí, ale také s laboratořemi univerzity.

„Budovaný univerzitní kampus, ve kterém se soustředí lékařské a přírodovědné obory, nabízí výjimečné možnosti pro rozvoj nových oblastí, jako jsou biotechnologie, biomedicína a další rychle se rozvíjející obory,“ řekl rektor Masarykovy univerzity Petr Fiala.

Cílem projektu je podpořit nové firmy, které se budou inovačními technologiemi zabývat. Získají tak nejen zázemí v podobě kanceláří a laboratoří, ale i počítačové a komunikační vybavení. Stavba a vybavení budovy stálo přes sto sedmdesát milionů korun. Většina fondů přišla z Evropské unie a státního rozpočtu, padesát milionů získal projekt od Jihomoravského kraje. V Inbitu najde zázemí zhruba sedmadvacet firem a asi dvě stě zaměstnanců.