Papírové jsou favoritkami Královopolanky, s takřka výhradně českým kádrem pod taktovkou trenérky Marcely Krämerové zase o rok zkušenější, v zádech mají kromě evropského úspěchu taky úspěšnou základní část a nadstavbu, jíž zakončily třetí.

Varováním je ale pro ně loňské play-off, do něhož vstupovaly rovněž třetí, ovšem i vinou zranění podlehly po základní části šestému Hradci ve čtvrtfinále 0:3 na zápasy. „Chomutov si zahrál i EuroCup, kde si nevedl špatně. Bude to podle mě agresivní i atraktivní basketbal. Dost se těšíme, ale taky panuje mírná nervozita," řekla Anežka Kopecká, v této sezoně v průměru nejlépe bodující hráčka KP.

Brněnský celek ale vypadá připraveně na to pokořit další vytouženou metu. Dva roky stará sázka na výhradně české hráčky koučované trenérkou Marcelou Krämerovou se klubu vyplácí. I proto ještě před startem play-off Krämerová podepsala v Brně smlouvu na příští sezonu, která bude její třetí v klubu.

„Jsem strašně spokojená s tím, jak to tu funguje, jak pracuje vedení klubu, jsem spokojená s realizačním týmem a s hráčkami. Jsou tu strašně hodné a inteligentní holky se skvělou chemií, které mezi sebou nemají žádné spory. Nikdy v životě se mi nepodařilo složit takový tým a už se podle mě ani nezadaří," lebedila si Krämerová.

Jihomoravský celek by měl z větší části zůstat pohromadě i v následujícím ročníku. „Jsme rády, že Marcela a realizák pokračuje i v příští sezoně. Jsem tady spokojená," pověděla Kopecká.

Nyní ale směřuje pozornost královpolského celku na ligové play-off. Série se hraje na tři výhry, po čtvrtečním startu je na programu druhé utkání v neděli od půl jedenácté dopoledne v Chomutově a třetí zápas příští středu 27. března od osmi hodin večer znovu v Brně. V základní části oba duely těsně ovládlo KP, v říjnu se radovalo na severu Čech 76:67 a v lednové odvetě na domácí palubovce 87:75.

Čtvrtfinále KP TANY Brno - Chomutov
1. zápas ve čtvrtek 21. března od 17.30 v Brně
KP TANY - Chomutov
2. zápas v neděli 24. března od 10.30 v Chomutově
Chomutov - KP TANY
3. zápas ve středu 27. března od 20.00 v Brně
KP TANY - Chomutov
případný 4. zápas v pátek 29. března v Chomutově:
Chomutov - KP TANY Brno
případný 5. zápas v neděli 31. března v Brně:
KP TANY - Chomutov