VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ANNA TIŠNOVSKÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Otevřete záchody, přispějeme vám na úklid, slibují na Brně-středu podnikům

Brno – Deset tisíc korun za to, že otevřou dveře na záchody ve svých podnicích, získají nově od Brna-středu majitelé restaurací, kaváren či barů. Zástupci tamní radnice příspěvkem chtějí vylepšit čistotu v ulicích i pohodlí lidí a turistů v centru. Místa budou označená nálepkami.

Nové hřiště? Kohoutovice jsou druhé, na Prahu zatím ztrácí osm stovek hlasů

Brno – Téměř pět a půl tisíce hlasů a průběžné druhé místo. Tak si vedou v celorepublikové soutěži o dětské hřiště Kohoutovičtí. Pokud uspějí, vyroste nová hrací plocha pro děti v okolí supermarketu v tamní Žebětínské ulici už letos.

Nejvyšší soud zamítl Dahlgrenovo dovolání. Po měsíci od sebevraždy ve věznici

Brno – Dovolání čtyřnásobného vraha Kevina Dahlgrena nejvyšší soud zamítl, protože bylo nedůvodné. Potvrdil tak rozhodnutí nižších soudů. Informoval o tom v pátek Dahlgrenův právní zástupce Richard Špíšek. Senát musel rozhodnout navzdory tomu, že Dahlgren spáchal letos jedenáctého ledna ve valdické věznici sebevraždu.

Zastávku v Březinově ulici vyznačí na jaře. I přes protesty místních

Brno – Více hluku a horší parkování podle místních, snazší cestování pro důchodce podle radních. Zastávka, proti níž část místních už několikrát protestovala, vznikne letos na jaře v žabovřeské Březinově ulici. Bude jen vymezená dopravními značkami. Pokud se neosvědčí, mohou ji dělníci opět odstranit.

Brňané opět přispějí k vylepšení města. Pro nápady potřebují větší podporu

Brno – Nečekat na změnu a sami něčím přispět k vylepšení města mohou od čtvrtka znovu Brňané. Zástupci brněnského magistrátu spustili sběr nápadů a projektů pro druhý ročník městského participativního rozpočtu Dáme na vás. Aby letos uspěli a získali peníze, musí navrhovatelé pro projekt sehnat oproti loňsku dvojnásobek podporovatelů.

Hošek se sešel s Hoškem, slovenští hokejisté překvapili výhrou nad Rusy

Brno /FOTOGALERIE/ – Šestý den Olympijského festivalu na brněnském výstavišti přinesl kuriózní setkání Ondřeje Hoška s Ondřejem Hoškem. Dva elitní sportovci v různých disciplínách – biatlonu a biliardu – byli hosty ve sportovním pavilonu Z. Do něj i do redakční zóny Deníku zavítal i bývalý sdruženářský reprezentant a čtyřnásobný olympionik Pavel Churavý.

Pes se sám vyvenčil, pomohl tak strážníkům dopadnout svou majitelku

Brno - Pořádné problémy způsobil své majitelce psí uprchlík, který se v úterý v Novém Lískovci vydal sám na procházku. Údajně utekl z uzavřené a oplocené zahrady a šel se vyvenčit. Strážníci, kteří po psovi pátrali, později při řešení přestupku zjistili, že republikoví policisté také pátrají, ovšem po jeho třiačtyřicetileté majitelce.

Na festivalu se předvedli i sledge hokejisté, Choupenitch zkoušel snowboard

Brno – Medaile i úsměvy na tvářích si v úterý odnášely z Olympijského festivalu desítky dětí. V pátý den akce si přišel snowboard vyzkoušet brněnský olympionik Alexander Choupenitch. Odpoledne se opět představili i malí hokejisté a krasobruslařské naděje. Největší zájem měli návštěvníci opět o curling a biatlon.

Řidič srazil ženu s kočárkem. Poté se na něj sesypal rozčilený dav

Brno – K vážné nehodě a následné potyčce vyjížděli v pátek policisté do Bratislavské ulice. Devatenáctiletý řidič tam srazil ženu s kočárkem. Na mladého řidiče se poté sesypal rozčilený dav, který se na místě nehody vytvořil. 

Fanoušci drželi pěsti biatlonistům. Do třetice se ale medaile nedočkali

Brno – Po rušném víkendu se v pondělí brněnský olympijský park znovu zaplnil. Místo do školních lavic po prázdninách vyrazily na sportoviště desítky dětí. Obrazovkám s přenosy z korejského Pchjongčchangu opět vévodili biatlonisté. Ti po víkendových žních ale třetí medaili nepřidali.

Brněnská lvíčata jsou kluk a holka. Jedno jméno vybere kmotr, druhé návštěvníci

Brno /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Samec a samička, určil v pondělí veterinář po týdnech čekání pohlaví dvou lvíčat, která se narodila na konci minulého roku v brněnské zoo. Potvrdilo se tak očekávání chovatelů, kteří pohlaví koťat tipovali přesně už před dvěma týdny. Chovatelé Kivu a Lolkovi potomky odebrali jen na pár minut, oba rodiče se potom ujistili, že jsou lvíčata v pořádku.

Křižovatka u tuřanského kostela? Lidé mají z přestavby obavy

Brno - Kruhový objezd bude velký, semafory zpomalí provoz, nejvíce pomůže obchvat, komentovala minulý týden přestavbu složité soustavy křižovatek u kostela v Tuřanech asi třicítka místních. Přišli na diskuzi s projektanty, kteří studii na dopravní řešení připravují.

Sourozenci ženy, kterou srazila řidička na přechodu, dostanou vyšší odškodné

Brno, Hodonínsko - Sourozenci ženy, kterou předloni v listopadu na přechodu v Žarošicích na Hodonínsku srazila mladá řidička, dostanou větší odškodné. Tak rozhodl senát Krajského soudu v Brně. Vyhověl odvolání trojice poškozených sourozenců, kteří kvůli blízkým vztahům požadovali navýšení původního čtvrtmilionového odškodnění. S rozhodnutím krajského soudu obdrží každý o sto tisíc více, tedy tři sta padesát tisíc korun.

Kam umístit císaře? Historické sousoší Josefa II. se může vrátit do centra

Brno /ANKETA/ – Místo v parku psychiatrické léčebny opět uprostřed města přímo na Dominikánském náměstí. Historické sousoší zhotovené k uctění památky císaře Josefa II. možná po opravě vytvoří novou dominantu náměstí. Plán má ale kritiky.

Zachránili život muži v bezvědomí. Desetiminutovou masáži srdce přímo na ulici

Brno - Velké štěstí v neštěstí měl devětapadesátiletý muž, který v pondělí ráno zkolaboval v brněnské Vídeňské ulici. Díky rychlé pomoci svědků a strážníků, kteří byli poblíž a poskytli mu první pomoc, se opět nadechl. Přítomní tak muži zachránili život.

Požár vzduchotechniky způsobil statisícové škody. Hasiči zasahovali hned dvakrát

Kuřim – Škodu několik stovek tisíc korun způsobil pondělní požár vzduchotechniky ve slévárně v kuřimské Blanenské ulici. Přestože hasiči techniku rozebrali a hledali skrytá ohniska, v noci museli do stejné ulice vyjet ještě jednou.

Třetí den v práci a už rozdávala cigarety. Majitele trafiky obrala o 14 tisíc

Brno - Pořádnou škodu stihla za krátkou dobu v zaměstnání způsobit nová prodavačka v jedné z brněnských trafik. Už třetí den v práci ošidila majitele o čtrnáct tisíc korun.

Měsíc dražšího parkování: stejně aut, město chce důslednější kontroly neplatičů

Brno – První měsíc dražšího parkovného v centru města Brna vyprázdnil jen některé ulice. Hlavně v noci. Zdražení ale řidiči příliš nerespektují.

Chřipková epidemie zasáhla jižní Moravu. Vyšší riziko nákazy hrozí ve městech

Jižní Morava /ANKETA/ - Ordinace lékařů se v posledním týdnu naplnily pacienty, kteří trpí infekčními onemocněními dýchacích cest a chřipkou. Počet nemocných vzrostl na 1 960 na 100 000 obyvatel a překročil tak stanovenou hranici epidemie.

Zloděj přes noc vykradl dům. Sebral peníze i rodinné šperky za víc než sto tisíc

Rosice - Bez jakéhokoli poškození zámků nebo jiného vybavení se dostal v noci na čtvrtek do jednoho z domů v Rosicích na Brněnsku zatím neznámý zloděj. Stačilo mu přelézt plot a z domu sedmdesátiletého muže si potom snadno odnesl si rodinné šperky, peníze i mobilní telefon.

Rozdávali Ceny města Brna. Získalo ji nejvíce lidí v historii

Brno /FOTOGALERIE, INFOGRAFIKA/ – Oceňujeme lidi, kteří vedli v uplynulém roce město k rozvoji tím, že vynikali svým nadáním, znělo v úterý Sněmovním sálem brněnské Nové radnice. Zástupci města tam předali patnáct Cen města Brna.

Delikatesy jako umělecká díla i hvězdný zpěv. V Brně vrcholila plesová sezona

Brno /VIDEO, FOTOGALERIE, ANKETA/ - Čilý hovor se mísí s tlumenou hudbou, víření pestrých látek honosných večerních šatů přicházejících dam zvýrazňují blesky fotoaparátů a prostory brněnské Fait Gallery se plní desítkami lidí. Začíná sobotní večer, který už nejen v Brně znamená jeden z největších vrcholů plesové sezony, začíná Ples jako Brno. Koná se již po sedmé a pro jeho unikátní atmosféru i jedinečnou gastronomii si jej oblíbily celebrity s vytříbeným vkusem.

Bezdomovci zbili muže pěstmi. Potom ho vyváleli ve sněhu

Brno - Hromadnou potyčku bezdomovců nahlásili v sobotu večer brněnským strážníkům svědci v Josefské ulici. Sedm lidí se tam podle nich vrhlo na čtyřicetiletého muže. Nejdříve ho tloukli pěstmi, poté ho jedna z přítomných žen udeřila také do tváře. Po opakovaném bití napadeného muže útočníci ještě vyváleli ve sněhu. Potyčku musely řešit tři hlídky městské policie.

V Brně vyhrál Drahoš, jinde Zeman. Podle politologů nemusí funkci zvládnout

Jižní Morava /FOTOGALERIE/ - Hlasy jsou sečtené v celé republice i v Jihomoravském kraji. Zvítězil současný prezident Miloš Zeman, v kraji získal 51,95 procent hlasů. Celkem pro něj hlasovalo přes tři sta třicet tisíc voličů. Zeman přesvědčil většinu voličů v kraji, neuspěl však v Brně, kde zvítězil Jiří Drahoš s 57,57 procenty hlasů. Účast v kraji byla letos o více než osm procentních bodů vyšší než při prvních prezidentských volbách před pěti lety.

V Brně vyhrál Drahoš, celkově v kraji vyhrál Zeman

Jižní Morava /FOTOGALERIE/ - Hlasy jsou sečtené ve většině republiky i v Jihomoravském kraji. Zvítězil současný prezident Miloš Zeman, v kraji získal lehce přes 52 procent hlasů. Celkem pro něj hlasovalo přes 320 tisíc voličů. Zeman přesvědčil většinu voličů v kraji, neuspěl však v Brně, kde zvítězil profesor Jiří Drahoš necelých 57,5 procent hlasů.

Malého chlapce srazilo na přechodu auto

Brno – S vážnými zraněními skončil v nemocnici malý chlapec, kterého v pátek krátce před šestou hodinou večer srazilo auto na přechodu v Okružní ulici. Záchranáři jej převezli do brněnské dětské nemocnice.

Rodiče se neshodli a dívku do školy nezapsali. Zastal se jí Ústavní soud

Brno – Dívky, která se po několika dnech ve školní lavici vrátila zpět do školky, se v úterý zastal Ústavní soud. Případ provázelo několik soudních jednání poté, co se odloučení rodiče dívky nedohodli, zda má dítě chodit do brněnské nebo olomoucké základní školy.

Silvestr netradičně? Konec roku si užijí s baletem či delikatesami

Brno – Brňané, kteří do poslední chvíle váhali, mají jednu z posledních možností vybrat si místo, kde oslaví konec letošního a začátek nového roku. Brněnský deník Rovnost přináší tipy na silvestrovské akce s volnými místy.

VIDEO: Opilý řidič vjel do zákazu. Před strážníky se pak schoval za keřem

Brno – Cestou přes zákaz vjezdu v brněnské Přístavní ulici si nejspíš ve středu večer chtěl zkrátit cestu opilý řidič. Když zahlédl hlídku městské policie, zastavil, vystoupil z auta a chtěl se ukrýt za keřem. Pozorným strážníkům se ale neschoval, proto před nimi začal utíkat.

AKTUALIZOVÁNO

Po potyčce skončili dva muži v nemocnici. Útočníky stíhají na svobodě

Brno - Pobodaní a pořezaní skončili dva muži, kteří se v sobotu nad ránem dostali do potyčky v brněnské Běhounské ulici. Dvojici ve věku jedenatřicet a dvaatřicet let odvezli záchranáři do nemocnice. Přivolaní policisté na Moravském náměstí vypátrali skupinu útočníků, dva jsou obvinění z výtržnictví. Policisté je stíhají na svobodě.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT