Dlouho to vypadalo jako poměrně jednoznačné utkání. Královo Pole bylo ve vedení devětatřicet minut ze čtyřiceti, vypracovalo si i šestnáctibodový náskok.

Jenže Chomutov se nevzdal a těsně před závěrem snížil manko na pouhých sedm bodů. Domácímu celku se navíc vyfaulovala Anežka Kopecká, větší drama už však Královopolanky nedopustily a koncovku si pohlídaly. „Z našeho pohledu probíhal zápas ve vlnách, velmi dobré pasáže se střídaly se špatnými,“ hodnotil královopolský asistent trenérky Jakub Gazda.

Hráčkám brněnského celku vyšly především úvodní čtvrtiny obou poločasů, ve kterých si vypracovaly rozhodující náskok. Zbylé dvě desetiminutovky však těsně prohrály, i proto Chomutov až do koncovky držel naději na vítězství. „V utkání jsme pořád tahali za kratší konec. Když jsme se Brnu přiblížili, tak přišly dva tři mentální zkraty, hloupými chybami jsme dovolili soupeři dát jednoduché koše, a tak ho uklidnili,“ zlobil se kouč hostujícího týmu Pavel Staněk.

Královopolanky si tak spravily náladu po předvánočním vyřazení z play-off EuroCupu a nadále zůstávají na třetím místě Ženské basketbalové ligy s totožnou zápasovou bilancí jako čtvrtá Slavia Praha. „Bylo to první utkání po svátcích, můžeme být spokojení. Zaměřili jsme se v defenzivě na Pollardovou, ale mezitím se rozstřílela Kadlecová, která táhla Chomutov. V našem družstvu se ale body rozložily rovnoměrněji na více děvčat,“ doplnil Gazda.

KP TANY Brno - Chomutov 87:75
Čtvrtiny:
22:13, 21:23, 26:19, 18:20.
Body: Body: Svatoňová 17, Šotolová 15, Galíčková a Kucowski 14, Malíková 9, Vondráčková 8, E. Kopecká 7, A. Kopecká 3 - Kadlecová 30, Brejchová 12, Pollardová 10.
Fauly: 23:19. TH: 20/16:21/14. Trojky: 9:11. Rozhodčí: Vávrová, Holubek a Klapetek.
Diváci: 650.

Basketbalistky Žabin Brno (v bílém) zdolaly na úvod nového roku Slovanku 104:54.
FOTO: Odchod Sénéchalové Žabiny nebolel. Brňanky smetly Slovanku, vyhlíží posilu