Brněnské basketbalistky nastoupily bez absentujících opor Petry Záplatové nebo Nikoly Dudášové a skóre zápasu otočily ve třetí čtvrtině, kterou vyhrály 18:8. Jenomže čtvrtá část opět patřila Pražankám, které dostaly duel do prodloužení, v němž ale panoval brněnský celek.

„Jsme strašně rádi, že jsme středeční zápas zvládli. V první půli jsme povolili Slavii se rozehrát, šestačtyřicet bodů i v takto úzké rotaci je strašně moc. Ve třetí čtvrtině jsme zlepšili obranu a dostali se do vedení, které jsme bohužel ve čtvrté pustili. Prodloužení jsme urvali na svoji stranu, za což jsme rádi, ale musíme velice rychle zregenerovat, protože nás v pátek čeká zápas v Trutnově,“ pravil asistent brněnského trenéra Martin Martišek.

David Kostelecký na střelnici.
Uvažoval, že už to zabalí. Teď střelec Kostelecký dál bojuje o sedmou olympiádu

Žabiny táhly Elissa Cunaneová s pětadvaceti a Natálie Stoupalová se třiadvaceti body, osmnácti body přispěla Nikolina Kněževičová.

„Minulý týden jsme dost poctivě trénovaly, takže jsme na to kondičně byly připravené. Naty hrála skvěle. Věděly jsme, že už posledně měly problém s obranou nás podkošových hráček a Naty toho využívala, dobře si najížděla a otvírala tak i pozice pro mě," uvedla Cunaneová.

Žabiny čekají v následných osmi dnech tři ligové duely, kterými uzavřou základní část. Nejprve se brněnský celek v pátek od půl sedmé večer představí v Trutnově.