Dobrý začátek utkání a pro tentokrát i žádná dramatická koncovka. Duel proti pražskému celku se pro Basket vyvíjel ideálně od prvních minut, kdy se ujal vedení. První čtvrtinu vyhrál 23:15. „Začali jsme tak, jak jsme chtěli, pak jsme si ale opět mysleli, že to přijde samo. Slavia má mnoho kvalitních hráčů v rotaci a vrátila se do zápasu po našich hloupých chybách,“ rekapituloval brněnský rozehrávač Ondřej Šiška.

Brňané totiž v závěru první půle téměř promrhali vypracovaný patnáctibodový náskok, nakonec se šlo do kabin za stavu 42:35. Větší drama ale jihomoravský klub nepřipustil, duel rozhodl už ve třetí čtvrtině. „Až na konec prvního poločasu jsme odvedli dobrý výkon. Myslím si, že hosté nechali na palubovce všechno, měli jsme to ale trochu ulehčené tím, že přijeli v mírně oslabené sestavě,“ podotkl brněnský asistent trenéra Jan Pavlík.

Ten při absenci nemocného Vaňka vedl domácí tým jako hlavní kouč, nakonec se mohl radovat z výhry o osmnáct bodů. Na palubovku se dostali i brněnští mladíci Marek Půlpán nebo Milan Stráněl. „Jako hlavní trenér mám bilanci 1:0, takže je čas skončit,“ smál se Pavlík.

Jiří Mičánek junior má za sebou úspěšnou závodní sezonu, a to jak v roli pilota, tak především manažera brněnského týmu.
Manažeru Mičánkovi vyšel tah s juniory. Galáš bral titul, Pavlíček byl druhý

Basket díky výhře poskočil na pátou pozici, na které zakončil základní část. Příští týden už jej v nadstavbové fázi čeká venkovní duel v Ústí nad Labem. „V základní části jsme splnili to, co se od nás očekávalo. Jsme tam, kde jsme měli být, a teď začíná nová soutěž. Musíme jít zápas od zápasu,“ doplnil asistent.

Basket Brno - Slavia Praha 83:65
Čtvrtiny:
23:15, 19:20, 25:15, 16:15.
Body: Lee 20, Brown-Soares 14, Svoboda 13, Půlpán 9, Křivánek 9, Šiška 9, krakovič 3, Kubín 3, Rychtecký 3 – Agravanis 17, Varner 17, Jelínek 8, Thompson 6, Mareš 5, Olejník 5, Pumprla 4, Mrázek 3.