Jeho svěřenci odehráli výborné utkání proti přednímu celku nejvyšší soutěže už ve středu, nepovedená koncovka je však stála zápas s Opavou.

Proti Nymburku se ale podobný scénář nakonec neopakoval. „Od domácí prohry s Pískem jsme udělali dva kroky dopředu. Odehráli jsme dobrý zápas s Opavou a nyní jsme porazili Nymburk. Naši hráči to nevzdali, i když v poslední čtvrtině se utkání začalo lámat podobně jako ve středu, ale zvládli jsme to,“ podotkl Vaněk.

Basket měl opět skvělý nástup do zápasu, vedl dokonce 10:0. Nymburk následně zabral, domácí celek ale těsně ovládl první i druhou čtvrtinu.

Druhý poločas se vyvíjel podobně. Brno opět odskočilo na deset bodů, hosté následně manko dotahovali. Dramatická koncovka však tentokrát patřila Basketu, který vyhrál o dva body. „Je to ohromná euforie a super pocit. Jsem rád, že to padalo i mně, pokusů v posledních zápasech jsem měl víc než dost a konečně byla moje úspěšnost střelby dobrá. Největší radost mám ale samozřejmě z týmového výsledku,“ popsal druhý nejlepší brněnský střelec Petr Křivánek.

Královopolské basketbalistky (v bílém) zdolaly pražskou Slavii a předskočily ji v tabulce nejvyšší soutěže.
Úspěný čas odplat. Žabiny i KP daly zapomenut na porážky a upevnily si vršek

Jihomoravský klub tak zaskočil favorita i podruhé v aktuální sezoně, jeho výhra byla naprosto zasloužená. Nymburk totiž v utkání vedl pouze jednu minutu. „Když zápas začnete tak špatně jako my, budete to mít těžké, protože dáte soupeři pohodu. Brno hrálo skvěle, utkání rozhodly chyby, které jsme udělali vždy, když jsme se dostali do hry,“ zlobil se hostující kouč Francesco Tabellini.

Basket i po výhře zůstává na osmém místě tabulky, v dalším utkání se opět představí doma. V sobotu od tří hodin odpoledne přivítá Kolín, který je aktuálně na čtvrté příčce.

Basket Brno - Nymburk 81:79
Čtvrtiny:
25:21, 20:18, 23:26, 13:14.
Body: Brown-Soares 18, Křivánek 15, Šiška 11, Lee 11 (+8 doskoků), Půlpán 9 (+9 asistencí a 8 doskoků), Zdanavičius 9, Kubín 5, Svoboda 3 – Gordon 13, Svejcar 12, Mathon 11, Bohačík 11, Sehnal 7, Kovář 7, Rylich 5, Kříž 5, Bell 3, Collins 3, Tůma 2.