„Za své působení v Žabinách jsem tak narvanou Rosničku neviděl. Trochu mě mrzí, že jsme to divákům tentokrát nevrátili, ale jsem obrovsky pyšný na celý náš tým. Dokázali jsme, že nic není nemožné,“ pravil do kamery Nova Sport trenér Žabin Viktor Pruša.

Pražanky na rozdíl od šest dní staré druhé partie hrané v Brně panovaly od úvodních minut, po první části vedly o devět a v poločase o šestnáct bodů. „Ukázalo se, že kvalita je na naší straně. Brňanky mně dnes přišly smířené s osudem a že už neměly síly,“ přemítala trenérka USK Natálie Hejková. Celek z hlavního města slavil osmnáctý titul v české lize.

Fotbalisté Zbrojovky Brno (v červeném) doma podlehli Opavě 0:1.
FOTO: Bídný start do nové éry. Zbrojovka padla s Opavou a musí se dívat pod sebe

Po změně stran se nůžky mezi soupeři ještě rozevřely a Pražanky nakonec náskok navýšily až na rozdíl bezmála čtyřiceti bodů. „Ukázala se dominance soupeře na jednotlivých postech. USK je tým s naprosto jinou filozofií, než máme a ty zahraniční hráčky z celého světa potvrdily svou kvalitu,“ podotkl Pruša.

Nejproduktivnější hráčkou zápasu byla se šestnácti body hostující Španělka Maria Condeová, na straně Žabin se třinácti body tradiční tahounka produktivity Elissa Cunaneová. „Tento zápas nám nevyšel, ale určitě nejsme smutné, všechny bereme celou sezonu pozitivně,“ pravila slovenská hráčka Žabin Nikola Dudášová.

Jihomoravankám tak skončila povedená sezona, při níž ovládly Federální pohár, v lize obsadily suverénně druhé místo a zaznamenaly historický milník, když v pondělí při druhé finálové partii ukončily jedenáct let trvající ligovou neporazitelnost USK.

Líšeňští fotbalisté (v bílém) padli na hřišti Táborska 0:1.
PODÍVEJTE SE: Líšeň zakopla na jihu Čech, popravil ji gólový kat Djordič

V EuroCupu sice svěřenky Viktora Pruši vypadly v prvním kole play-off, jejich kat Besiktas Istanbul ovšem dokráčel následně až do finále prestižní soutěže. „Naše holky jsou neskutečně kompetetivní. Nemám slov,“ prohlásil viditelně hrdý dlouholetý žabinský trenér Pruša.

Toho stále mrzel i přístup pražského celku k porážce ze druhého zápasu. „Cítil jsem ve vzduchu trochu disrespekt,“ přiznal kouč ve zjevné narážce na vystoupení trenérky Hejkové po pondělním utkání, kdy obvinila brněnský celek z údajně příliš tvrdé hry.