Právě v posledním duelu Brňané ukázali své kvality, když na vlastní palubovce zaskočili favorita. Blízko podobně kvalitního skalpu byli i o pár dní dříve, kdy až v závěru přišli o výhru s Opavou, která zatím vévodí Národní basketbalové lize.

Co však Basketu zatím chybí, je vyrovnanost výkonů. Kvalitní vítězství střídá se zbytečnými porážkami, v posledních týdnech padl například i s píseckým nováčkem nebo Olomouckem, které je v tabulce až desáté. „Po dlouhé době jsme nyní měli celý týden na přípravu, a tak věřím, že pokud dodržíme naše zásady a do utkání vstoupíme s agresivní nátlakovou obranou, budeme na Vodovce slavit vítězství,“ podotkl před duelem s Kolínem brněnský asistent trenéra Tomáš Nesrovnal.

Jihomoravané už se v aktuální sezoně s Medvědy jednou utkali a poznali jejich sílu. Na palubovce Kolína padli na začátku října 60:79. „Očekáváme náročné utkání proti velmi zkušenému týmu. Kolín lehce obměnil soupisku a navazuje na dobré výkony za začátku sezony. Především se mu daří díky ofenzivnímu pojetí hry s velmi dobrou střelbou za tři body,“ dodal Nesrovnal.

Brněnský odchovanec Libor Hájek nasbíral v NHL 110 startů, do všech naskočil v dresu New Yorku Rangers.
Zámořský konec, Hájek se vrací do Česka. Místo Komety však upřednostnil lídra

V našlapaném středu tabulky nejvyšší soutěže patří Kolínu aktuálně pátá příčka, osmé Brno však má jen o jednu výhru méně. Výhodou Basketu v sobotním utkání může být návrat kapitána, Jakub Krakovič totiž doléčil zranění kotníku a měl by se objevit v sestavě jihomoravského celku.