Čtyři výhry z pěti utkání. To je shrnutí aktuální formy Basketu, kterou jen podtrhl sobotním domácím vítězstvím 112:62 nad Kolínem, ve středu jej však čeká mnohem náročnější prověrka. „V Děčíně nikdy není jednoduché hrát. Severočeši jsou velmi fyzickým a nepříjemným soupeřem, který je zvlášť na domácí palubovce schopen ubránit protivníky na velmi nízký počet bodů,“ tuší Pavlík.

Na domácí palubovce Děčín prohrává jen minimálně, Brňané si ale mohou vzít příklad z března loňského roku, kdy na severu Čech zvítězili 86:78. „Určitě se musíme vyrovnat děčínské fyzičnosti. Co se týče taktiky, budeme chtít hrát rychle jako v posledním zápase, kdy jsme měli přes čtyřicet rychlých protiútoků. Pokud získáme víc doskoků v obraně i útoku, tak budeme mít větší možnost vyhrát,“ předeslal asistent kouče Vaňka.

Brněnští basketbalisté (v bílém) zdolali doma Kolín jasně 112:62.
FOTO: Basket při návratu domů řádil. Kolín smetl o padesát bodů a dotáhl čtyřku

Basket se v Děčíně opět bude spoléhat i na mladíky, kterým dává stále více příležitostí, jeden z nich s brněnským týmem prodloužil smlouvu. Šimon Svoboda tak bude nosit brněnský dres až do roku 2026. „Jsme rádi, že jsme se Šimonem prodloužili smlouvu. Na palubovce ukazuje, že je velmi platným hráčem a věříme, že klubu v nadcházejícím období pomůže k dalším úspěchům,“ sdělil generální manažer Basketu Roman Marko.

Devatenáctiletý basketbalista už brněnské barvy hájil v 53 zápasech nejvyšší soutěže, v aktuální sezoně má průměr více než dvaceti odehraných minut na utkání. „Nabídky klubu na prodloužení smlouvy si vážím, budu se snažit předvádět co nejlepší výkony,“ uvedl Svoboda.