Opava přitom v posledních letech byla v Brně pořádně neoblíbeným soupeřem. Basket totiž dvakrát v řadě vyřadila z play-off, v posledních třech vzájemných měřeních sil vždy odešla jako vítěz. V sobotu se ale Jihomoravané vyšponovali k velkému výkonu.

V domácí hale je hnalo 1149 fanoušků, kterým už v první čtvrtině předvedli zajímavou show. Za deset minut stihly oba týmy nastřílet 62 bodů, Basket vedl 36:26. „Řekli jsme si, že potřebujeme dobrý start. To se nám v první čtvrtině povedlo, dostali jsme se do zápasu. Trefili jsme hodně trojek, Opavu jsme drželi na distanc, a to bylo rozhodující,“ rekapituloval brněnský kouč Martin Vaněk.

V poslední době se přitom jeho svěřenci často trápili v útoku, proti Opavě ale nepolevili ani ve druhé čtvrtině, ve které přidali dalších 25 bodů. Po poločase vedli 61:49, hosté sice následně manko mírně stáhli, domácí hráči si ale výhru v pohodě pohlídali.

V závěru pak Basket dosáhl i na symbolickou stovku nastřílených bodů. „Únava byla znát, takže o to je vítězství pro nás cennější. Jsem rád, že jsme to zvládli. Zůstáváme ale nohama na zemi, jdeme zápas od zápasu a určitě teď nebudeme lítat v oblacích,“ ujistil Šiška.

Královopolské volejbalistky míří na Final four Českého poháru, v semifinále vyzvou pražský Olymp.
KP míří na pohárové Final four, opět touží po medaili. Snem je zlatý hattrick

Brňané vítězstvím jen potvrdili dobrou formu posledních dní, díky skalpu Opavy táhnou sérii tří ligových výher v řadě. Před reprezentační pauzou se tak výrazně přiblížili čtvrtému Děčínu. „Do repre pauzy se nám nyní půjde příjemně. Určitě je co zlepšovat, ale mám radost z vítězství, každý hráč, který vstoupil na palubovku, do toho dal všechno,“ doplnil Vaněk.

Po extrémně nabitém programu čeká nyní jihomoravský celek delší odpočinek, k dalšímu utkání nastoupí až ve středu 28. února. Opět je čeká náročná zkouška, vyrazí totiž na palubovku nymburského lídra tabulky.

Basket Brno - Opava 100:87