Evropská měření sil zatím Brňanům přinášejí samá zklamání. Keila přitom také v dosavadních zápasech ENBL neoplývala oslnivou formou, zvítězila jen jednou. Z jihu Moravy si ale odvezla důležitou výhru. „Soupeř nás přejel ve všech aspektech. Nenašli jsme odpověď na jeho agresivní obranu a sami jsme v defenzivě nebyli dostatečně agresivní a důrazní,“ zlobil se brněnský asistent trenéra Jan Pavlík.

Domácí hráči dokázali se soupeřem držet krok jen v první čtvrtině, po půli už prohrávali o devět bodů. Vůbec se jim pak nepovedla závěrečná desetiminutovka, ve které Keila vystupňovala náskok až na dvacet bodů. „Bohužel stále čekáme na první výhru v ENBL. Byl to zápas, ze kterého se musíme poučit. Pro naše mladé hráče je to stále proces vývoje, je třeba, abychom podobné zkušenosti využili k tomu, aby se pořád zlepšovali,“ podotkl Pavlík.

V aktuálním ročníku ENBL čekají Basket ještě tři utkání, po vánoční pauze se 28. prosince utká doma s belgickým Lutychem. V osmičlenné tabulce je Brno zatím předposlední. „Slibovali jsme našim fanouškům výhru, je škoda, že se nám ji nepodařilo doručit. Můžeme ale slíbit, že budeme bojovat a pracovat dál, aby to nevypadalo tak jako v utkání s Keilou,“ doplnil asistent kouče Martina Vaňka.

Basket Brno - Keila Coolbet 73:93
Čtvrtiny:
20:20, 20:29, 18:20, 15:24.
Body: Lee 18 (+10 doskoků), Zdanavičius 18, Šiška 12, V. Půlpán 11, Dáňa 7, Kubín 2, Křivánek 2, Svoboda 1, Rychtecký 1, M. Půlpán 1 – Johnson 24, Kasemets 22, Krestinin 14, Myronenko 12, Saks 8, Sengbusch 8, Pahv 2, Majstorovic 2, Zunda 1.