Basket se v posledních zápasech utkal s Opavou, Nymburkem a Kolínem, ve všech třech případech soupeře jasně přehrál v první čtvrtině, kdy si vytvořil důležitý náskok.

Proti Medvědům byl ale brněnský brzký rozlet nejúdernější. Basket rychle vedl 11:0 a Kolínu v první desetiminutovce nakonec povolil jen pět bodů, díky čemuž vedl 25:5. „Měli jsme velice dobrý start, hráli jsme rychle a předváděli jsme naši kvalitní hru. Možná pak ale přišlo uspokojení z průběžného výsledku, mysleli jsme si, že to půjde samo a už utkání jen tak dohrajeme na půl plynu,“ hodnotil kapitán brněnského celku Jakub Krakovič.

Kolín se ani po hrozivém začátku nevzdal a ještě dokázal utkání pořádně zdramatizovat. Vyhrál všechny tři zbývající čtvrtiny a v jedné chvíli stáhl manko dokonce jen na dva body. „Abych řekl pravdu, nakonec to pro nás nebyl úplně jednoduchý zápas. Možná to bylo i proto, že jsme se do podobně dobré situace v utkání dostali snad poprvé v sezoně. Náš mladý tým se asi trochu zalekl, když tam Kolínu něco spadlo,“ popsal brněnský kouč Martin Vaněk.

Závěr už si ale Jihomoravané pohlídali a po posledním předvánočním ligovém utkání poskočili na sedmou příčku nejvyšší soutěže. „Kolín na náš náskok zareagoval tím, že začal hrát zónu, čímž nás trochu zpomalil a byl nepříjemný. Na konci ale rozhodla naše obrana,“ doplnil Krakovič, který se v sobotu vrátil na palubovku po delším zranění kotníku.

Kristýna Piňosová vybojovala titul juniorské mistryně světa v olympijské třídě iQFoil.
Zlaté loučení: Piňosová je juniorskou mistryní světa. Další cíl? Olympiáda

Přestože další ligový duel čeká Brňany až předposlední den aktuálního roku, vánoční volno si ještě užívat nemohou. V pondělí je ještě totiž čeká zápas Severoatlantické ligy ENBL, před svými fanoušky přivítají od šesti hodin večer estonský tým Keila Coolbet.

Basket Brno - Kolín 77:72
Čtvrtiny:
25:5, 17:25, 21:23, 14:19.
Body: Zdanavičius 14 (+12 doskoků), Půlpán 12 (+8 asistencí a 6 doskoků), Šiška 11 (+7 asistencí), Lee 11, Kubín 10, Křivánek 9, Svoboda 8, Krakovič 2 – Veljkovič 20 (+10 doskoků), Halada 16 (+7 doskoků), Stegbauer 9 (+9 doskoků), Redparth 8, Boškovič 7, Novotný 6, Goga 6