Na palubovku brněnského Basketu přijel v sobotu jeden z nejnepříjemnějších soupeřů této sezony, Sluneta Ústí nad Labem. Domácí ukázali, že jsou motivovaní ústecký tým porazit a šli do rychlého vedení, kdy po pěti minutách vedli už o dvanáct bodů. Po rychlém startu ale přišel frustrující zbytek první půle, kdy domácí trápila hlavně střelba z dálky.

Basketbalistky KP TANY Brno (v bílozelených dresech) si v nedělním dopolední partii poradily na domácí palubovce s Hradcem.
KP potvrdilo třetí příčku, Žabiny se rvaly s USK. Už znají soupeře pro play-off

Sluneta ukázala svoji ofenzivní kvalitu, zápas otočila a vstupovala do druhého dějství se čtyřbodovým vedením. Domácí trápily i fauly, kdy jeden z klíčových hráčů Ondřej Šiška nasbíral v patnácté minutě už čtvrtou osobní chybu. „Ze začátku to bylo hodně mentálně náročné. Při timeoutech jsme si museli připomínat, že musíme držet spolu, držet se herního plánu. Důležité bylo udržet hlavu v klidu a soustředit se jen na momentální dění na hřišti. To byl pro nás klíč k úspěšnému zvládnutí zápasu.“ komentoval duel Lee.

Ve druhé půli zápasu domácí opět nastartovali a suverénně vyhráli druhou půlku, spolu s celým zápasem. Domácí zapracovali hlavně na sbírání bodů zpod koše a útočných doskocích. Duel definitivně zlomili hráči Basketu, když dali devatenáct bodů v řadě, na které už Ústečtí nebyli schopni odpovědět a odjeli zpět na severozápad Čech bez výhry.

V posledním vzájemném souboji v základní části se 1. února radovala z výhry Kometa. Na ledě Litvínova uspěla 3:2.
Proti bývalému brankáři i bratrům Kašovým. Kometa ve čtvrtfinále vyzve Litvínov

Basket Brno zůstal na pátém místě v tabulce a ve středu ho čeká domácí zápas s šestými Pardubicemi.

Basket Brno - Sluneta Ústí nad Labem 82:70 (23:23, 13:18, 24:11, 22:18)
Body: Lee 18, Půlpán 14, Brown-Soares 12, Svoboda 11, Šiška 7, Musil 7, Křivánek 6, Krakovič 4, Dáňa 3 – Autrey 16, Nichols 14, Martin 10, Rowan 10, Pecka 8, Karlovský 4, Haiblík 3, Nábělek 3, Johnson 2.