Arménský reprezentační výběr se kousek od českých hranic připravuje na kvalifikační utkání s Rakouskem a Albánií, prověrku proti Basketu tak přivítal. „Pro nás to byla skvělá příprava před kvalifikačními duely. Ve Vídni jsme měli přípravný kemp a tohle pro nás byla první šance zahrát si zápas. Co mě na Basketu Brno zaujalo, je jeho nátlaková obrana, trenér dokáže hráče motivovat k tomu, aby tvrdě bránili po celý zápas,“ ocenil soupeře arménský kouč Kalamian.

Zápas uvítali i Brňané, od jejich posledního utkání už totiž uplynul více než týden. Proti arménskému národnímu výběru navíc odehráli vyrovnaný duel, který definitivně rozhodla až koncovka. „Jsem rád, že jsme měli možnost zahrát si toto utkání, protože jsme hledali soupeře, který by nás v tomto období prověřil. Pauza je pro nás dlouhá, jelikož jsme nehráli pohár,“ podotkl brněnský lodivod Martin Vaněk.

Jeho svěřenci i těsně vyhráli první čtvrtinu, po půli ale vedli Arméni 54:49. Téměř vyrovnaný stav zůstal až do závěru, ve kterém si svěřenci kouče Kalamiana pohlídali těsný náskok. „Nabídky na utkání od arménské reprezentace si vážíme, je to národní tým, což je vždy velká výzva. Navíc za ni hraje Jones, hvězda Euroligy v dresu Valencie. Myslím si, že naše hráče vyzkoušel, jak na tom jsou,“ doplnil Vaněk.

Náročné utkání Basket uvítal i z toho důvodu, že po skončení reprezentační pauzy jej ihned čeká pořádně těžká zkouška, ve středu se představí na palubovce Nymburka. „Hráli jsme proti dobrému týmu, který je plný mladých talentovaných hráčů. Brno hrálo tvrdě a myslím si, že když bude pokračovat v nastavené práci, stane se skvělým týmem,“ shrnul úterní utkání Jones.

Basket Brno - Arménie 93:99
Čtvrtiny: 28:26, 21:28, 23:23, 21:22.
Body Basketu: Svoboda 24, Lee 22, Brown-Soares 15, Dáňa 11, Kubín 10, Musil 5, M.Půlpán 4, Krakovič 2.