Pět zápasů, pět proher a nulová naděje na postup ze základní skupiny. S takovou bilancí vstupoval Basket do úterního utkání, přesto je pro něj výhra cenná. Po čtyřech nezdarech totiž konečně před svými příznivci slavil evropské vítězství.

Brňané tak alespoň trochu dali zapomenout na vysokou nedělní prohru v Ústí nad Labem a zvedli si náladu před posledními dvěma koly základní části nejvyšší české soutěže. „Jsem velmi rád za vítězství i za to, jakým způsobem tým zareagoval na prohru v Ústí nad Labem,“ těšilo brněnského kouče Martina Vaňka.

Jeho svěřenci měli výborný vstup do utkání, když vstřelili prvních třináct bodů. Přesto ale Brno náskok málem promrhalo ještě v první čtvrtině, kterou vyhrálo o jediný bod. „Do zápasu jsme velmi dobře vstoupili. Chtěli jsme být agresivní a hodlali jsme v takové hře vydržet celý zápas, protože takto se musíme prezentovat. Na konci úvodní čtvrtiny jsme ale trochu polevili v koncentraci a soupeř nás dotáhl,“ rekapituloval Vaněk.

Basket následně navyšoval vedení, po půli byl vpředu o deset bodů, v úvodu poslední desetiminutovky už hosté ztráceli propastných 21 bodů. Lotyšský celek však ještě zabral a najednou bylo skóre jen 79:72. „Ve druhém poločase jsme zápas kontrolovali až na posledních několik minut, kdy se Valmiera málem opět dotáhla. Budiž to lekce pro naše mladé hráče, že utkání končí až po čtyřiceti minutách, nikoliv po pětatřiceti. Tohle už se nesmí opakovat,“ podotkl brněnský lodivod.

Nikola Dudášová (vpravo) posílila brněnské Žabiny, jejichž dres už dříve oblékala.
Po evropských štacích návrat do Brna. Žabiny vítají zpět slovenskou křídelnici

Koncovka už však opět patřila domácím, kteří nakonec zvítězili 90:74. S aktuálním ročníkem ENBL se Brňané rozloučí 30. ledna, kdy zamíří na palubovku litevského klubu z města Siauliai.

Basket Brno - Valmiera Glass Via 90:74