"Peníze z Unie jsme měli naštěstí téměř jisté. V Bruselu máme vyhrazenu asi miliardu a půl, kterou může vyčerpat právě na tyto projekty, které budou sloužit lidem," uvedl náměstek brněnského primátora Martin Ander.

Díky dotacím v příštích letech vznikne několik sportovních hřišť, tělocvičen nebo muzeum, na které by jinak město nemělo peníze. V případě veřejně prospěšných projektů totiž Unie přispěje na projekt až devadesát procent. Například vybudování parku v Bubeníčkově ulici v brněnských Židenicích by město stálo deset a půl milionu korun. Unie však na dětské hřiště téměř deset milionu přispěje.

Město už v říjnu získalo z Unie další půl miliardu. "Toto je v pořadí druhá skupina projektů, kterou se Brnu podařilo prosadit. Ta první se skládala z projektů na regeneraci historického centra města," uvedla mluvčí Úřadu Regionální rady regionu soudržnosti Jihovýchod Milena Marešová. V něm je mimo jiné i přibližně tři sta tisíc na opravu domů v brněnském Bronxu nebo rekonstrukci domů v historickém jádru města.