Turnaj v Piešťanech je jednou z vrcholných akcí oslav stoletého výročí basketbalu v Československu, kromě USK Praha se od pátka do neděle fanouškům představí elita z obou zemí.

Hned šest z osmi zúčastněných klubů totiž v aktuální sezoně bojovalo v EuroCupu. „Na Federální pohár se moc těšíme, je to pro nás jeden z vrcholů a hlavních cílů pro tuto sezonu. Nečeká nás nic lehkého, když odehrajeme tři zápasy ve třech dnech. Do Piešťan cestujeme v pozici obhájce, což je obecně ještě o něco náročnější, ale věřím, že tým má dostatečnou kvalitu, aby dokázal celý turnaj vyhrát,“ předesílá žabinský asistent trenéra Michal Martišek.

Obhájkyně v pátečním čtvrtfinále v pravé poledne vyzvou Šamorín, který je aktuálně na čtvrté příčce slovenské nejvyšší soutěže.

Program prvního dne naopak uzavře KP TANY Brno, které od půl osmé večer změří síly s klubem Slávia Banská Bystrica. „Bude to těžký zápas, Slávia má slušně složený a dobře vedený tým, který je nebezpečný hlavně z perimetru. Je jasné, že se na sebe obě družstva dobře připraví, protože se trenérky znají. Rozhodovat budou detaily, a to hlavně na obranných polovinách hřiště,“ podotýká královopolský asistent Jakub Gazda.

Mikulovská rodačka Anna Brucháčková (v bílém s číslem 7) byla nejproduktivnější českou hráčkou na mistrovství světa v Singapuru.
Ocenění jako hrom. Brucháčková přepsala dějiny, je sedmou nejlepší hráčkou světa

V sobotu se pak fanoušci mohou těšit na semifinálové duely, boje o medaile a celková umístění jsou naplánované na neděli. „Soupeře pro další průběh se dozvíme až na základě výsledků, ale na naše ambice to vliv mít nebude. Je to samozřejmě trošku těžší z hlediska skautingu, ale obecně máme o všech týmech hodně informací. Vzhledem k časové náročnosti už máme i předpřipravené varianty, takže budeme schopní včas zareagovat,“ ujišťuje Martišek.

Program Federálního poháru

Pátek:
12.00 Žabiny Brno – ŠBK Šamorín
14.30 MBK Ružomberok – Levhartice Chomutov
17.00 Piešťanské Čajky – Sokol Hradec Králové
19.30 KP TANY Brno – Slávia Banská Bystrica.

Sobota:
12.00 zápas o 5.-.8 místo
14.30 zápas o 5.-8. místo
17.00 semifinále
19.30 semifinále.

Neděle:
11.00 zápas o 7. místo
13.30 zápas o 5. místo
16.00 zápas o 3. místo
18.30 finále.