Jeho svěřenci se díky povedenému období na Děčín dotáhli, další velký krok ke čtvrtému místu však neudělali. Severočeši po středě opět Brňanům odskočili. „Pokud budeme pokračovat ve výkonech jako v Děčíne, tak se na čtvrté místo nedostaneme. Domácí byli tvrdší a nutili nás ke ztrátám, po kterých dávali jednoduché body. Nemůžeme být spokojení,“ pokračoval Vaněk.

První čtvrtina nabídla vyrovnanou podívanou, následující minuty však o mnohém napověděly. Děčín si do půle vypracoval desetibodový náskok, který až do konce Basket neúspěšně dotahoval. „První poločas byl v takových vlnách, bohužel v posledních pěti minutách druhé čtvrtiny jsme chaotickou hrou a špatně volenými střelami posadili Děčín na koně,“ rekapituloval brněnský kapitán Jakub Krakovič.

Brňané sice těsně vyhráli obě zbývající čtvrtiny, nejblíže se však domácím přiblížili na čtyři body. Větší drama Severočeši nepřipustili. „Dostali jsme jedenadvacet bodů po ztrátách a šestadvacet bodů z rychlých protiútoků. To byly věci, na které jsme se chtěli zaměřit, ale nepovedlo se to. Přesto jsme prohráli jen o šest bodů,“ našel pozitivum na středečním utkání Vaněk.

Basketbalistky KP TANY Brno (na snímku v bílozelených dresech) si v důležitém utkání nadstavby poradily na domácí palubovce se Slavií Praha.
Brněnská dominance. KP v důležitém šlágru přejelo Slavii, panovaly i Žabiny

I v dalším utkání nadstavby A1 čeká na jeho svěřence soupeř z popředí tabulky. Basket se v sobotu vrátí před své příznivce, od šesti hodin večer vyzve třetí Ústí nad Labem.

Kooperativa NBL, nadstavba A1, 7. kolo:
BK ARMEX Děčín - Basket Brno 91:85
Čtvrtiny: 24:22, 23:15, 20:23, 24:25.
Děčín: Kroutil a Pomikálek 16, Ogundiran a Svoboda 15, Štěrba 12, Walton 8, Šturanovič 5, Slowiak 4, Mach, Machač a Bobek 0.
Brno: Šiška 17, Lee 15, Křivánek 14, Svoboda 9, Krakovič 8, Půlpán a Musil 6, Brown 5, Dáňa 3, Kubín 2.
TH: 31/24 - 24/12. Trojky: 23/9 - 23/7. Doskoky: 31 - 39. Osobní chyby: 23 - 27. Diváci: 1 020.