VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pot, slzy, adrenalin. Extrémně pálivé Chillibraní posouvá laťku lidských výkonů

Brno - Na brněnském koupališti Riviéra bude v sobotu pálit nejen slunce, ale i jídlo. V areálu se uskuteční pátý ročník festivalu pálivého Chillibraní. Letos se návštěvníci akce mohou poprvé i vykoupat, protože bazény Riviéry zůstanou napuštěné díky předpovědi teplého víkendu.

2.9.2016 2
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

Už tradičním hlavním lákadlem festivalu bude soutěž v pojídání pálivého Chilližrout. „Soutěž je nadupaná adrenalinem, potem, slzami, bolestí i radostí. Soutěžící každým rokem zvedají laťku toho, co vydrží, výš a výš," pozval za organizátory Petr Klemeš.

Chillibraní
- Kdy: zítra od 11 hodin
- Kde: koupaliště Riviéra v Brně
- Za kolik: 150 korun dospělý, 50 korun dítě

Na zápolení se už připravuje i Markéta Šmídová, která se jej zúčastnila loni i předloni. „Klání je stále náročnější, ale už se na ně těším, protože je příležitostí vyzkoušet si, co všechno dokážu sníst," řekla žena.

Účastníci soutěže budou v několika kolech pojídat stále pálivější a pálivější chilli papričky, klání začíná ve tři čtvrtě na šest večer.

Kromě toho se návštěvníci akce mohou těšit i na šest kuchařských show. „Jedna z nich se zaměří na indickou pálivou kuchyni, představí se i odborník na hmyz Petr Ocknecht v show Je libo pavoučka nebo jiný hmyz?," upozornila mluvčí festivalu Jana Vlčková.

Zájemci ochutnají kromě pálivých specialit dobroty z indické, asijské, thajské, mexické nebo vietnamské kuchyně. Na své si přijdou i milovníci sladkého. „Den zakončí koncert Xaviera Baumaxy a ohnivá show," dodala mluvčí.

Slavnosti chleba

sobota

Tradiční Slavnosti chleba se uskuteční ve Slupi na Znojemsku. Hlavním programem bude i letos přehlídka folklorních souborů z jižní Moravy. „Jako doprovodný pořad bude opět jarmark s historickými řemesly," řekl starosta Slupi Jiří Slezák. Až do večerních hodin bude v provozu technická památka, vodní mlýn. Na trávě za ním pak bude vojenská polní pekárna, která bude nepřetržitě péci chléb. Před vstupními branami bude vojenské ležení.

Kde: u vodního mlýna, Slup

Za kolik: 100 Kč

Bylinkové slavnosti

neděle od 10.30

Sedmý ročník slavností bylin, čajů a koření v Čejkovicích na Hodonínsku se ponese ve znamení kurkumy. Návštěvníci ochutnají například netradiční Kurkuma Latte. Součástí pestrého programu bude také cyklus přednášek Margit Slimákové o zdravém stravování. „Zvláště pro děti vystoupí Víťa Marčík a jeho divadlo," uvedl za pořadatele Ondřej Hampl. Slavnosti budou fungovat na principu zero waste, tedy bezodpadově. Chybět nebude ani biojarmark, ochutnávky či exkurze ve výrobě a zpracování čajů.

Kde: Čejkovice, areál Sonnentoru, kostel

Za kolik: zdarma

Soutěž o nejsilnějšího muže

sobota od 14.00

Strongmani, největší siláci z České republiky, Slovenska, Polska i Rakouska, změří síly v pěti extrémně náročných disciplínách na parkovišti za nákupním centrem Olympia v Modřicích. Lidé uvidí, jak siláci soutěží třeba v tahání sedmiapůl-tunového traktoru na vzdálenost dvacet metrů. „Budou zvedat nad hlavu i sto padesát kilogramů těžkou železnou kládu. Dojde i na zvedání betonových koulí, které váží až sto pětasedmdesát kilogramů," uvedl předseda Českého svazu silových sportů Michal Širůčka.

Kde: parkoviště za obchodním centrem Olympia v Modřicích

Za kolik: zdarma

XX. zahradní slavnost

pátek až neděle odpoledne

Na zahradní slavnosti v Milonicích na Vyškovsku se už dřív objevil třeba kardinál Miroslav Vlk. Pravidelně však vítá i osobnosti z hudební scény. Stejně tak letos. Dnes se farnost zaměří hlavně na rodiny. Nebude chybět dětské odpoledne s programem a letní kino. Zítřek zahájí odpolední slavnostní bohoslužba k výročí. „Následovat bude večerní posezení u cimbálu, tombola a ohňostroj. Hlavními hosty nedělního odpoledne budou Hana a Petr Ulrychovi a jejich obě kapely, Javory i Javory Beat," řekl Pavel Nebojsa.

Kde: farnost Milonice

Za kolik: zdarma, (250 korun koncert Javory)

Přehlídka elegance

sobota od 7.30 v Tišnově, od 10.30 v Lomnici

Zvuk motorů a ladné tvary historických aut i motorek zaplní náměstí v Tišnově a Lomnici na Brněnsku. „Lidé uvidí kolem sto třiceti aut a sedmdesáti motorek. Bývá zvykem, že posádky jsou dobově oblečené," sdělil organizátor z Veteran Car Clubu Čebín Bohumil Barchánek. Po ránu vozidla zastaví na náměstí Míru v Tišnově, poté přejedou na náměstí do Lomnice, kde budou až do odpoledne.

Kde: náměstí Míru v Tišnově, poté náměstí v Lomnici

Za kolik: zdarma

Den pro děti v nemocnici

sobota 10 až 17 hodin

Areál blanenské nemocnice se zaplní dětmi. Přijdou tam za zábavou, hrami a zážitky. Nemocnice už posedmé pořádá Den pro děti. Letošní téma zní U nás na farmě. „Děti budou plnit úkoly na osmi stanovištích, která je prověří ve znalostech o zvířatech, i ve sportovních disciplínách. Budeme mít i živá zvířata," uvedla mluvčí nemocnice Kateřina Ostrá. Ve fotokoutku se zájemci mohou vyfotit ve veselých zvířecích maskách. Od deseti hodin do půl druhé si účastníci mohou na trenažéru vyzkoušet dojení krávy.

Kde: areál Nemocnice Blansko

Za kolik: zdarma

Další tipy z Brna a Brněnska

DEN STAROBRNA

Kdy: sobota, od 13.30

Kde: areál Starobrna, ulice Hlinky

Za kolik: dospělý 139 korun

Největší tahák: křest hokejového dresu Komety pro novou sezonu, pivní zóna, vystoupí kapely Mandrage nebo Mig21.

OBECNÍ SVÁTEK

Kdy: sobota, od 6.11 hodin

Kde: Bedřichovice na Brněnsku

Za kolik: zdarma

Největší tahák: promítání filmu o počátcích této akce před pěti lety, společné fotografování na návsi a grilování

Další tipy z Blanenska

JARMARK ŘEMESEL

Kdy: sobota od 13.00

Kde: park městyse Svitávka

Za kolik: zdarma

Největší tahák: dětská zábavná show s Mimoni, Karel Gott revival Morava, otevření muzea rodu Löw-Beer, kouzelnická show, hlavní host Petra Janů

STREET ART JAM

Kdy: sobota od 13.00

Kde: skatepark u zimního stadionu v Blansku

Za kolik: zdarma

Největší tahák: happening s prezentací výtvarného umění StreetArt, malování na sololitové desky, vystoupení DJ, skateové závody

Další tipy z Břeclavska

HRUŠECKÉ VINOBRANÍ

Kdy: sobota od 13.00

Kde: areál vinných sklepů, Hrušky

Za kolik: vstup zdarma

Největší tahák: stánky s burčákem, vínem, delikatesami či ručními výrobky, mužské i ženské sbory, kapela Junior Band

KAMPANILA

Kdy: pátek - neděle od 19.30

Kde: Mikulov

Za kolik: 120 Kč za první a 240 Kč za druhý koncert, třetí zdarma

Největší tahák: mezinárodní festival pěveckých sborů nabídne tři koncerty, letos přivítá také hosty z Gruzie

Další tipy z Hodonínska

BRAMBORIÁDA

Kdy: sobota od 15.00

Kde: Kostelec, hřiště

Za kolik: vstup zdarma, jídelní kupon 10 Kč

Největší tahák: Bramborové speciality místních spolků, vystoupí Kosteláci či Kostelecká schólička. Navíc skákací hrad a motorky.

VINAŘSKÉ DNY

Kdy: pátek - neděle

Kde: Mutěnice, Pod Búdama

Za kolik: pátek 50 Kč, sobota 100 Kč

Největší tahák: třídenní rozmanitý program, od dražby hroznů, besedy u cimbálu až po komedii ochotníků Na tý louce zelený

Další tipy z Vyškovska

VELKÉ MORAVSKÉ RODEO

Kdy: sobota od 10.00

Kde: Ranč Manner u Bohdalic-Pavlovic

Za kolik: děti 60 Kč, dospělí 80 Kč

Největší tahák: dobytkářské a rychlostní disciplíny, steer wrestling, tedy kácení telete seskokem jezdce z koně

VOZATAJSKÉ ZÁVODY

Kdy: sobota od 11.00

Kde: stáj, Vážany nad Litavou

Za kolik: vstupné zdarma

Největší tahák: soutěže v kategoriích dvojspřeží, štafeta a dvojspřeží děti, vyhlášení ceny rozhodčího, ukázky práce s koňmi

Další tipy ze Znojemska

TRADIČNÍ KROJOVANÉ HODY

Kdy: sobota, neděle

Kde: centrum, Miroslav

Za kolik: zdarma

Největší tahák: dopolední průvody krojované chasy, vyhrávání po městě a večerní hodová zábava v kulturním domě

AHOJ PRÁZDNINY!

Kdy: sobota, od 14.00

Kde: hřiště u úřadu, Suchohrdly u Znojma

Za kolik: děti zdarma, dospělí 50 Kč

Největší tahák: odpoledne nabité zábavou a hrami, pro dospělé točené pivo i ochutnávka vín

Autor: Eliška Gáfriková

2.9.2016 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:
Benzin s příměsí nafty našli v pátek inspektoři České obchodní inspekce u vzorku z čerpací stanice v brněnské Kšírově ulici.
2 8

V Brně našli pančovaný benzin. Inspekce nechala zapečetit pistole

Ilustrační foto.
1

Od neděle platí letní čas, vlaky naberou zpoždění

OBRAZEM: V zoo vítali jaro. Děti svrhly Moranu a nazdobily Líto

Brno – Byla zima mezi náma a včil už je za horama. Hu, hu, hu, jaro už je tu. Děti, které v sobotu navštívily brněnskou zoologickou zahradu, společně vítaly jaro. Nejdříve se naučily říkanku a potom shodily připomínku zimy Moranu.

V Židenicích otevřeli nový psí výběh. Je největší v celém Brně

Brno /FOTOGALERIE/ – Majitelé psů v brněnských Židenicích mají jedno unikum. Největší psí výběh ve městě. Tamní radnice ho vybudovala na 5500 metrech čtverečních v meruňkovém sadu mezi Bělohorskou a Jedovnickou ulicí na svahu Bílé hory. „Psí výběh vznikl proto, aby dal možnost venčit psy i majitelům velkých plemen. Při hledání vhodného pozemku jsme narazili na tento a zjistili jsme, že zde kdysi býval meruňkový sad. To nás vedlo k myšlence obě funkce propojit a tak vlastně vznikl výběh v meruňkovém sadu," vysvětlil židenický místostarosta Petr Kunc.

Vrtulník kroužil kolem zříceniny hradu Obřany. Hledal zraněného člověka

Bílovice nad Svitavou – Zvuk rotorů se v sobotu před polednem rozléhal nedaleko Bílovic nad Svitavou u Brna. Ze zříceniny nedalekého hradu Obřany tam totiž spadla mladá žena. „Byla v nedostupném terénu a nemohli jsme ji najít, proto musel přiletět vrtulník s leteckými záchranáři," okomentoval mluvčí hasičů Petr Příkaský.

Požár rumunského kamionu uzavřel v noci dálnici

Domašov – Hořící kamion míjeli po své cestě kolem 170,5 kilometru dálnice D1 ve směru na Brno řidiči od páteční jedenácté hodiny večerní. Policie kvůli požáru nakonec dálnici uzavřela a auta musela jezdit odklonem přes Domašov.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies