VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Silvestr v Brně? Volná místa stále jsou

Brno /UVNITŘ NĚKOLIK POSLEDNÍCH TIPŮ NA AKCE/ – Lidé, kteří ještě nemají plány na silvestra, nemusí zoufat. Bobycentrum, Babylon, Stará Pekárna, ale také další restaurace a kluby ještě hlásí místa volná.

31.12.2013 4
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/ Jiří Ševčík

Návštěva divadelního představení, tančení klasických tanců nebo poslech koncertu? I tak mohou lidé strávit silvestrovskou noc v Brně. I když má spousta brněnských podniků vyprodané vstupenky na silvestrovskou zábavu už týdny dopředu, Brněnský deník Rovnost přináší dvacet tipů na akce, které i dnes nabízejí volná místa. „Dozvěděl jsem se, že večírek, na který jsem měl jít, je zrušený. Pořadatel skončil po nehodě v nemocnici. Nyní přemýšlím, co narychlo sehnat. Jsem rád, že některé kluby a bary ještě umožňují koupi vstupenky," řekl Brňan Martin Sláma.

Silvestra oslaví jídlem, pitím a ohňostrojem návštěvníci restaurace Žebětínský dvůr na Křivánkově náměstí. „Volná místa ještě máme. Začínáme v devatenáct hodin. Mezi půl osmou a devátou hodinou večer budeme servírovat večeři, potom se lidé mohou těšit na vystoupení skupiny Pohledy. Po celý večer budeme lidem nabízet švédské stoly. Dojde i na ohňostroj," řekl manažer restaurace Petr Továrek. Vstupenku na akci lidé pořídí za 990 korun.

Pro toho, kdo se chce k půlnoci protancovat, nabízí akci Bobycentrum. Ovládne ho elektronická hudba. Lístky na místě lidé pořídí za 590 korun. „Od sedmi hodin večer bude pro lidi otevřený sál. Zahrají například dýdžejové Orbith, Loutka nebo Michael Burian," řekla manažerka akce Lenka Koutníková. Akce skončí kolem šesté hodiny ráno.

Centrum Babylon v Kounicově ulici na silvestra naláká milovníky klasických a latinskoamerických tanců. Od devatenácti do třiadvaceti hodin zahraje kapela Mr. Swing. „Po půlnoci budeme pouštět písně na přání," slíbil manažer Babylonu Martin Krejčí. Vstup stojí tři sta korun. Lidé se ale musí dopředu objednat po telefonu.

Večírek ve stylu filmů o četníkovi ze Saint Tropez prožijí lidé v restauraci La Bouchée v Údolní ulici. „Každý rok se snažíme udělat akci v nějakém stylu. Vystřídali se u nás například piráti nebo kostýmy z dob Napoleona. Převlek není povinný, kdo v něm ale přijde, toho zařadíme do soutěže o ceny," upřesnila manažerka restaurace Lucie Frgalová. Za 844 korun lidé v restauraci ochutnají ústřice, telecí brzlík pečený na rozmarýnu s liškami a šalotkou i další francouzské speciality. „Atmosféru doplní hudba z francouzských filmů ze šedesátých let," dodala manažerka.

Silvestr ve folk-rockovém hávu zažijí lidé na Staré Pekárně ve Štefánikově ulici. Akce začíná v devatenáct hodin večer. „Lidé si mohou vybrat mezi dvěma variantami lístků. První stojí 190 korun a zahrnuje pouze vstup. Druhý za 390 korun nabídne večeři ve formě obložených mís, kafe, ale také přípitek," sdělil provozní Staré Pekárny Radoslav Drahoš. Zahraje skupina Hladolet.

Volná místa hlásí i Městské divadlo Brno. Od šesti hodin večer lidé mohou navštívit představení Dvojitá rezervace. Až do rána se pak mohou v prostorách divadla bavit s cimbálovou muzikou a dalšími orchestry. „Po celou akci se mohou občerstvovat na bohatém rautu. Vstupné na akci je 2 514 korun. Zájemci si musí lístky dopředu telefonicky rezervovat," upřesnila mluvčí divadla Lenka Pazourková.

Silvestrovská noc chystá teploty okolo nuly

Při sledování novoročního ohňostroje letos Brňanům omrzliny nehrozí. Podle meteorologů vydrží v následujících dnech mírná zima a teploty klesnou v noci nejníže ke dvěma stupňům pod nulou. „V úterý ráno se místy objeví mrholení nebo slabý déšť se sněhem, ojediněle mrznoucí srážky a nad 500 metrů nad mořem i slabé sněžení," uvedl Mojmír Martan z brněnské pobočky Českého hydrometeorolo­gického ústavu. V úterý v noci bude teplota kolísat kolem nuly.

Na první ráno nového roku bude zatažená obloha a řidiči by si měli dát pozor na mrznoucí mlhy. „Ve středu přes den nejvyšší teploty vystoupají k plus třem stupňům," doplnil meteorolog Peter Hruška.

Dvacet last minute tipů:

Silvestrparty v Městském divadle Brno

Místo: Městské divadlo Brno, Lidická ulice

Vstupné: 2 514 korun

Program: Od 18.00 začne představení Dvojitá rezervace. Poté jeviště obsadí Orchestr městského divadla Brno nebo cimbálová muzika Václava Kováříka. V ceně vstupného je občerstvení ve formě celovečerního rautu a přípitek. Vstupenky si lidé musí telefonicky rezervovat.

Silvestrovská starobrněnská oldies party

Místo: Šelepova no. 1, Šelepova ulice

Vstupné: 700 korun

Program: Akce začne ve 20.13 oldies diskotékou a velkoplošnou dvd projekcí. Ve 23.00 organizátoři připraví pro lidi velký ohňostroj. V ceně vstupenky je porce svíčkové na smetaně, zabíjačkový raut a láhev sektu.

Silvestr

Místo: Restaurace U Badinů, Tomáškova ulice

Vstupné: 300 korun se silvestrovským menu, 100 korun vstup na diskotéku

Program: Začátek je v 18.30. Od 19.00 do 22.00 personál restaurace nabídne lidem dvouchodové menu. Celý večer bude návštěvníky bavit dýdžej. V závěru večera bude připravený ohňostroj a tombola.

Silvestr 2013

Místo: Viktoria Restaurant & Bowling, Vodařská ulice

Vstupné: zdarma

Program: V 19.00 začne diskotéka. Lidé si budou moci vybrat jídlo i pití z jídelního lístku. Místa v restauraci si ale musí dopředu rezervovat po telefonu. Restaurace bude mít otevřeno podle lidí.

Silvestrovská zábava v Bastile

Místo: Bastila Music Club, Dominikánská ulice

Vstupné: 50 korun

Program: Diskotéka začne ve 20.00, skončí v 6.00. Po půlnoci bude vstupné 80 korun.

Silvestr v Orient stylu

Místo: Livingstone club, Dominikánské náměstí

Vstupné: 100 korun

Program: Od 20.00 zahájí akci diskotéka.V průběhu večera vystoupí břišní tanečnice. Organizátoři připraví pro návštěvníky soutěže o ceny.

Silvestr 2013

Místo: Hotel a restaurace Žebětínský dvůr, Křivánkovo náměstí

Vstupné: 990 korun

Program: V 19.00 personál přivítá hosty. Do 21.00 lidé dostanou večeři. Potom začne koncert skupiny Pohledy. Od 22.30 personál připraví raut a začne diskotéka. Lidi čeká i společný přípitek a ohňostroj. Akce končí ve 4.00.

Swing Silvestr

Místo: Fléda Club, Štefánikova ulice

Vstupné: 190 korun

Program: Od 20.00 se na podiu vystřídají tři swingové kapely, například Pavlík a továrna na jam nebo Swing Thing & Papa Django. Organizátoři slibují i půlnoční překvapení.

Klubový Silvestr 2013

Místo: Perpetum Music Club, Rooseveltova ulice

Vstupné: 100 korun

Program: Na dvou pódiích vystoupí interpreti stylů house a drum and bass. Akce začíná ve 20.00.

Název: Silvestr 2013

Místo: Bobycentrum, Sportovní ulice

Vstupné: na místě 590 korun, předprodej 440 korun

Program: Od 19.00 vystoupí na dvou pódiích patnáct dýdžejů, například Orbith, Michael Burian nebo Loutka. Od 5.00 začne afterparty v klubu 7. nebe v Jánské ulici.

Silvestr v duchu prázdninového Saint Tropez

Místo: La Bouchée, Údolní ulice

Vstupné: 844 korun

Program: Lidé mohou přicházet od 19.00. Poté začne personál podávat šestichodové menu, které je v ceně vstupenky. Organizátoři lidem doporučují, aby přišli v kostýmu v duchu filmu o četníkovi ze Saint Tropez. Lidé si musí místo telefonicky rezervovat.

Silvestr

Místo: Restaurace Plzeňský dvůr, Šumavská ulice

Vstupné: 980 korun

Program: Od 19.00 začne hrát živá muzika. V ceně vstupného je celovečerní raut, silvestrovská půlnoční česnečka a přípitek. Akce končí ve 3.00. Lidé se musí dopředu objednat po telefonu.

Silvestr v Two Faces pro všechny!

Místo: Two Faces Music Club, Biskupská ulice

Vstupné: 100 korun

Program: Od 20.00 do 5.00 bude lidi bavit dýdžej. Organizátoři připraví občerstvení, laser show nebo sníh na parketu.

Silvestr 2013

Místo: Stará Pekárna, Kounicova ulice

Vstupné: 190 korun nebo 390 korun s občerstvením a místenkou

Program: Akce začne v 19.00. Během večera vystoupí skupina Hladolet a dýdžej.

Gala Silvestr 2013

Místo: Kulturní centrum Babylon, Kounicova ulice

Vstupné: 299 korun

Program: Od 19.00 do 23.00 vystoupí sedmnáctičlenný orchestr Mr. Swing. Lidé mohou tančit standardní, jazzové i latinskoamerické tance. Pak bude hrát na přání reprodukovaná hudba. Vhodné je společenské oblečení.

Silvestr 2013

Místo: Restaurant a pizzerie La Strada, Kounicova ulice

Vstupné: žádné

Program: Restaurace bude mít otevřeno od 11.00 do 1.00. Po celou dobu nabídne zvýhodněné tříchodové silvestrovské menu za 269 korun.

Silvestr 2013

Místo: M13 klub, ulice Za divadlem

Vstupné: 100 korun

Program: Akce začne v 18.00. Vstupné zahrnuje pití na přivítanou, sladké a slané občerstvení a slavnostní přípitek. Lidé se mohou těšit na karaoke, diskotéku a soutěže. Zájemci si musí telefonicky domluvit rezervaci.

Silvestr v restauraci Ratejna pro dva

Místo: Pizzerie music restaurant Ratejna, Dvořákova ulice

Vstupné: vstupné pro dvě osoby 420 korun

Program: Lístek pro dva zahrnuje vstupné na diskotéku, pizzu, chlebíčky, chipsy, oříšky a láhev sektu. Akce začne od 19.00.

Silvestr

Místo: Kabinet múz, Sukova ulice

Vstupné: v předprodeji 180 korun, na místě 400 korun

Program: Od 21.00 začnou koncerty. Vystoupí například Eva Porating nebo Click Joe & Kellys. Konec akce bude v 1.00.

Autor: Vladimíra Krejsová

31.12.2013 VSTUP DO DISKUSE 4
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační fotografie.

O stávce řidičů autobusů rozhodnou odbory ve středu

Rudy Kovanda a Franta Kocourek (vpravo).
1

Lamželezo i Boris Tyger. Před 70 lety se narodil silák a bavič Franta Kocourek

Poslanec Tejc asi povede brněnskou sociální demokracii do voleb

Brno - Poslanec Jeroným Tejc zřejmě povede brněnskou sociální demokracii do voleb v Poslanecké sněmovně. V pondělí jej na pozici lídra schválilo užší vedení brněnské ČSSD. Návrh ještě musí potvrdit za týden konference okresní organizace strany, řekl Tejc.

Švancara na Jizerské padesátce ujel jen dva kilometry. Selhaly mu lyže

Brno – Na běžky nemá dobré vzpomínky, v neděli však na svou nechuť zapomněl. Brněnský fotbalista a známý bavič Petr Švancara společně se svým kamarádem, bývalým ligovým fotbalistou a nyní televizním komentátorem Luďkem Zelenkou, odstartovali do jubilejní Jizerské padesátky, ujeli však jen dva kilometry a pak ze slavného závodu odstoupili. „Mám rád rozhovory s běžkaři a řeknu to podobně. S Luďkem nám jednoduše selhaly lyže, promazali jsme," směje se Švancara.

Smogové jízdné zdarma: lidovci jsou proti, opatření vnímají jako populismus

Brno – Červenou dostane projekt městské hromadné dopravy při smogové situaci od brněnských křesťanských demokratů. „Lidovci nepodpoří populistická opatření na jízdné zdarma. Nezlepší to ovzduší ve městě, takže nemáme potřebu podobnou věc zavést," prohlásil v pondělí lidovecký náměstek primátora a člen rady města Petr Hladík. Téma protismogových opatření v úterý projedná jedenáctičlenná rada města, ve které lidovci mají kromě Hladíka ještě jednoho dalšího radního.

Podnikatel Zadeh zůstane ve vazbě, soud stížnost zamítl

Brno – Podnikatel Shahram Abdullah Zadeh obžalovaný z daňových úniků zůstane ve vazbě, Krajský soud v Brně stížnost proti ní zamítl. Zadehovi právníci se proto obrátí na Ústavní soud. V pondělí o tom informovala Zadehova obhájkyně Alena Kojzarová. Zadeh je od začátku prosince ve vazbě kvůli údajnému ovlivňování svědka.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies