U hráčských stolů se sešla téměř stovka soutěžících. „Je to druhé kolo memoriálu Josefa Holce. Tento výborný doktor byl totiž nadšeným hráčem taroku a jedním z průkopníků této hry u nás,“ poznamenal pořadatel František Wohlgemuth z Tarokového klubu Líšeň.

Všichni soutěžící hráli čtyři hodiny. „Hrají čtyři kola po jedné hodině. Před každým kolem si účastníci vylosovali své soupeře. Po všech kolech se sečtou body z jednotlivých her a vyhlásí se vítěz,“ vysvětlil pravidla člen klubu Jan Mikšátko.

Soutěžící hráli vždy o padesát korun v drobných mincích. „Ty však slouží jen k počítání bodů. Pak dostanou lidé peníze zpátky. Hráči nepijí, nekouří a není to hazard,“ podotknul Wohlgemuth.

Hráči si líšeňský turnaj pochvalovali. „Taroky hraju už pětatřicet let. Na turnaje jsem začal jezdit asi před deseti lety. Tento turnaj se mi líbí, protože na něj nepřijeli lidé jen z Brna, ale i z dalších měst,“ pochvaloval si například Josef Formánek.

Kromě absolutního vítěze předali pořadatelé ceny také v dalších kategoriích pro nejlepší ženu, nejmladšího a nejstaršího hráče. Nejmladší účastník měl dvaadvacet let, ten nejstarší pak sedmaosmdesát. Z téměř sto účastníků zasedlo s kartami za stůl pouze devět žen. Podle hráčky Jany Rathuské je i to úspěch. „Minulý rok jsme tu byly jen čtyři. Žen hrající taroky stále přibývá. Ale hrát jen s chlapy mi taky nevadí,“ smála se Rathuská, která na turnaje jezdí už čtyři roky.